Wpis z mikrobloga

Po co ludzie na wsiach budują takie piętrowe domy?

Często to ludzie po 40, którzy się dorobili. Mają dzieci po 15, 10, 8 lat i nagle zaczynają budowę. Za 3 i 8 lat dwoje dzieci wyjedzie na studia a oni zostaną z piętrowym domem, który trzeba ogrzać i trzeba do niego dokładać ogromne sumy.

Po co ludzie sobie to robią?

#budowadomu #nieruchomosci
Pobierz
źródło: comment_1640081092rcEWkJl7fX9PuF0hq5ToAp.jpg

Waszym zdaniem

  • jest to marnotrastwo metrow 42.7% (1432)
  • nie jest to marnotrastwo 57.3% (1923)

Oddanych głosów: 3355

  • 136
@Kapitan-Planeta: Masz webasto w samochodzie? Bo jakbym miał jeździć autem codziennie (mieszkam w centrum miasta więc auta używam aktualnie głównie weekendowo i na trasy) i codziennie je skrobać i odśnieżać to by mnie szlag trafił. Dlatego jakbym miał mieszkać w domu, to garaż obowiązkowo. No bo dom jest zwykle poza centrum i autem się jeździ wtedy codziennie.

A rzeczy gospodarcze można w piwnicy - czasem są takie wymogi dot. fundamentów (zależnie
@programista15cm: Ja mam 46 metrów do mieszkania samemu i jest dla mnie wystarczająco. Optymalnie byłoby właśnie 70, tak jak Ty masz teraz, bo ja obecnie mam gabineto-sypialnię, a chętnie bym to rozdzielił. Natomiast domu by mi się nie chciało mieć. Za dużo roboty. Nawet jakby mnie było stać na zatrudnienie kogoś, to też bym nie chciał żeby się ktoś obcy po domu kręcił. Dla mnie jako singla idealne jest mieszkanie zaprojektowane
@jmuhha powiem Ci jak ja to widzę bo akurat taki dom wybudowałem, na poddaszu mam 4 pokoje, dwa calkiem duże i dwa małe, idealne dla dzieci do 18 lat a potem niech idą w świat, pokój zostanie dla gości albo zrobię sobie większe biuro, albo przeznaczę na pasje
@jmuhha: Wydaję mi się, że poza tym, że mają nadzieję po prostu zostawić ten dom w spadku swoim dzieciom to też spełniają swoje marzenia. Większość tych ludzi dorastała w małych domkach gdzie na kilku, a nawet kilkunasto osobową rodziną były trzy ciasne izby. Można powiedzieć, że wybudowanie takiego domu to dla nich Amerykański Sen
@jmuhha: problem się zaczyna jak z wiekiem coraz ciężej jest utrzymać taki dom w dobrym stanie.

U mnie w pracy już rodzice znajomych stają przed takim wyzwaniem. Część nadal próbuje namówić dzieci na wprowadzenie się do nich, bezowocnie.
Niektórzy przeprowadzają się do mieszkań do miasta, pokroju kawalerki na parterze.

Tylko weź sprzedaj taką kobyłę, która ma ponad 300 m2 wzwyż. Nie mamy za wiele wielodzietnych rodzin ostatnio. A to, że Kowalski
@jmuhha: ojciec mojego kolegi budował chałupę z 8 lat. Dom ma lekko z 200m, jest wielki i paskudny z zewnątrz. Budował bez kredytu pod koniec lat 90. Miał wysokie stanowisko, a jeździł 15 letnim samochodem bo wszystko ładował w ten dom. Mój kolega miał jeszcze brata i siostrę, więc spoko taki wielki dom. Problem w tym, że oni wszyscy właśnie wchodzili w dorosłość i pół roku po wprowadzeniu się ich rodzice
@jmuhha: Patrząc tak z boku to smutne jest ta wdrukowana w Polaków mentalność biedaka. W usa projektuję domy by ludziom żyło się wygodnie, bo chcą spełnić swoje marzenia i zrealizować wizje, chcą mieć dom by móc ugościć swoich bliskich i znajomych, zaimponować im albo podnieść wartość i sprzedać jak nadejdzie pora. W Polsce bieda, degradacja i oszczędzanie na grzaniu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@jmuhha: mam piętrowy dom 180m2 i brak dzieci. Pietrowe domy maja pewna zaletę nad parterowka.
1. Masz lepszy widok z góry jeżeli masz tam np salon
2. Odgradzasz przestrzeń gości od prywatnej. Co jest zajebiste
3. Masz 2 łazienki
4. Schody na ktorych mozesz sie zabić w sliskich kapciach.

Czasem musisz budowac w gore jezeli % dzialki przeznaczony na budowe jest za maly