Wpis z mikrobloga

Ile waszych miesięcznych pensji kosztuje auto, którym jeździcie?

Dzisiaj jeżdżąc po Lublinie dotarło do mnie, ile drogich (60k PLN+) aut tutaj jeździ. Tyle osób ma swoje firmy albo jest programistami15k? Czy po prostu się zadłużają, żeby kupić BMW X6?

#motoryzacja #finanse #pytanie #lublin #budzetdomowy
Pobierz studentasp - Ile waszych miesięcznych pensji kosztuje auto, którym jeździcie?

Dzisia...
źródło: comment_1639063226EFtEoWBkY0Cr6JSwYyOa35.jpg
  • 287
Dzisiaj jeżdżąc po Lublinie dotarło do mnie, ile drogich (60k PLN+) aut tutaj jeździ


@studentasp: stara polska zasada: zastaw sie a postaw sie. Duza czesc zakompleksionych ludzi w Polsce kupi premium skarbonke na kolach, po szkodzie calkowitej, z 2x cofanym licznikiem (przez turasa na szrocie i janusza sciagajacego wrak do klepania), zeby tylko somsiadowi zylka pekla. Przeciez te XX letnie X5/6, Audi A5 z poczatku produkcji czy inne Merce E to
@qtax: zapytam tak zupelnie bez zlosliwosci. Co Cie sklonilo do takiego wyboru? O ile rozumiem, ze jakas wymiana wielowahacza na osi, wtrysku czy innego turbo Cie nie zaboli przy tych zarobkach to mnie by zwyczajnie #!$%@? inwestowanie w gruza w dieslu, ktoremu ze wzgledu na skomplikowanie konstrukcji i wiek nie bardzo mozna zaufac.
@el_Danone: syndrom sztokholmski xD kupiłem jakiś czas temu i przyzwyczaiłem się, jeździ bardzo przyjemnie, a robię na tyle mało KM w roku że serwisowanie nie boli + nie opłaca mi się kupować czegoś świeżego
syndrom sztokholmski xD


@qtax: czyli jednak troche ofiara zakupu ;) I tak szczerze przyznaj - nic w zawiasie nie stuka? Wszystko od A do Z dziala jak powinno? Mozesz przejechac trase 400 czy 1000km gdyby nagle zaszla taka potrzeba i bez duszy na ramieniu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@studentasp: Jeżdżę ponaddwudziestoletnim autem średniej wyższej klasy, które, gdy je kupowałem było warte 3 moje pensje, a teraz jest warte półtorej (ja więcej zarabiam, a ono o dziwo podrożało, nie wiem jakim cudem).
Od lat już zbieram się do kupna pierwszego nowego auta w moim życiu. Stać mnie spokojnie na leasing, czy wynajem auta do 100-150k, ale problem polega na tym, że choć bardzo chcę je kupić i nie jest poza
@studentasp: tez się zastanawiam, co drugie auto to jakiś mercedes, audi czy bmw, w miarę nowe, a to nie są tanie auta...
ponoc ludzie maja średnio 4000 na rękę, a na ulicach widzę bogactwo, wszędzie wille, apartamentowce...
kradna? biora kase pod stolem? szara strefa? kto wie...
Jeżdżę ponaddwudziestoletnim autem średniej wyższej klasy


@Denaturatus: zdajesz sobie sprawe, ze 8 letnie auto klasy B premium (Opel Adam, Alfa Mito, DS3) bedzie Cie kosztowalo 1/3 wydatkow i polowe kosztow paliwa? No i bedzie podobnie wyposazone i szybkie. Do tego 'jak cos wyskoczy' (a szanse na awarie znaczaco maleja wraz z nizszym wiekiem auta) to nie bedziesz sie zastanawial miedzy zlomowaniem a naprawa bo zmiesciesz sie w 1000zl z robocizna. Rozumiem,