Wpis z mikrobloga

Ile waszych miesięcznych pensji kosztuje auto, którym jeździcie?

Dzisiaj jeżdżąc po Lublinie dotarło do mnie, ile drogich (60k PLN+) aut tutaj jeździ. Tyle osób ma swoje firmy albo jest programistami15k? Czy po prostu się zadłużają, żeby kupić BMW X6?

#motoryzacja #finanse #pytanie #lublin #budzetdomowy
studentasp - Ile waszych miesięcznych pensji kosztuje auto, którym jeździcie?

Dzisia...

źródło: comment_1639063226EFtEoWBkY0Cr6JSwYyOa35.jpg

Pobierz
  • 287
@motokate: brawo! Najem daje Ci jedynie ten plus że jeśli rozwalisz auto albo dostajesz całkę z AC to masz to w dupie ¯\(ツ)/¯ ot i tu przy autach za pół bani pojawiają się głębsze dylematy. Tak samo pakiet serwisowy w najmie nie pyta czy boli. W salonie niemieckiej marki premium była kiedyś taka historia że gość miał pełny pakiet serwisowy. Co nie rozwalił robil na koszt producenta. Klient w
@studentasp: Dwa auta - jedno kupione za ~2-3 pensje (ale jak kupowałem to ~18, obecnie programista coraz bliżej 15k, wtedy za oszczędności z dorabiania w wakacje na magazynach itp), modyfikacji, remontów itp. jakieś 10 obecnych XD
Drugie kupione za podobną kwotę, włożona może jedna pensja na naprawy/eksploatacyjne graty.
Drugie chcę sprzedać i kupić gruza za ćwierć wypłaty na co dzień.
Polecam styl życia zawsze gruzem xd
@studentasp: To już nie te czasy żeby ludzie zbierali pieniążki i kupowali auto za kilkanaście czy kilkadziesiąt pensji. Nowe auta bierze się w leasing, oczywiście nadal często ponad swoje możliwości jeśli chodzi o wysokość raty leasingowej, bo najbardziej liczy się to żeby pokazać się w aucie klasy premium. ;)