Wpis z mikrobloga

@Kjedne wiesz co, mam już trochę lat i od kad pamiętam zawsze pojawiała się w mediach narracja że jesteśmy gorsi od innych, że nasz rząd jest słaby, że powinniśmy się wstydzić. Przez wiele lat Polacy się wstydzili za granicą pochodzenia i u niektórych ze starszego poklenia to się mocno uwaliło. Pracuje z różnymi narodowościami i wszyscy zawsze są dumni ze swojego kraju nawet z tych wydawało by się biedniejszych, które w teorii
wiesz co, mam już trochę lat i od kad pamiętam zawsze pojawiała się w mediach narracja że jesteśmy gorsi od innych, że nasz rząd jest słaby, że powinniśmy się wstydzić. Przez wiele lat Polacy się wstydzili za granicą pochodzenia i u niektórych ze starszego poklenia to się mocno uwaliło. Pracuje z różnymi narodowościami i wszyscy zawsze są dumni ze swojego kraju nawet z tych wydawało by się biedniejszych, które w teorii miały
@blablaelotrzydwazero patriotyzm zamyka się w płaceniu podatków. Reszta to wypełnienie potrzeby przynależność jednej z podstawowej potrzeby z piramidy Maslova.

Jedni są dumni z osiedla na którym mieszkają, inni z drużyny piłkarskiej, jeszcze inni z pana w chmurce a inni z kawałka ziemi na której go matka urodziła. Prawda jest taka że na nic nie macie wpływu a wszyscy jesteśmy ludźmi z planety Ziemia.
@Nester86: Ładny koncept, taki esperancki... ale obawiam się, że dzięki temu rządy jeszcze więcej np. restrykcji covidowych by wprowadzały, bo mieliby pełną kontrolę nad ludzkością. Dlatego powstały państwa.

Mi aprezas viajn revojn, belegajn revojn... ()