Wpis z mikrobloga

Od września codziennie jeżdżę do pracy 2x35 km droga wojewódzka niewielki ruch, od tej pory widziałem sarny na drodze 6 razy, dziś rano sarna nagle wskoczyła, dość mało zabrakło żeby zderzak było do wymiany. Mam samochód z 2008r. tylko OC do sierpnia 2022r.
AC średnio opłacalne na taki wiek auta ale z drugiej strony jak potracę zwierzęta to nie dostanę żadnego odszkodowanie, są znaki „Uwaga dzikie zwierzęta” (A-18b) Co uważacie w takiej sytuacji wykupić AC mimo wieku auta?
#ubezpieczenia #samochody #motoryzacja #dzikiezwierzeta #sarna
  • 10
@Tex999: Nie musisz od razu wykupić AC w wariancie ASO. Wystarczy Warsztat Partnerski, gdzie wymienią części na zamienniki (jeśli są dostępne). Z kosztorysem bym uważał, bo często brak opcji zniesienia amortyzacji części co oznacza obniżenie kwoty odszkodowania o stopień zużycia części dla danego rocznika (wg OWU).
@agnad: Jak najbardziej.
@Tex999: ja bym nie wykupował AC na tak stare auto, bo w większości przypadków ubezpieczalnia w sensownej cenie zaoferuje tylko takie od szkody całkowitej/kradzieży. Chyba że masz nietypowe auto, gdzie koszt ewentualnej naprawy będzie znaczny.
No ale musisz sobie przeliczyć, jak szacujesz ryzyko uszkodzenia auta i czy Ci się opłaci.
@Tex999: z tego co się kiedyś dowiadywałem to na auto starsze niż 10-letnie AC dało się wykupić tylko jako kontynuacje. I to też tylko do jakiegoś wieku potem wcale nie chcieli ubezpieczać.