Wpis z mikrobloga

Po co ludzie na wsiach budują takie piętrowe domy?

Często to ludzie po 40, którzy się dorobili. Mają dzieci po 15, 10, 8 lat i nagle zaczynają budowę. Za 3 i 8 lat dwoje dzieci wyjedzie na studia a oni zostaną z piętrowym domem, który trzeba ogrzać i trzeba do niego dokładać ogromne sumy.

Po co ludzie sobie to robią?

#budowadomu #nieruchomosci
jmuhha - Po co ludzie na wsiach budują takie piętrowe domy?

Często to ludzie po 40...

źródło: comment_1640081092rcEWkJl7fX9PuF0hq5ToAp.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem

  • jest to marnotrastwo metrow 42.7% (1434)
  • nie jest to marnotrastwo 57.3% (1925)

Oddanych głosów: 3359

  • 136
  • Odpowiedz
jedyne, na co mama narzeka, to że ma ponad 20 okien do umycia xD


@Limonene: kup jej na święta myjkę do okien karchera. W promce można dostać za 150zł, a skraca czas mycia o 3/4. No i przydaje się do mycia kafelek i luster.
  • Odpowiedz
skąd tokarz wziął hajs żeby wybudować ogromny dom?

@mistejk: yy, po pierwsze budowali go wspólnie z moją mamą, nie tata sam, a po drugie no nie wiem, zarobili je? XD
  • Odpowiedz
@Limonene: nie chce sie wtracac bo to nie moja broszka ale xD

to ojceic myje okna czy mama? bo przeciez jakbys kupila to mama by myla atata nie mialby nic do gadania
  • Odpowiedz
@Limonene: Taki dom to lekko milion, nie wiem ile moze zarabiac tokarz ale obstawiam ze nie wiecej niz 10k netto (i to chyba optymistyczne zalozenie). Jak z takiej pensji mozna utrzymac 4 dzieci i jeszcze dom wybudowac?
  • Odpowiedz
@jmuhha a ja znam autentycznie dwie rodziny, gdzie rodzice pożałowali później swojej decyzji. Dzieci szybko uciekły z domu, a im się tam zaczęło źle żyć. Wbrew pozorom ta przestrzeń potrafi być dolujaca. Oprócz tego jest zbędna i wymaga jednak jakiegoś ogarniania i ogrzewania. Zresztą dom sam w sobie to ciągla robota i inwestycja. Nie były to też jakieś bardzo bogate rodziny. Wbrew pozorom żeby 25 lat temu wybudować dom gdzieś na
  • Odpowiedz
@Limonene: nie wiem co cię śmieszy. Ogromny dom ma jak rozumiem z 300 m2. Do takiego domu to potrzeba conajmniej z 1500 m2 działki. Ciężko dzisiaj znaleźć sensowną działkę za mniej jak 100 zł/m2. To już mamy 150k w samej działce. Cena budowy 1m2 domu w średnim standardzie to 3000 zł - to nam daje już 1,05 mln, a jeszcze nie zaczęliśmy wyposażać ani nie zajęliśmy się ogrodem.
  • Odpowiedz
nie wiem co cię śmieszy

Ciężko dzisiaj znaleźć sensowną działkę za mniej jak 100 zł/m2.


@mistejk: przeczytaj jeszcze raz mój pierwszy komentarz, to może się dowiesz
  • Odpowiedz
@jmuhha: Moi rodzice wybudowali taki dom jak miałam 16 lat, a brat 15. Zależy jak na to patrzeć, są plusy i minusy.
Rodzice tak zaprojektowali dom, żeby na górze dało się zrobić dwa mieszkania, w razie gdyby mi i bratu coś w życiu nie pykło. Brat szybko wyjechał na studia i już nigdy na stałe nie wrócił, ale ile razy przyjeżdża to ma swój pokój do dyspozycji.
Ja zostałam zdecydowanie dłużej. Trochę życie tak się poukładało, trochę z wygody. Urządziłam sobie na górze mieszkanie ok 50 m. 2 pokoje, łazienka, wnęka kuchenna.
Nawet teraz po ponad 20 latach od budowy mieszkam trochę tam, trochę w mieście, bo w mieszkaniu czujemy się jak w klitce, coś nas dziwnie dusi więc każdą wolną chwilę spędzam w domu rodzinnym. Mój syn zdecydowanie lepiej się tam czuje i na dobre od dziadków chyba wyprowadzi się dopiero jak pójdzie na swoje lub na studia wyjedzie.
Przez całe lata robiliśmy tam zjazdy rodzinne, mnóstwo świetnych wspomnień. Były też imprezy ze znajomymi, których było gdzie przenocować.
Jak najpierw jedna, a potem druga babcia podupadły na zdrowiu to mieliśmy możliwość wziąć je do siebie i się zaopiekować. Był pokój i osobna łazienka tylko
  • Odpowiedz
Mają dzieci po 15, 10, 8 lat i nagle zaczynają budowę

@jmuhha: Po pierwsze zależy od lokalizacji. Część dzieci nie wyjedzie na studia. Jeżeli to dom pod dużym miastem to mogą zostać i do 30stki a może i przez jakiś czas z żoną i swoimi dziećmi. Znam masę par co mieszkają u rodziców tzw rodzina wielopokoleniowa. Czasem na starość dziadków przygarnąć trzeba.
Po drugie ja myślałem że za duży dom mam a teraz dla siebie i żony dużo potrzebuję.
-Salon
-Gabinet dla mnie praca zdalna
-Gabinet dla żony
  • Odpowiedz