Wpis z mikrobloga

Wiecie co mnie przeraża? Wizja życia na wynajem. Wszystko na wynajem. Mieszkanie na wynajem, samochód na wynajem, telewizja na wynajem. I gdzieś nam ktoś wmówił, że to jest ok. Nie #!$%@?, To nie jest ok. Dach nad głową powinien być Twoim prawem. Każdego powinno być stać na kupno lokalu, mniejszego, większego, może i na kredyt, ale powinno być Cię na to stać, jeśli uczciwie pracujesz. Płacenie rat wysokości połowy twojego wynagrodzenia jest chore, bo ten system jest chory.

#kredythipoteczny #przemyslenia #nieruchomosci
  • 144
i co, stworzymy naród programistów?


@Baleburg: nie jest to możliwe.
Masz jakis pomysł na rozwiązanie problemu tego, że wymarzona nieruchomość w wymarzonym miejscu jest poza zasięgiem wielu ludzi bo praca jaką wykonują ma wartość jaka ma?
Powstawanie mieszkań w stylu "mikro apartamenty" które w zasięgu ręki będą sprawi, że zrobi sie drugi Hong Kong czy Tokyo, gdzie ludzie "mieszkają" w mieszkaniach wielkości schowka na szczotki.
@Paula_pi Realistycznie taki kredyt splacisz sporo wcześniej. Rata 2000 będzie za 10 lat warta obecny 1000 od samej inflacji, a patrząc na wzrost wynagrodzenia jeszcze mniej. Wynajem będzie się utrzymywał na poziomie powiedzmy tych 2000 realnie, bo będzie rósł z inflacją, a rata hipoteki będzie taka sama tylko nominalnie, realnie to będzie coraz mniej. Więc to wygląda strasznie, ale w rzeczywistości wysoka i flacha wręcz pomaga kredytobiorcom.
ale wiesz, że ludzi z niskimi kwalifikacjami też będą potrzebni? Powiedz sprzątaczce, że nie zasługuje na mieszkanie bo nie xD


@BrakWolnegoLoginu: Każdy według Ciebie zasługuje na własnościowe mieszkanie w centrum dużego miasta? Jak to logistycznie miałoby niby być rozwiązane?

Nigdzie, w żadnym kraju niewykwalifikowany pracownik fizyczny nie kupi sobie mieszkania za gotówkę w centrum dużego miasta. Może się albo przekwalifikować albo wyjechać i szukać szczęścia w mniejszych miejscowościach, a nie domagać
@pianinka: Fajny chochoł, nie napisałem nigdzie, że każdy ma mieć apartament w centrum, w mojej wiosce 3.5k mieszkańców wynajęcie mieszkania kosztuje około 1100 zł, mamy 30 km do miasta wojewódzkiego i 14 do powiatowego, twoim zdaniem osoba bez kwalifikacji, np. sprzątaczka po 50 jest w stanie wyżyć za najniższą krajowa?
@Zrobiony_bobr: nie przeszkadzałoby ci do czasu potknięcia, a to z pracy cię wyrzucono i cyk lecisz na bruk, auto zabierają więc twoje możliwości komunikacyjne spadają x10, albo wystarczy ze zachorujesz poważniej i tracisz wszystko. Lądujesz na ulicy z dnia na dzień na dodatek chory.
Mnie przeraża kredyt na 30 lat.


@Paula_pi: Nawet nie macie pojęcia w jakiej jesteście dupie. Jak sobie przypomnę ile kosztowały mieszkania w Warszawie 20 lat temu to mi nie jest wesoło, współczuję wam.
Z rynkiem pracy też będzie co raz gorzej. Niby praca jest, ale próg wejścia w różne sensowne zawody z roku na rok jest co raz wyższy. Ja miałem dużo łatwiej, tylko roboty nie było.

@cocieboli: Wszystko jako
Pobierz
źródło: comment_163930482260ihhV1kmyw4IBTEeHiU5n.jpg
Płacenie rat wysokości połowy twojego wynagrodzenia jest chore, bo ten system jest chory.


@cocieboli:

to na ile chcesz brac kredyt, zeby placic rate w wysokosci polowy pensji? Bo po podwyzkach wibor, rata na polowe minimalnego wynagrodzenia bedziesz miec przy kredycie na poziomie 200 tysiecy.

Każdego powinno być stać na kupno lokalu, mniejszego, większego, może i na kredyt, ale powinno być Cię na to stać, jeśli uczciwie pracujesz.


@cocieboli:

przeciez kazdego