Wpis z mikrobloga

Po co ludzie na wsiach budują takie piętrowe domy?

Często to ludzie po 40, którzy się dorobili. Mają dzieci po 15, 10, 8 lat i nagle zaczynają budowę. Za 3 i 8 lat dwoje dzieci wyjedzie na studia a oni zostaną z piętrowym domem, który trzeba ogrzać i trzeba do niego dokładać ogromne sumy.

Po co ludzie sobie to robią?

#budowadomu #nieruchomosci
jmuhha - Po co ludzie na wsiach budują takie piętrowe domy?

Często to ludzie po 40...

źródło: comment_1640081092rcEWkJl7fX9PuF0hq5ToAp.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem

  • jest to marnotrastwo metrow 42.7% (1434)
  • nie jest to marnotrastwo 57.3% (1925)

Oddanych głosów: 3359

  • 136
@jmuhha: Jak dla mnie wielkie domy są bez sensu. Dom powinien mieć mały kont dla każdego z rodziny, w miarę duży salon i spore pomieszczenie gospodarcze. W sumie nie przekraczałbym 150m (osobiście buduję 110m ale uważam, że i tak przesadziłem). Po to buduje się dom, żeby mieć ciągły dostęp do podwórka i tam odbywa się większość życia. Do tego ogród zimowy i heja. Jak będę stary i chory to taki domek
@jmuhha:
Ten dom to raczej nie jest wielki ;)
Ja akurat szukam działki i powiem Ci że nie ma na rynku wielu działek na tyle dużych i kształtnych żeby na nich postawić parterowy dom z rozsądnym podziałem na strefę dzienną i nocną. Często też plan wymusza jakąś ilość powierzchni biologicznie czynnej - i wychodzi że bez piętra nie dasz rady.

Wychowywałam się w piętrowym domu i było zauważalne dla mnie, że
@jmuhha: bo kazdy mysli, ze potrzebuje tyle miejsca, a z czasem wychodzi na to, ze jednak nie potrzebują. Na wszystkich ludzi z mojego otoczenia każdy żałuję, ze zbudowal za duzy dom. Od nikogo nie slyszalem, ze za mały. Jedynie teście twierdzą, ze dom jest ok, bo maja 70m2.
@jmuhha: No i co z tego ze piętrowy? A jak wybudują parterowy ale z takim samym metrażem to już spoko? Jak już zacząłeś taka dyskusje to powinna ona tyczyć metrażu domu a nie tego czy jest piętrowy.
piętrowym domem


@jmuhha: Ale problemem jest liczba kondygnacji czy powierzchnia domu? Cały czas piszesz o piętrowym domu, a co gdyby to był duży parterowy dom?
Był czas gdy ludzie budowali sobie wielkie klocki po 300m2 z myślą że cała rodzina będzie tam mieszkać (3 pokolenia). A potem widziało się takie niepokończone domy bo albo dzieci nie chciały tam mieszkać, albo nie było kasy na wykończenie.
Teraz tego problemu nie widzę.
A
@Kapitan-Planeta: przeciez sa lodówki i na co kominek? W domach na wsi od dawien sa kotłownie, w ktorym jest piec, a w domu centralne ogrzewanie xD Agregat tez trzymasz w bloku? Przerwy w dostawach czy to w miescie czy na wsi sa takie same. No i zazwyczaj obok domu ma sie garaż ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jmuhha: Bo ich stać. Bo apartament 30 metrów za pol miliona to mniej jak salon w tym domu co pokazałaś. Bo w dobie pracy zdalnej lokalizacja traci na znaczeniu. Bo w dupie bedą mieć podwyżki czynszów. Bo mogą dać panele fotowoltaniczne na dach i za darmo ładować elektryczny samochód.