Wpis z mikrobloga

Po co ludzie na wsiach budują takie piętrowe domy?

Często to ludzie po 40, którzy się dorobili. Mają dzieci po 15, 10, 8 lat i nagle zaczynają budowę. Za 3 i 8 lat dwoje dzieci wyjedzie na studia a oni zostaną z piętrowym domem, który trzeba ogrzać i trzeba do niego dokładać ogromne sumy.

Po co ludzie sobie to robią?

#budowadomu #nieruchomosci
Pobierz jmuhha - Po co ludzie na wsiach budują takie piętrowe domy?

Często to ludzie po 40...
źródło: comment_1640081092rcEWkJl7fX9PuF0hq5ToAp.jpg

Waszym zdaniem

  • jest to marnotrastwo metrow 42.7% (1433)
  • nie jest to marnotrastwo 57.3% (1923)

Oddanych głosów: 3356

  • 136
jedyne, na co mama narzeka, to że ma ponad 20 okien do umycia xD


@Limonene: kup jej na święta myjkę do okien karchera. W promce można dostać za 150zł, a skraca czas mycia o 3/4. No i przydaje się do mycia kafelek i luster.
@Limonene: Taki dom to lekko milion, nie wiem ile moze zarabiac tokarz ale obstawiam ze nie wiecej niz 10k netto (i to chyba optymistyczne zalozenie). Jak z takiej pensji mozna utrzymac 4 dzieci i jeszcze dom wybudowac?
@jmuhha a ja znam autentycznie dwie rodziny, gdzie rodzice pożałowali później swojej decyzji. Dzieci szybko uciekły z domu, a im się tam zaczęło źle żyć. Wbrew pozorom ta przestrzeń potrafi być dolujaca. Oprócz tego jest zbędna i wymaga jednak jakiegoś ogarniania i ogrzewania. Zresztą dom sam w sobie to ciągla robota i inwestycja. Nie były to też jakieś bardzo bogate rodziny. Wbrew pozorom żeby 25 lat temu wybudować dom gdzieś na wsi,
@Limonene: nie wiem co cię śmieszy. Ogromny dom ma jak rozumiem z 300 m2. Do takiego domu to potrzeba conajmniej z 1500 m2 działki. Ciężko dzisiaj znaleźć sensowną działkę za mniej jak 100 zł/m2. To już mamy 150k w samej działce. Cena budowy 1m2 domu w średnim standardzie to 3000 zł - to nam daje już 1,05 mln, a jeszcze nie zaczęliśmy wyposażać ani nie zajęliśmy się ogrodem.
@jmuhha: Moi rodzice wybudowali taki dom jak miałam 16 lat, a brat 15. Zależy jak na to patrzeć, są plusy i minusy.
Rodzice tak zaprojektowali dom, żeby na górze dało się zrobić dwa mieszkania, w razie gdyby mi i bratu coś w życiu nie pykło. Brat szybko wyjechał na studia i już nigdy na stałe nie wrócił, ale ile razy przyjeżdża to ma swój pokój do dyspozycji.
Ja zostałam zdecydowanie dłużej.
Mają dzieci po 15, 10, 8 lat i nagle zaczynają budowę

@jmuhha: Po pierwsze zależy od lokalizacji. Część dzieci nie wyjedzie na studia. Jeżeli to dom pod dużym miastem to mogą zostać i do 30stki a może i przez jakiś czas z żoną i swoimi dziećmi. Znam masę par co mieszkają u rodziców tzw rodzina wielopokoleniowa. Czasem na starość dziadków przygarnąć trzeba.
Po drugie ja myślałem że za duży dom mam