Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym zakończyć przygodę z jednorazowymi maszynkami do golenia i kupić jakąś golarkę nie za miliony monet którą ogolę się jak najkrócej a najlepiej na gładziutko. Pytałem mojej fryzjerki i poleciła mi poniższą - mówiła że bardzo dobra i efekt taki jak golenie zwykłą maszynką i że pico bello gładziutko WAHL Travel Shaver I tu pytanie, czy są jakieś alternatywy do 70pln?

#pytanie #kupujzwykopem #kiciochpyta #golarka #fryzjer #barber #broda #golenie #zarost #niebieskiepaski
s.....y - Mirki, chciałbym zakończyć przygodę z jednorazowymi maszynkami do golenia i...

źródło: comment_1638029921fBV4LhIIMbKD6qF4JbhUwC.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@s-k-fantasyfactory: Golarka za 70 zł?! Człowieku ja czymś takim bym ziemniaków nie obrał a co dopiero twarz golił, golarki zaczynają się od 2000 zł co najmniej, takie podstawowe nie z "biedry", i do tego szczoteczka do czyszczenia z włosów łonowych wielbłąda arktycznego kolejny 1k. Eh coraz więcej amatorów pcha się do zabawy.
  • Odpowiedz
@Patol0g: no wlasnie :( czas wprowadzic ustawe @TatoAktywny: Wiesz co chcialbym przestac uzywac jednorazowki bo mam giga podrażnienia od nich. Jak tam bedzie golila na 0.5mm max to itak bedze zadowolony niz czerwony ryj czasem az nawet z ranami
  • Odpowiedz
@s-k-fantasyfactory: Jak masz podrażnienia od jednorazówek, to pewnie golisz się pod włos i zarost nie jest przygotowany do golenia. Kup sobie zielone Proraso pre-shave, mydło do golenia i aftershave balsam i sprobuj ogolić się najpierw z włosem i dopiero potem pod włos z nowa piana. Od siebie polecę również maszynki na żyletki, u mnie zniknęły problemy z podrażnieniami, krostami i wrastajacyni włosami, ale wymaga to trochę nauki i czasu na golenie.
  • Odpowiedz
@s-k-fantasyfactory: Na początek kup w Rossmanie synetyczny pędzel Isana i krem do golenia Bond i dalej gól się jednorazówką.Jak od razu przejdziesz też na maszynkę na żyletki to nie będziesz wiedział czy źle wyrobiłeś pianę czy dobrałeś zły kąt ostrza.Jak porządnie wyrobisz pianę i długo wymasujesz twarz pędzlem to pewnie nawet nie będziesz potrzebował maszynki na żyletki.Niczym nie zmiękczy się zarostu tak dobrze jak kremem albo mydłem do golenia a Bond
  • Odpowiedz
@s-k-fantasyfactory: a ja ci powiem ze próbowałem żyletek, z włosem i tak miałem czerwoną szyje bo kłaki rosły jak chciały. Fajny efekt ale skórę to musisz mieć porządną xd w końcu ryzykowałem i kupiłem tego Oneblade za stówe i to jest to co chce. Może nie goli idealnie na gładko ale skóra nie wygląda jak pole minowe. Nie wiem na ile starczy to ich ostrze ale efekt mnie zadowala, są często
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@s-k-fantasyfactory: taki shaver faktycznie goli na gładko, ale bardzo krótkie włosy które zbierze. No i zawsze może być coś niedokładnie, jednak tutaj nie da się tak łatwo zastąpić zyletki.
Został Ci polecony dobry model, znam barberów którzy na tym pracują i nie ma się do czego przyczepić - większość jednak prscuje na większych, bo golenie połowy głowy takim małym #!$%@? to masochizm xD

Co do golenia, popróbuj na mokro, tylko przygotuj
  • Odpowiedz