Wpis z mikrobloga

Kolejna zmiana leku. Był sertagen, była Dulsevia a teraz mam wchodzić na #parogen. Mówiłem lekarce że na mnie fajnie działało Relanium które dostałem gdzieś indziej to mi powiedziała że mi nie da bo będzie trzeba leczyć i depresję i uzależnienie. Wspomniała również że jak po miesiącu brania Parogenu będę niezadowolony z efektu to mi włączy dodatkowo kolejny lek który będę brał równolegle codziennie (rownież na literkę P ale nie pamietam nazwy, podobna do Paroksetyny) Jakie doświadczenie mają wykopowi eksperci z Parogenem? Jaki lek na literę P będzie mogła mi za miesiąc lekarka zaproponować? #psychiatria #antydepresanty #ssri #snri #medycyna #sertralina #diazepam #depresja
  • 14
  • Odpowiedz
@Turkotka: ale Ty chciałeś to relanium brać codziennie? bo to ogólnie jest na lęki do brania a nie na depresję raczej, to przestaje działać szybko i trzeba dawkę zwiększać jak chcesz brać na 'poprawę nastroju'. na depresję to faktycznie średni pomysł z tym.

akie doświadczenie mają wykopowi eksperci z Parogenem?

skuteczność porównywalna do innych ssri w moim odczuciu z większą ilością sedacji i wyjątkowo nieprzyjemnymi objawami odstawiennymi, chyba tylko klomipramina była
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: Ja to najchętniej chciałbym codziennie nie żyć xD w sumie to te nazwy podobne także nie kojarzę który mi proponowała.
Ja odstawiałem sertagen z 150mg w trzy dni a dulo przeszedłem z 120 do 60 bez etapu przejściowego a teraz z 60 do 0 też w jeden dzień xD
  • Odpowiedz
@Turkotka: jak przechodzisz z leku na lek o podobnym mechanizmie działania to masz znacznie zredukowane objawy odstawienne. Bo jak jeden lek 'zajmuje' 85% transportera serotoniny a drugi 80% to w zasadzie skąd mają być te objawy znaczne?
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: Nie wiem, nie znam się. Lekarka tylko do mnie Panieee Turkotkaaa proszęee chociaż z tydzień odstawiać chociaż wiem że i tak Pan po swojemu zrobi xD
  • Odpowiedz
@10129: ja nawet przy zmianie z parogenu na paroxinor miałam jakieś objawy (ta sama dawka ofc) xd + odstawianie paro w ogóle nie było dla mnie trudne. Rozbijałam to na malutkie kawałeczki rozciągnięte do prawie roku :} nie wiem dlaczego nie jest to powszechnie stosowany sposób. Chociaż w sumie się domyślam. Ludzie chcą wszystko 'na już' :f
  • Odpowiedz
ja nawet przy zmianie z parogenu na paroxinor miałam jakieś objawy (ta sama dawka ofc) xd

ja miałem odwrotnie nieco, po parogenie mnie głowa bolała ciągle a paroxinorze nie. o dziwo po 'oryginalnym' (seroxat chyba to był) też mnie bolała

nie wiem dlaczego nie jest to powszechnie stosowany sposób.

może psychiatrzy tak nie mówią robić, pewnie bagatelizują jak nieprzyjemne odstawienie tego może być bo 'to nie benzo więc co tam'. Nie wiem
  • Odpowiedz
@Turkotka: prawdopodobnie paroksetyna + pregabalina.
Ogólnie ja brałam kilka miesięcy paro i dla mnie bardzo lek otumaniający, czułam się jak głaz do którego nic nie dociera, po zmianie na wenlafaksyne o niebo lepiej. (Wenla + pregaba)
  • Odpowiedz
No ja właśnie już długa ta wenle biorę, było zajebiscie i jest mega #!$%@?, nie wychodzę z domu praktycznie, a lekarz zalecił znowu zwiększenie dawki XDDD i tez już nie wiem co zrobić
  • Odpowiedz
  • 1
@micaro97: Mnie trzyma Relanium ale muszę żulić rodzinną bo psychiatra mi mówi że zaraz będziemy leczyć depresję i uzależnienie. 15 grudnia mam wizytę za free, mam powiedzieć jak się czuję po miesiącu brania nowego ssri a jak nadal będzie kiepsko to mi da zamiast Relanium właśnie jakiś inny przeciwlękowy
  • Odpowiedz