Wpis z mikrobloga

@Ranger: @Ranger: zależy czy gotowanie mierzymy od czasu wsadzenia jajek do zimnej wody czy od czasu wrzenia. Bo od wrzenia, żeby mieć jajka na miękko wystarczy 3 minuty zakładając, że włożyliśmy je do zimnej wody.
  • Odpowiedz
@Ranger: Jajka gotuje się we wrzątku - woda ma 100 stC. Przy takim założeniu bez znaczenia jest ich ilość, bo z założenia trzeba najpierw doprowadzić do wrzenia.
  • Odpowiedz
i nigdy nie pomyśli że można coś zrobić szybciej..


@Issac: pamiętaj, że gdy zrobisz coś szybciej, to będziesz tak musiał robić cały czas, a nic z tego nie będziesz miał xD
  • Odpowiedz
ja tam od zawsze liczę tylko od wrzenia czas i nie wiem jak można inaczej, bo woda rozgrzewać się może w różnym czasie, tak zazwyczaj po 3 minutach od wrzenia są miękkie gotowe

teoretycznie robiąc na 2 razy ma się już wodę wrzącą, więc nie trzeba czekać na kolejne wrzenie, ale jajka nie były włożone od startu, więc pobiorą więcej energii, także na pewno będzie nieco dłużej, pomijajać czy nie pęknie wsadzone
  • Odpowiedz
@Issac: no ja z kolegą ze stanowiska zaproponowałem kilka zmian i je wprowadzamy. Zobaczymy, czy coś nam skapnie. Jak nie, to mogą zapomnieć o kolejnych, a mam kilka pomysłów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blaskun: błąd.
Porozmawiaj wcześniej z osobą decyzyjny, czy optymalizacja jest premiowana w jakikolwiek sposób.
Przedstaw pomysł w formie realnych oszczednosci dla firmy i zaproponuj %.
  • Odpowiedz