Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć mam pytanie do mieszkających w Poznaniu. Będę zmuszony w nowym roku zmienić pracę i zamieszkać z moją rodzinom u was w mieście.

Obecnie szukamy mieszkania i znaleźliśmy taką ofertę na osiedlu Polanka. Mieszkanie 90 metrów za 849 tysięcy złotych. Pytanie jak mieszka się na tym osiedlu i czy jest bezpieczne dla młodej rodziny, jak dostęp do przedszkola itp.?

#poznan #nieruchomosci #mieszkanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61bb7d0bddfc93000ae061ca
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 23
@AnonimoweMirkoWyznania: Zależy w którym miejscu. Jeżeli ulica Polanka to bym brał. Jeżeli chodzi o to co się stawia teraz konsekwentnie w okolicy Posnanii (tj. od centrum handlowego do ul. Milczańska), to ja to widzę z okna i mnie trwoga bierze trochę na gęstość zabudowy.
Z jednej strony dużo plusów, bo jeden z centralnych węzłów komunikacyjnych, blisko i do tramwajów i do autobusów, obok ogromnego centrum handlowego gdzie jest masa usług, na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: dużo prawdy napisał @steelhead. Trzymaj się z dala od tych nowych i obecnie budowanych. Katowicka, polanka jest spoko. Z parkowaniem aż tak wielkiego dramatu nie ma, przynajmniej ja będąc na katowickiej nie miałem problemu, poza tym są garaże. IMO największy minus tej lokalizacji to prawa strona rzeki/torów. Mosty zawsze są zapchane, będzie tylko gorzej. Korki to akurat domena środki i rataj
@padobar: te bloki 3 przed Posnanią to w ogóle dla mnie jest mistrzostwo świata, developer już mógł się nie pierdzielić i w ogóle zrobić dobuduówkę do galerii a tramwaj by przejeżdżał środkiem xD. Ale w ogóle patrząc na ostatnie 2-3 lata to mam wrażenie, że zmierzamy powoli w kierunku obudowania linii tramwajowych mieszkaniami ;D
stereotypowe pierdzielenie o Dębcu i Jeżycac


@pawel694: a sugerujesz, że jest inaczej?
okolice czechosłowackiej za przejazdem (baraki) klin z górecką?
na Jeżycach też - zaułki przy Kochanowskiego/ Sienkiewicza/ Mickiewicza?
Wilda - Kosińskiego/Fabryczna/Przemysłowa albo Chłapowskiego czy Czesława i okolice

ja się generalnie zgadzam, że jest dużo lepiej niż kiedyś było ale nie zaklinajmy rzeczywistości! Nadal są w tych dzielnicach miejsca gdzie można dostać w kubeł
@siona Oczywiście, mieszkam na Dębcu i nie mogę złego słowa powiedzieć o tym osiedlu. Latwiej w zęby dostać na Starym Mieście w weekend niż tutaj. Równie dobrze na Ratajach komuś nie spodoba się Twoja facjata i oberwiesz, niebezpieczne Jeżyce i Wilda to pieśń przeszłości. Teraz jako nieco gorszą dzielnicę wskazałbym Główną i Zawady.
@pawel694: starówka jest niemal w każdym polskim mieście - to po prostu określenie części miasta w obrębie dawnych murów miejskich zazwyczaj.
poza tym mówienie o tym wypierdku warszawskim "starówka" to jest generalnie żart - ich rynek da się rzutem beretem zrobić i to po przekątnej :P