Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki,

Od pewnego czasu dłubię sobie we własnym projekcie - aplikacji, która ma za zadanie określić wszystkie plusy i minusy wybranej lokalizacji pod kupno/budowę domu, mieszkania lub wynajmu. Wszyscy wiemy, że właściciele nieruchomości lub agenci będą zachwalać jaka to nie jest super lokalizacja, a później okazuje się, że obok znajduje się coś, co nas niemiłosiernie wkurza ( ͡° ʖ̯ ͡°). Założenie jest proste:

1. Wybierasz lokalizację
2. Określasz niedogodności oraz udogodnienia, które uważasz za najważniejsze
3. Wybierasz zasięg

Następnie prezentowany jest widok mapy ze wszystkimi ważnymi punktami, a także w menu u góry można wybrać podstronę ze szczegółami :)

Zapraszam do obejrzenia, przetestowania i skrytykowania ( ͡° ͜ʖ ͡°), może się komuś przyda: https://gdziebudowac.pl/

#programowanie #nieruchomosci #dzialka #mieszkanie #dom #deweloperka
Dank_Memes - Mirki i Mirabelki,

Od pewnego czasu dłubię sobie we własnym projekcie...

źródło: comment_1638461078vzF5eKCq01se1pLh8J3cbL.jpg

Pobierz
  • 42
@Dank_Memes: Bezcenny byłby feedback ze strony już mieszkających w okolicy w postaci komentarzy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko lokalsi zawsze wiedzą gdzie śmierdzi od oczyszczalni, gdzie ściany pękają, a gdzie można wieczorem dostać w zęby. Tylko nie wiem jak potem odsiewać autentyczne komentarze od sponsorowanych, gdyby takie narzędzie wypaliło. Może też domenę typu gdziemieszkac.pl sobie dołóż? "Gdzie budować" kojarzy mi się od razu z domem jednorodzinnym i
@Pieron: Plan zagospodarowania przestrzennego (jeśli jest dostępny dla danego obszaru) jest w menu pod odpowiednią zakładką :) Co do innych danych rządowych to myślę, że dałoby radę je jakoś wyciągnąć :)
@Dank_Memes: Zbyt wiele zmiennych, często zupełnie nieoczywistych by było realnie skuteczne narzędzie. Zillow też na początku próbował zrobić coś takiego, a właściwie zrobił, później nawet kupowali w ten sposób nieruchomości w oparciu wyłącznie o algorytmy i się przejechali. Co nie zmienia faktu że pomysł ciekawy i imo można próbować go realnie zmonetaryzować, a doświadczenie przy projekcie też na marne nie pójdzie. Powodzenia.
@Dank_Memes: mireczku i w momencie pokazania mapy zrób coś w stylu "wyświetl nieruchomości, które pasują do podanych kryteriów" i wyświetlasz w tej okolicy mieszkania/domy na wynajem/sprzedaż - wtedy byłoby złoto. Musiałbyś poszukać czy jakieś portale (teraz strzelam - Otodom) oferują jakiś program afiliacyjny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zagospodarowania przestrzennego które uwzględniają np. tereny osuwiskowe ale nie wiem czy są one jakoś ujednolicone w danych które udostępnia Geoportal


@Pieron: generalnie zależnie od gminy, niektóre nie mają. Inną bazą jest SOPO, ale też jest raczej niekompletna. Osuwiska to też relatywnie znacznie mniejszy problem niż ogólnie warunki gruntowo-wodne (geotechniczne)

@Dank_Memes: super pomysł, co do wykonania parę uwag, ale wiem że to wczesny etap i pewnie sam wiele z tego jesteś