Wpis z mikrobloga

@markhausen: @ignore48
Sam nie znam szczegółów co do legalności tego wszystkiego. Ale dla mnie to jest nieistotne.
Jak komuś, kto nielegalnie chciał przekroczyć granicę i sam przyznaje, że doświadczył 3 pushbacków to dla mnie nieistotne, czy taka osoba ostatecznie uzyskała pozwolenia na pobyt i odpowiednie dokumenty. Dla mnie taka osoba nie ma tu miejsca.
Tutaj tweet tej osoby razem z komentarzem osoby która ma jakiekolwiek pojęcie też o sytuacji na granicy:
By wejść do sejmu trzeba podać swoje dane itd. nikt nielegalny tam by nie wszedł więc fake jak hui. Wszystkie pobyty zalegalizowane.

Nielegalna to jest głupota autora


@markhausen: Czyli każdy z tych imigrantów miał wizę (pomyślnie przeszedł procedurę wizową) albo przyznano mu statut uchodźcy zgodnie z obowiązującym prawem, tak?

Poważnie pytam, bo nie wiem co to za ludzie, ale skoro wiesz że są tam leganie i to "legalni imigranci" to pewnie
Sam nie znam szczegółów co do legalności tego wszystkiego.


@suweren_sudoku: w momencie przetwarzania ich wniosku o azyl, pobyt itp. stają się tymczasowo legalnymi migrantami. A że dostali się nielegalnie, to oj tam oj tam. Stąd wielu obrońców biznesu turystycznego kacapów i kartoflanego führera tak z pianą na usteczkach pomija wszelkie inne kwestie i tylko przyczepia się do tej kwestii nazewnictwa. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@suweren_sudoku takie coś znalazłem:

RadioGenoa to kanał na Twitterze i Telegramie. Regularnie publikuje treści mające budzić nienawiść do uchodźców i imigrantów. Często są to sceny pełne przemocy, ale nie wiadomo, skąd pochodzą i co właściwie dzieje się na filmach. Kanał ma także prorosyjskie sympatie. Publikuje np. obrazki młodych kobiet bawiących się nad basenem wśród palm z podpisem „Ukraina, Odessa – dziś. Proszę wyślijcie więcej pieniędzy!” (Ukrainie). Mają one pokazać skorumpowanych i leniwych