Wpis z mikrobloga

Wiecie co mnie przeraża? Wizja życia na wynajem. Wszystko na wynajem. Mieszkanie na wynajem, samochód na wynajem, telewizja na wynajem. I gdzieś nam ktoś wmówił, że to jest ok. Nie #!$%@?, To nie jest ok. Dach nad głową powinien być Twoim prawem. Każdego powinno być stać na kupno lokalu, mniejszego, większego, może i na kredyt, ale powinno być Cię na to stać, jeśli uczciwie pracujesz. Płacenie rat wysokości połowy twojego wynagrodzenia jest chore, bo ten system jest chory.

#kredythipoteczny #przemyslenia #nieruchomosci
  • 144
System może się zmienić dopiero jak maszyny przejmowa większość naszych obowiązków. Wtedy będzie można wprowadzić dochód podstawowy, który już jest testowany chyba we Francji. Ciężko tylko przewidzieć na co cię będzie stać za te pieniądze ale pewnie nie dużo bo cały system finansowy by się posypał. Moc pieniądza jest oparta na jego dostępności jeśli łatwo będzie go zdobyć stanie się bezwartościowy, wiec dopóki używamy pieniędzy do tego aby się rozwijać trzeba będzie
@Zrobiony_bobr: nie przeszkadzałoby ci do czasu potknięcia, a to z pracy cię wyrzucono i cyk lecisz na bruk, auto zabierają więc twoje możliwości komunikacyjne spadają x10, albo wystarczy ze zachorujesz poważniej i tracisz wszystko. Lądujesz na ulicy z dnia na dzień na dodatek chory.


@alteron: wydaje mi się, że wyraźnie pisałem o oszczędzaniu? Równie dobrze mogę napisać, że w aucie mi się zatrze silnik i nie stać mnie będzie na