Wpis z mikrobloga

@eloyard: państwo jest po to żeby podejmować działania jak najlepsze dla społeczeństwa, niekoniecznie wygodne(#!$%@?ąc od skuteczności polityki). Skoro jest problem z jakąś chorobą, to aparat państwowy powinien działać tak, żeby ją ograniczyć. Jak by były badania, przykładowo, że tylko w biedronce ludzie się zarażają, to właśnie tam powinna być kontrola sanitarna i jak najbardziej cieć jest kompetentny do sprawdzenia czy możesz wejść. W obecnej sytuacji wyobrażam sobie, że osoby niezaszczepione
  • Odpowiedz
@JjayPajek: pomiędzy osobą
- całkowicie wolną, anarchistyczną, niewidzialną dla systemu, żyjąca poza społeczeństwem a
- kimś kogo wszystkie działania są monitorowane i by wykonać jakąkolwiek czynność musi okazać dowód ze zachowywał się zgodnie z rozkazami
Jest całe spektrum stanów.
Więc czemu od razu mam wyrzucać dowód? To jakaś tam podstawa aktualnej administracji a więc i tego ze społeczeństwo działa. Taki porządek był okej. I niektórzy ludzie nie chcą iść na
  • Odpowiedz
@powiedz, wprowadzenie kontroli "wchodzenia do warzywniaka" to nie jest "monitorowanie wszystkich działań" tylko monitorowanie wchodzenia do warzywniaka. Tak jak wspomniałem po to jest państwo, żeby likwidować wady zachowań społeczeństwa. Po to mamy przymus prawny, przymus ubezpieczeń itp.

Oczywiście, że ludzie mają prawo wyrażać zaniepokojenie, ale lepiej by było przedstawić na to jakieś wiarygodne dowody/badania, a nie opierać się na nieracjonalnym strachu przed zmianami. Wyrzucenie dowodu osobistego odnosi się do mema,
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: daję alegorię do dowodu bo tak jak w memie masz numerek na ramieniu, tak w dowodzie masz pesel :) A nie wiem na co mam ci odpowiadać XD, W restauracji nie pokazujesz dowodu, a na lotnisku już musisz i co?
  • Odpowiedz
@JjayPajek: No właśnie o tym piszę XD że wpadasz ze skrajności w skrajność. Pokazałam dwie końcówki tej osi.

A wiec. Oczywiście że nie jest. Tylko jest odstępstwem od normy i aktualnego prawa i zwyczajów więc warto o tym dyskutować - ze coś się zmienia i oceniac to czy to jest okej, czy ma więcej plusów niż minusów. Bo teraz mowi się tylko plusach. A można by porozmawiać a nie tak
  • Odpowiedz
czyli większość Włochów jest #!$%@?ęta, a polska husaria normalna XD?


@JjayPajek: jako Polak który współpracuje z m.in. Włochami - tak, a o co chodzi? ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz