Wpis z mikrobloga

Po co ludzie na wsiach budują takie piętrowe domy?

Często to ludzie po 40, którzy się dorobili. Mają dzieci po 15, 10, 8 lat i nagle zaczynają budowę. Za 3 i 8 lat dwoje dzieci wyjedzie na studia a oni zostaną z piętrowym domem, który trzeba ogrzać i trzeba do niego dokładać ogromne sumy.

Po co ludzie sobie to robią?

#budowadomu #nieruchomosci
jmuhha - Po co ludzie na wsiach budują takie piętrowe domy?

Często to ludzie po 40...

źródło: comment_1640081092rcEWkJl7fX9PuF0hq5ToAp.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem

  • jest to marnotrastwo metrow 42.7% (1434)
  • nie jest to marnotrastwo 57.3% (1925)

Oddanych głosów: 3359

  • 136
  • Odpowiedz
@jmuhha: Jak dla mnie wielkie domy są bez sensu. Dom powinien mieć mały kont dla każdego z rodziny, w miarę duży salon i spore pomieszczenie gospodarcze. W sumie nie przekraczałbym 150m (osobiście buduję 110m ale uważam, że i tak przesadziłem). Po to buduje się dom, żeby mieć ciągły dostęp do podwórka i tam odbywa się większość życia. Do tego ogród zimowy i heja. Jak będę stary i chory to taki
  • Odpowiedz
@jmuhha:
Ten dom to raczej nie jest wielki ;)
Ja akurat szukam działki i powiem Ci że nie ma na rynku wielu działek na tyle dużych i kształtnych żeby na nich postawić parterowy dom z rozsądnym podziałem na strefę dzienną i nocną. Często też plan wymusza jakąś ilość powierzchni biologicznie czynnej - i wychodzi że bez piętra nie dasz rady.

Wychowywałam się w piętrowym domu i było zauważalne dla mnie,
  • Odpowiedz
@jmuhha: bo kazdy mysli, ze potrzebuje tyle miejsca, a z czasem wychodzi na to, ze jednak nie potrzebują. Na wszystkich ludzi z mojego otoczenia każdy żałuję, ze zbudowal za duzy dom. Od nikogo nie slyszalem, ze za mały. Jedynie teście twierdzą, ze dom jest ok, bo maja 70m2.
  • Odpowiedz
@jmuhha: No i co z tego ze piętrowy? A jak wybudują parterowy ale z takim samym metrażem to już spoko? Jak już zacząłeś taka dyskusje to powinna ona tyczyć metrażu domu a nie tego czy jest piętrowy.
  • Odpowiedz
@Tigermass: 70 troszkę za mało imo. Znaczy jest ok jak mieszkasz w mieście, ale na #!$%@? to 90 raczej. Potrzeba więcej miejsca na rzeczy, których nie potrzebujesz w blokach... Od spiżarki, poprzez kominek, agregat na zamrażarce kończąc.
  • Odpowiedz
piętrowym domem


@jmuhha: Ale problemem jest liczba kondygnacji czy powierzchnia domu? Cały czas piszesz o piętrowym domu, a co gdyby to był duży parterowy dom?
Był czas gdy ludzie budowali sobie wielkie klocki po 300m2 z myślą że cała rodzina będzie tam mieszkać (3 pokolenia). A potem widziało się takie niepokończone domy bo albo dzieci nie chciały tam mieszkać, albo nie było kasy na wykończenie.
Teraz tego problemu nie widzę.
  • Odpowiedz
@Kapitan-Planeta: przeciez sa lodówki i na co kominek? W domach na wsi od dawien sa kotłownie, w ktorym jest piec, a w domu centralne ogrzewanie xD Agregat tez trzymasz w bloku? Przerwy w dostawach czy to w miescie czy na wsi sa takie same. No i zazwyczaj obok domu ma sie garaż ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dziwne założenia i uprzedzenia. Ludzie maja różne pomysły a jak ich stac to niech robią i 5 pięter. Ja mam na drugim pietrze siłownie, saunę, pralnie, biblioteczke i pokój dla gości.
  • Odpowiedz
@jmuhha mają nadzieję, że na starość jedno z dzieci wróci się do nich opiekować i góra będzie dla nich a rodzice na dole. Ja wychowałem się w domu jednorodzinnym i nie wyobrażam sobie mieszkać 2+2 na powierzchni mniejszej niż 100m. My mieliśmy 160 i uważam, że to tak na styk.
  • Odpowiedz
@Leniek: już pisałam, moi rodzice są przeciwni technologii xD Mama może trochę bardziej do przodu, ale tata to zatwardziały przeciwnik. Zawodowo jest tokarzem, możesz sobie wyobrazić jak szkaluje CNC, że każdy cwaniaczek by tam umiał XD
  • Odpowiedz
@jmuhha: Bo ich stać. Bo apartament 30 metrów za pol miliona to mniej jak salon w tym domu co pokazałaś. Bo w dobie pracy zdalnej lokalizacja traci na znaczeniu. Bo w dupie bedą mieć podwyżki czynszów. Bo mogą dać panele fotowoltaniczne na dach i za darmo ładować elektryczny samochód.
  • Odpowiedz