Wpis z mikrobloga

Ile waszych miesięcznych pensji kosztuje auto, którym jeździcie?

Dzisiaj jeżdżąc po Lublinie dotarło do mnie, ile drogich (60k PLN+) aut tutaj jeździ. Tyle osób ma swoje firmy albo jest programistami15k? Czy po prostu się zadłużają, żeby kupić BMW X6?

#motoryzacja #finanse #pytanie #lublin #budzetdomowy
studentasp - Ile waszych miesięcznych pensji kosztuje auto, którym jeździcie?

Dzisia...

źródło: comment_1639063226EFtEoWBkY0Cr6JSwYyOa35.jpg

Pobierz
  • 287
@studentasp Moje auto kosztowało w 2010 60k (ford). Teraz 15-20k. Zrobiłem 200k, pewnie na wykopków to mało bo oni robią po 800k (patrząc na pierwsze komentarze za ile są drogie auta ( ͡º ͜ʖ͡º)). Pomijając podstawową eksploatacje to przez te lata tylko padł rozrusznik (180zł), ostatnio patrzyłem z ciekawości na konfigurator to np. za zwykłą fiestę w biedzie trzeba dać 70k(z większym silnikiem niż żelazko) (
@studentasp: ludzie są różni.
Jedni zarabiają magiczne 15k i jeżdżą autem za 10k.
Inni pracują po 12h dziennie, zarabiają 4k, jeżdżąc autem za 50k.
Jeszcze inni wjeżdżają na pełnej #!$%@? w leasing, zarabiają 5k, a wydają 2k na auto (przynajmniej takie legendy krążą, ale wierze, że jest tak naprawdę xD).

Najważniejsze, to żeby nie kupować ponad własne możliwości finansowe, czyt. branie jakichś kredytów, leasing mocno obciążający budżet lub auta tanie w
@studentasp: uwaga, podaje hasło klucz: Leasing

Chyba prawie nikt w Polsce nie kupuje samochodów za gotówkę.

@Trixie: Dlaczego nie? W pewnych okolicznościach nawet bardziej opłaca się kupić za gotówkę niż leasing. Sasiad ostatnio po poprzednim leasingu merca, wynajmie długoterminowym bety 7 w końcu kupił Maybacha za gotówkę bo tak jest najkorzystniej
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@studentasp: trzy moje pensje.
Mam mondeo mk4 i nie zamierzam go szybko zmieniać. W sumie to od biedy mógłbym sobie coś nowego kupić, tylko nie wiem po co. Jak chcę przesasinić trochę kasy, to sobie kupuję kilka dobrych flaszek rumu i whisky.
Frajdy więcej niż z samochodu, w dodatku nie trzeba płacić oc, ac anj tankować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za każdym razem jak chodzi mi po