Wpis z mikrobloga

@fstab:

YouTube premium family kosztuje 36 zł podzielone na 6 osób daje 6 zł miesięcznie


Nie każdy ma wielodzietną rodzinę. Jakby premium kosztowało po prostu 6zł/msc to nikt by nie kombinował z alternatywnymi apkami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@guma888: od jakiegoś czasu poprzez SAI działa ok. Ale nie mówię że dla osoby która korzysta ze standardowego YT NewPipe nie będzie lepsze. Pytałem z perspektywy użytkownika Vanced
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@0__0: to zaproś znajomych, może nagięcie zasad ale przynajmniej nie instalujesz aplikacji niewiadomego pochodzenia
Jest to oczywista nieprawda ( ͡° ͜ʖ ͡°) gdyby to co piszesz było prawdą to w kodzie openbsd nie było by celowo dodanego backdoora przez niemal 10 lat bo magiczna społeczność by to wyłapała zanim by trafiło do oficjalnego wydania. A to tylko jeden z przykładów. Nic ci po otwartych źródłach gdy nie masz kompetencji do oceny tego czy kod jest dziurawy czy nie bo dotyka aspektu który
@trtrtrtr: Z tą większością to bym nie przesadzał. Wiele firm ma zamknięte źródła nie żeby ukryć coś niecnego, ale żeby chronić swoją własność intelektualna bo bez niej ich biznes nie istnieje. Wiadomo że są też przypadki o jakich mówisz ale nie jest to norma jak sugerujesz. Poczytaj o tym co napisałem wcześniej o open source i udanych próbach umieszczenia backdoor w kodzie czy potężnych bugach pomimo że teoretycznie tysiące oczu oglądały
Poczytaj o tym co napisałem wcześniej o open source i udanych próbach umieszczenia backdoor w kodzie czy potężnych bugach pomimo że teoretycznie tysiące oczu oglądały kod (co prawdą oczywiście nie jest, bo widzieć coś a rozumieć jak działa to dwie różne rzeczy)


@asdfghjkl: Jeżeli masz jakieś linki pod ręką, to z chęcią poczytam.
: Z tą większością to bym nie przesadzał. Wiele firm ma zamknięte źródła nie żeby ukryć coś niecnego, ale żeby chronić swoją własność intelektualna bo bez niej ich biznes nie istnieje


@asdfghjkl: Nie przesadzałbym z tym, pracowałem w firmach, gdzie przynajmniej część kodu była publikowana jako open source - kod napisany przeze mnie widniał czasami w ogólnodostępnym internecie - i jakoś opłacało się mnie zatrudniać i płacić za pisanie tego. Poza
@trtrtrtr: Gdyby ochrona własności intelektualnej w postaci kodu nie istniała to wiemy firmom nie opłacało by się prowadzić badań w różnych kierunkach nie mając gwarancji zwrotu z poniesionych inwestycji choćby z tytułu prawa do pierwszeństwa. Podobnie sprawa wygląda w farmacji. Taki eksperyment myślowy szybko upada gdy w tym eksperymencie siebie postawi się jako tego co inwestuje te wszystko pieniądze i zdaje sobie sprawę że konkurencja uczyła wypracowanego przez ciebie rozwiązania bez
@KroolMacius: Używałem NewPipe w 2019 roku, miałem dużo zastrzeżeń więc wróciłem spowrotem na Vanced. Krótka opinia:

Co na plus? Lekkość aplikacji, szybkie działanie nawet na moim bardzo przeciętnym internecie. Tryb słuchawkowy jak i PiP działają bez zarzutu. Można na sztywno ustawić jakość odtwarzania bez grzebania 20 minut w interfejsie, który i tak zrobi wszystko, żebyś #!$%@? ustawił a nie jakość (stock YouTube...). Otwarte źródło dostępne na GitHubie. Pobieranie plików.

Co na
@fstab: sponsorblock, ustawienie dotyczące kodeków i domyślnej jakości, brak #!$%@? aktualizacji poza tym można się zalogować jakimś jakimś sub kontem.