Wpis z mikrobloga

@blablaelotrzydwazero jasne, zawsze są dobre i zle strony. Niestety mój pomysł pozostaje w teorii a aktualną stronę poznajemy od tysięcy lat i nie mamy możliwości obiektywnej oceny danej sytuacji.

A może na czele rządu światowego stały by w końcu osoby nadające się do tego a nie te które zdobyły władze w różnoraki sposób...

Możemy dyskutować w ten sposób godzinami :)
@Logytaze moja siostra skończyła filologię włoska, poznałem masę Włochów i nie pamiętam żeby którykolwiek mówił o sobie inaczej niż Włoch i też jakoś szczególnie nie regionalizowal swojego pochodzenia.
Jasne że oni między sobą dzielą się na tych z południa i północy ale to raczej taki sam poziom jak u nas podział Polaków na Polskę a i b.
@blablaelotrzydwazero: Uwielbiam ten mem doskonale oddający prostotę z jaką prawak postrzega otaczającą go rzeczywistość.

Bo wiadomo zagramanicą wszscy som dumne patrioty machające flagami i krzyczące "śmierć wrogom włoszczyzny" tylko nasze lewusy siem wstydzo i srajo we własne gniazdu krytykując pewne aspekty działania społeczeństwa.

I wcale nie jest tak że w USA spora cześć społeczeństwa wyśmiewa "patrioryzm" rednecków w Anglii wyśmiewa się ciasnote horyzontów tzw "little Englanders" czy w Niemczech praktycznie wszyscy
@blablaelotrzydwazero: Dumny z bycia Niemcem? Jak Niemcy są podzielone na "państwa" z różnymi kulturami nie bez powodu tam są Landy, a są razem bo im się opłaca ale Niemiec z południa to inny Niemiec niż ten z północy. Kilka lat temu było głośno że Bawaria chce się odłączyć ale załagodzili to. Dumny z bycia Brytyjczykiem? Czy myślimy o tej Brytanii z której uciekła Irlandia a Szkocja ciągle kombinuje jak im #!$%@??
@little_muffin: Przyrzekałam sobie święcie, że jako muzyk, fanka Rush oraz rocka progresywnego, do polityki się mieszać nie będę.. ale sytuacja w Polsce oraz na całym świecie mnie poniekąd zmusza... nie wytrzymuję tempa, wszystko #!$%@? skręca!
A ja nie jestem dumny. Wstyd mi za buractwo na ulicy, za chamstwo na drogach, gen konfliktowości w Polakach. Każdy ma wyrobione zdanie na każdy temat i absolutnie żadna narracja tego nie zmieni. W autobusie czy tramwaju widzę wyłącznie zgraję chamów. Smutno żyje się w tym kraju.
@blablaelotrzydwazero jest bardzo wiele złego w polskim patriotyzmie, szczególnie w obecnej formie upudrowanej chuliganerki dotowanej z rządowych pieniędzy. Uważasz że ONR i Bąkiewicz to nic złego? Serio?
A "patriotami", czyli wycieranie sobie gęby żołnierzami wyklętymi, są w 99% niziny społeczne które nic w życiu nie osiągnęły, więc poczucie wyjątkowości, przynależności i inne elementy poczucia własnej wartości sponsoruje im rzecz na którą nie mieli żadnego wpływu, czyli urodzenie się w jakimś miejscu, a
@notoelo: Nie uważam tak, ale histeria na punkcie Marszu Niepogległości jest trochę nie na miejscu, bo to, jak się lewica z tym obchodzi to próba generalizacji wszystkich Polaków. A Bąkiewicza i ONRu raczej nie trawię