Wpis z mikrobloga

Wiecie co mnie przeraża? Wizja życia na wynajem. Wszystko na wynajem. Mieszkanie na wynajem, samochód na wynajem, telewizja na wynajem. I gdzieś nam ktoś wmówił, że to jest ok. Nie #!$%@?, To nie jest ok. Dach nad głową powinien być Twoim prawem. Każdego powinno być stać na kupno lokalu, mniejszego, większego, może i na kredyt, ale powinno być Cię na to stać, jeśli uczciwie pracujesz. Płacenie rat wysokości połowy twojego wynagrodzenia jest chore, bo ten system jest chory.

#kredythipoteczny #przemyslenia #nieruchomosci
  • 144
Dach nad głową powinien być Twoim prawem. Każdego powinno być stać na kupno lokalu, mniejszego, większego, może i na kredyt, ale powinno być Cię na to stać, jeśli uczciwie pracujesz


@cocieboli: zasadniczo tak jest, tylko że nie mówimy wtedy o atrakcyjnej lokalizacji w fajnym dużym mieście, a o domku/mieszkaniu w małej miejscowości czy wiosce. tam nie będziesz wydawać połowy pensji.
Oj wykopki, pójdziecie na własne to się za głowę złapiecie jak jest na prawdę. Jaki standard jest za te 700 zł? Z wychodkiem 100 metrów za domem, albo że współlokatorami?


@BrakWolnegoLoginu: Mieszkam normalnie w swoim mieszkaniu, które spłacam, bo dobrze poprowadziłam swoją edukację i rozwój zawodowy. Standard jest normalny i odpowiedni do zarobków, jak ktoś sobie życzy szmerów, bajerów i 100 m2 w centrum dużego miasta to powinien się w pierwszej
@umtali dzień dobry, zachód here. Wynajmuję mieszkanie z partnerem 3 pokoje za 450 funtów w dużym mieście. To mój wybór, ja sama nie jestem gotowa na zakup mieszkania, nie wiem czy chcę się tu osiedlić. Gdybym była to mam dostępne opcje które są fair. Co prawda w ostatnich kilku latach domy podrożały, ale nadal jesteś w stanie spokojnie odłożyć na wkład własny i wziąć normalny kredyt na resztę.
Dach nad głową powinien być Twoim prawem.


@cocieboli: Jakiś precedens w historii ludzkości?

Każdego powinno być stać na kupno lokalu, mniejszego, większego, może i na kredyt, ale powinno być Cię na to stać, jeśli uczciwie pracujesz

I stać tylko na totalnym zadupiu. Dodaj gwiazdkę że pewnie chodzi ci o zajebistą lokalizację w jednej z największych aglomeracji w kraju.

Płacenie rat wysokości połowy twojego wynagrodzenia jest chore, bo ten system jest chory.
Płacenie rat wysokości połowy twojego wynagrodzenia jest chore, bo ten system jest chory.


@cocieboli: Obwiniasz cały świat za swoje niepowodzenia, przegrywko. Uderz pięścią w stół i po prostu zabierz się do pracy, bro. A tak w ogóle to was, mizokapitalistów, powinno się monitorować, bo te radykalne wypowiedzi o chorym systemie skończą się jakimiś aktami terrorystycznymi. Idź na terapię.

@cocieboli Można jakis czas wynajmować mieszkanie w dużym mieście, odkładać jak najwiecej, a potem przeprowadzić się do mniejszego miasta, nawet nie musi byc zadupie (Opole, Zielona Góra, Kielce, Białystok mają według rankingów niższe ceny).

Można nauczyć się czegoś co można robić zdalnie - raz jeden Mirek pisał że kupił chatkę w Bieszczadach i do pracy wystarcza mu internet.

Można wyjechać za granicę na jakiś czas i uzbierać na wkład własny na mieszkanie
@cocieboli: Akurat jeżeli chodzi o najem bądź kredyt to którykolwiek kraj byś nie wybrała czy Szwajcarię czy UK to na najem gownokawalerki na obrzeżach zawsze pójdzie tobie około 50% słabszej pensji. Używanie twierdzeń ze mieszkanie prawem bądź inne takie to jakiś nieśmieszny żart. Nic nikomu sie nie należy za to ze sie urodził. Wpajanie takich #!$%@? powoduje tylko ze ludzie są nieszczęśliwi.
to powinien się w pierwszej kolejności skupić na nie zostawaniu sprzątaczką w mieście powiatowym.


@pianinka: Tylko co ze sprzątaczkami (i wszystkimi niefajnymi zawodami, a u nas niefajnym zawodem jest np. nauczyciel czy pielęgniarka) w dużych miastach? Mają nagle dostać 100% podwyżki żeby ich było stać, dojeżdżać do roboty po 2h w jedną stronę, znaleźć sobie bogatego partnera czy taką robotę powinni wykonywać tylko ci szczęściarze, którym trafi się mieszkanie po babci?