Wpis z mikrobloga

Lepiej kupić za swoje.


@powsinogaszszlaja: ale na #!$%@? mam wydawać 200 tysięcy polskich dolarów, które mnie zabolą i które mógłbym wydać na coś innego, skoro mogę sobie powoli co miesiąc płacić 2500, które ledwo odczuje na miesięcznym budżecie.

Jeżeli kupujesz dla szpanu

kupuje auto dla własnej przyjemności i żeby mieć gwarancję, że będzie jeździć bezproblemowo przez X lat.

lepiej korzystać z komunikacji ogólnie dostępnej, nawet taksówek.

xD nie dzięki, wole sam
  • Odpowiedz
@bartez_94: Z czystej ciekawosci, czemu aż roczne? Nigdy nie bylem fanem motoryzacji więc może nie rozumiem. Po prostu trudno byloby mi uzasadnić sobie kupno auta ktore kosztuje wiecej niz takie, ktore po prostu jest sprawne, wygodne, wystarczająca moc silnika na trasy.
  • Odpowiedz
@studentasp: bo chcemy mieć sprawne auto na lata, żeby mieć czym się wybrać na wakacje a nie pożyczać auto na dłuższą trasę. Ceny używek jakaś porażka wszystko w #!$%@? przebiegu za chwilę do naprawy, a nowe też podrożały i obecnie ciężko kupić coś taniej niż 100k. No i z żoną bierzemy jedno nowe auto więc jakby liczba naszych obu pensji niższa niż roczne zarobki więc ujdzie.
  • Odpowiedz
ale chciałeś wydać te 30k czy kupiłeś minę?


@Poldek0000: auta które kupiłem to były bardzo rzadkie modele z rzadko występującymi wersjami silnikowymi. Liczyłem się że kilka tysięcy na remonty będę musiał wydać, ale okazało się że tu coś rdzewieje, tu zawieszenie trzeba rozebrać, a jak już jest rozebrane to tylny wózek można oddać do piaskowania i malowania.. jeden tłok pęknięty, to odrazu poszedł cały komplet nowych tłoków i tuleii.. i tak
  • Odpowiedz
przykładowo Bitcoin.


@fegwegw: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°), nie no spoko... Myślałem, że padnie odpowiedź, że w mieszkania i dawać pod wynajem. Bitcoin to jest bracie hazard a nie inwestycja.
  • Odpowiedz
nie no spoko... Myślałem, że padnie odpowiedź, że w mieszkania i dawać pod wynajem. Bitcoin to jest bracie hazard a nie inwestycja.


@defoxe: chciałeś przykład, dostałeś przykład. Każdy ma inne podejście do inwestycji.
  • Odpowiedz
chciałeś przykład, dostałeś przykład. Każdy ma inne podejście do inwestycji.


@fegwegw: jakie masz prawdopodobieństwo, że zyskasz na Bitcoin i że np. nie zostanie zdelegalizowany? A są ku temu podstawy.
  • Odpowiedz
jakie masz prawdopodobieństwo, że zyskasz na Bitcoin


@defoxe: w longtermie bliskie 1.

że np. nie zostanie zdelegalizowany?


@defoxe: nie widzę powodu, aby miało to wypłynąć znacząco na jego wartość.
  • Odpowiedz