Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wczorajszego wpisu https://www.wykop.pl/wpis/62540595 powtórzyłem dzisiaj test COVID. Wynik tym razem nie pozostawia wątpliwości. Żegnajcie.

P.S. Wynik odczytany dokładnie po 15 min. Tym razem jednak kreska testowa pojawiła się już po 5 min. Od wczoraj biorę antybiotyk i czuję się dzisiaj jak przy lekkim przeziębieniu. Zaszczepiony we wrześniu Pfizer x2.

#koronawirus #zdrowie #medycyna
obywatel_z - W nawiązaniu do wczorajszego wpisu https://www.wykop.pl/wpis/62540595 po...

źródło: comment_1639902466tdh6Y3I5EjDopJ29K0wjFx.jpg

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
@obywatel_z: @jarema87: @Breaking-DAD: @cin123654: @p4wl: @mmmmmmmmmmmmmm: powinni dawać antybiotyk przy zapaleniu płuc- covid ,bo mogła pojawić się również bakteria. Mąż tydzień czasu prosił lekarzy o przepisanie antybiotyku i wszyscy dumnie mówili ze na covid nie ma lekarstwa. Dopiero pewna pani doktor pontygodniu się zlitowała i przepisała antybiotyk ale już saturacja była na poziomie 85%. Przyjechała karetka i tez go nie zabrali do szpitala bo powiedzieli ze
  • Odpowiedz
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
@obywatel_z: Jakiego rodzaju to jest test? To jest to co można dostać w biedronce? To jest z wymazu czy z krwi? Ile kosztuje taki test? Widzę, że coś mnie ominęło nie wiedziałem, że można już sobie testy na covida samemu kupić.
  • Odpowiedz
@jabadabadupka antybiotyki przepisuje się na potwierdzone infekcje bakteryjne, a nie profilaktycznie. Nie ma większego idiotyzmu niż profilaktyczne stosowanie antybiotyków w przypadku lekkiej wirusówki.
  • Odpowiedz
@Breaking-DAD
@jarema87 nie smiejscie się XD ja juz słyszę chyba od 5 osoby, ze nawet lekarze przypisują antybiotyki na przeziębienie albo łagodny covid "w razie w" XD a potem zapalenie płuc i o matko antybiotyk nie działa. Debili nie brakuje, biorą antybiotyki jak dropsy.
Natomiast u mnie w rejonie nawet nie #!$%@?ą ludzi w kierunku zapalenia płuc przy dusznosciach na covidzie. Same skrajności.

@obywatel_z nie bierz antybiotyków jak nie masz zapalenia płuc
  • Odpowiedz
@jabadabadupka no to mnie tydzień nikt nic nie chciał dac, a myslalam, ze się zadusze, a juz w mieście obok dla chłopaka i jego matki antybiotyk tako dali kiedy mieli łagodny przebieg na poziomie przeziębienia... Potem dziwić się ze tyle ludzi umiera jak lekarze gówno robią, albo antybiotyki jak cukierki dostają, a jak trzeba to nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@obywatel_z: Spoko.

Dzięki 2x Pfizer masz spore szanse, że przejdziesz to jak zwykle przeziębienie, a nie trafia pod tlen do szpitala i będziesz wypluwał płuca przez kolejny rok po wyzdrowieniu...
  • Odpowiedz
@jabadabadupka: U nas to samo, przez tydzień tylko vit c i cos na goraczke, treraz wielkie zdziwko że nagle pacjent w takim stanie i saturacja niska i teraz to bedą go ratować w szpitalu. acha oczywiscie 2x pfizer przyjęte
  • Odpowiedz
@jabadabadupka: Aha i wg Ciebie ratownik po 3 latach studiów w kierunku medycy ratunkowej wie lepiej niż lekarz, że jest potrzebny antybiotyk? Bardzo dobrze lekarz robił, że nie włączał antybiotyku. Jeśli jest taka saturacja to pacjent wymaga hospitalizacji. Zapalenia płuc jest w przebiegu samego wirusa i leczenie jest inne a wskazania do antybiotyku w tej sytuacji może być nadkażenie bakteryjne, które powinno być potwierdzone badaniami jak już ktoś napisał. Za to
  • Odpowiedz
@jarema87: pracuje na covidowym i tez dajemy. Mikrobiolodzy są #!$%@?, ale superinfekcja to pewny zgon u wielu na oddziale. Już nie mówić o tym, ze stosujemy najsilniejsze antybiotyki przy włączaniu tocilizumabu, ale to już sprawa oczywista.
Przy łagodnym przebiegu antybiotyk nie ma sensu, raczej steryd wziewnie+paracetamol wystarczy, a i solderol 2 tabletki (druga tabletka po 2 tygodniach) 30k jednostek masowych jak jest możliwość niedoboru. Jeśli jest trochę gorzej to metyloprednizolon powiedzmy
  • Odpowiedz
  • 1
@obywatel_z: Paszport masz więc kwarantanna niepotrzebna. Korzystaj z życia, okazuj swój paszport wszędzie gdzie chcą. A tak na serio, też to przechodziłem, upierdliwa choroba, dasz radę, ja byłem bez szczepienia, po tygodniu na nogach. Po chorobie żadnych negatywnych skutków nie zauważyłem. Trzym się miras.
  • Odpowiedz