Wpis z mikrobloga

@blablaelotrzydwazero samo to, że Bąkiewicz przytulił pieniądze od Pisu jako część ich propagandówki jest obrzydliwe i przypomnę ci, że to jedyna dotowania strona. Wstawianie więc z nikąd "lewicy" nie dość że jest fikołem nie mającym nic wspólnego z tematem to nie na miejscu.

lewica z tym obchodzi to próba generalizacji wszystkich Polaków


Osobą generalizują a teraz jesteś Ty wyciągając plakietka "lewica". A mój komentarz nie odnosił się w żaden sposób do marszu
  • Odpowiedz
@notoelo: Moje poglądy polityczne:

- polski nacjonalizm
- antyklerykalizm
- wolny rynek
- antycovidianizm
- w pewnym stopniu liberalizm społeczny (aborcja, LGBT, legalizacja miękkich narkotyków)
  • Odpowiedz
@blablaelotrzydwazero: ale nacjonalizm jakby przeczy idei libertarianskiej, w ktorej mozesz sobie byc kim chcesz dopoki kogos nie ranisz, nie naruszasz jego granic ;) a Ty z gory chcialabys narzucic jakis narodowy feeling. Ja wiem, ze jestem Polką, ale np. mam bardziej niemiecki czy czeski mindset xD i zawsze mnie to intrygowało, ze ludzie czuja sie "zjednoczeni" z jakimis innymi ludzmi, zyjacymi caaalkiem inaczej tylko przez to, ze żyjemy na pobliskim (a
  • Odpowiedz
@little_muffin: No to wkleję opinię Ayn Rand nt. nacjonalizmu albo lepiej, patriotyzmu. W pełni się z nią zgadzam.

Cytowany tekst...Nationalism as a primary—that is, the attitude of, "my country, right or wrong," without any judgment—is chauvinism: a blind, collectivist, racist feeling for your own country, merely because you were born there. In that sense, nationalism is very wrong. But nationalism properly understood—as a man's devotion to his country because of an
  • Odpowiedz
@little_muffin: Przede wszystkim przeszkadza mi płeć gramatyczna w tym języku. Wiem, że jestem kobietą, ale nie muszę o tym ciągle gadać, bo to brzmi jakoś sugestywnie i kojarzy mi się za bardzo z kolorem różowym, zamiast takim krwistoczerwonym albo czarnym.
Do tego jeszcze akcent na przedostatniej sylabie, który jest niezdatny do układania porządnego rytmu, zwłaszcza w rocku.
Poza tym, współczesny polski jest nieco twardym językiem oraz monotonnym, co dowodzi mnogość wulgaryzmów
  • Odpowiedz
  • 1
@Kjedne A co Jeśli rząd jest antypolski i uległy, wobec każdego innego kraju od 89 roku bo to wciąż te same osoby? Polacy albo są ślepo albo głupi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blablaelotrzydwazero:

bycie dumnym z rzeczy na które nie miało się żadnego wpływu, tj. urodzenie się w danym państwie


Nigdy nie przestanie mnie to zadziwiać, jak można jarać się swoim nacjonalizmem, albo patriotyzmem, który nie jest patriotyzmem lokalnym
  • Odpowiedz
Przede wszystkim przeszkadza mi płeć gramatyczna w tym języku. Wiem, że jestem kobietą, ale nie muszę o tym ciągle gadać, bo to brzmi jakoś sugestywnie i kojarzy mi się za bardzo z kolorem różowym, zamiast takim krwistoczerwonym albo czarnym.

Do tego jeszcze akcent na przedostatniej sylabie, który jest niezdatny do układania porządnego rytmu, zwłaszcza w rocku.

Poza tym, współczesny polski jest nieco twardym językiem oraz monotonnym, co dowodzi mnogość wulgaryzmów w tym
  • Odpowiedz
Historia Polski mnie urzekła wieloma rzeczami np. wolą walki, pomimo trudnych chwil


@blablaelotrzydwazero: A mnie nie urzeka. Bo to historia głupoty, bezmyślności i prywaty. Nie byłoby walk, przelanej krwi, rozbiorów i tego calego syfu gdybyśmy potrafili sie wykazać odrobiną zdrowego rozsądku i odpowiedzialności. W doprowadzaniu własnego narodu na skraj przepaści raz za razem nie ma nic wielkiego.
Patriotyzm to nie jest wybielanie historii i machanie flagą w koszulce żołnierzy wykletych.
Patriotyzm
  • Odpowiedz
pełna zgoda, patriotyzm jest jak najbardziej w porządku. Wiesz w czym leży u nas największy problem? W takich Bąkiewiczach, którzy zawłaszczyli sobie pojęcie patriotyzmu i spowodowali, że normalny człowiek rzyga wszystkim, co oni nazywają "narodowym".


@Niggalke: tak samo z tolerancją. Jest ona jak najbardziej w porządku, ale problem jest w Margotach i Bartoszach Staszewskich który zawłaszczyli sobie pojęcie tolerancji i normalny człowiek rzyga już wszystkimi prawami LGBT i tęczowymi flagami (
  • Odpowiedz
@blablaelotrzydwazero: oj tak... Jezyk polski jest strasznie plaski melodycznie przez co mam ogromny problem z innymi jezykami, bo z natury jestem niemuzykalna + jestem nativem niemuzykalnego jezyka xD ale przeszkadza mi ogolnie ilosc agresji "nie zesraj sie" "#!$%@?", gdzie Niemiec w takiej sytuacji powie "moim zdaniem twoje argumenty mają sens, ale ja patrzę na ten problem w kontekscie... " - bardziej warstwa stylistyczna mnie razi ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@blablaelotrzydwazero: Ależ oczywiście, że tak. #!$%@? mnie w dupe mój "kraj" na każdym kroku kradnąc 40% każdej mojej wypłaty (albo i więcej) gwarantując w zamian ledwo funkcjonującą służbę zdrowia, policję umarzającą co sie da, rozdawnictwo kasy patusom i katolickim szamanom. Do tego zero planowania strategicznego pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju przez co rachunki za mediaci paliwa lecą to the moon. No i jeszcze z różową mamy strach przed zakładaniem rodziny
  • Odpowiedz