Wpis z mikrobloga

Dzisiaj przebili samych siebie xd. Poczta przy Malachowskiego we Wrocławiu i pan serdeczny listonosz od jakiegoś czasu nie dostarczają listów na czas. Czekam na ważna przesyłkę od pracodawcy który wysłał ją 25 października. Codziennie siedzę w domu bo pracuje zdalnie, codziennie sprawdzana skrzynka czy jest awizo.

Dzisiaj 10:00 - sprawdzam skrzynkę. Zawiadomienie powtórne (xd) z odbiorem DO DZISIAJ. Rzucam wszystko, lecę na pocztę i odbieram…

List o 10:00 miał już pieczątkę „ZWROT” a na odwrocie info ze nie przyjąłem jej z JUTRZEJSZĄ DATĄ xd. Pierwsze awizo miało przyjść 02-11-2020 (tak, popełnili błąd z rokiem ja pieczątce ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Serio, oni się dziwią dlaczego przegrywają z konkurencją? Prądem ich potraktować

#wroclaw #pocztapolska ##!$%@?
Perzi - Dzisiaj przebili samych siebie xd. Poczta przy Malachowskiego we Wrocławiu i ...

źródło: comment_1637067867fBPINxca3kCwngY2LkrpDK.jpg

Pobierz
  • 128
  • Odpowiedz
@piker: i to usprawiedliwia pocztę w robieniu machlojek na awizo? Wystawianie od razu awizo powtórnego z terminem dwóch dni na odbior? Co ty pieprzysz xD opóźnienia tu są najmniejszym problemem, bo zawsze się mogą zdarzyć. Ale skoro przysługuje mi awizo - 7 dni na odbior, awizo powtórne i kolejne bodajże 7 dni to ma tak być i tyle, a nie przybijanie pieczątek z jutrzejsza data i wrzucanie awizo z dwoma dni
  • Odpowiedz
@piker: Czy ty serio masz problem do ludzi ze wysyłają listy duże? To po jaki #!$%@? PP to przyjmuje? Jeszcze może mam pomóc listonoszowi torbę trzymać? Swoją droga kolejne kuriozum. W torbach te listy noszą.

A co do wysłania - to sorry ale ja mam przestudiować cała ofertę i jak najlepiej coś wysłać? Mowie pani ze chce wysłać i mieć potwierdzenie i wysyłam. Jak w restauracji zamawiasz jedzenie to tez mówić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Perzi: poczta jedzie po bandzie, ale DHL też nie lepszy :p
żadnego smsa od kuriera, żadnej próby kontaktu, człowiek w domu cały dzień siedzi i doczekać się nie może, cyk, nieudana próba doręczenia i czekanie 4h aż trafi do punktu odbioru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
awizo powtórnego z terminem dwóch dni na odbior


@dobrzecisiewydaje: Jeśli to pocztex express, czyli numer przesyłki zaczyna się od EE zamiast 00, to chyba tak właśnie ma działać. Chyba paczka leży 7 dni, a nie 14, więc drugie awizo na 2-3 dni jest zgodne z regulaminem usługi.
  • Odpowiedz
@xTortox:

zobacz ile jest ogłoszeń o wolnych stanowiskach z samego tylko Wrocławia. Ta firma przestaje istnieć

Nadal pozostaje największym pracodawcą w Polsce. Na drugim dopiero miejscu pod względem liczby zatrudnionych osób jest Jeronimo Martins (Biedronka). > Tort
  • Odpowiedz
Dobra, to teraz ja ponarzekam jako listonosz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sytuacja pierwsza:
Dzwonię do drzwi, wychodzi domownik, odmawia przyjęcia listu, wystawiam awizo.
Dwa dni później adresat startuje do mnie z pretensjami, że on od kliku dni czeka na ważny list, a listu nie ma.
Czyli?
Proste, domownik nie przekazał mu awiza.
Ale to oczywiście wina listonosza, trzeba na mnie wydrzeć ryja i ponarzekać na Pocztę.

Sytuacja druga:
  • Odpowiedz
Skarga do naczelnika Urzędu Pocztowego


@potrzebie: a co da? Ja napisałem w podobnej sytuacji i dostałem po jakimś czasie odpowiedź, że pogadają z listonoszem i kierownikiem placówki. No super. Dalej awizo przychodzi jak chce, a 3 poleconych w ogóle nie dostałem i wróciły skąd przyszły xD
  • Odpowiedz
poleconych już nie można wysyłać ze znaczkiem


@NoMoRe: Raczej nie chodzi o żaden covid, a o oszczędności na wydrukach znaczków, nie wiem zresztą.
@ksetlak: Chodziło o czas. Mało kto naklejał sam na listy znaczki, zazwyczaj musiały to robić asystentki - co przy mnogości usług dodatkowych powodowało konieczność klejenia co najmniej dwóch trzech, wyszukania ich w klaserze itd. Znacząco to wydłużało proces obsługi. Stąd też te słynne półgodzinne kolejki. W ciągu
  • Odpowiedz
Skarga do naczelnika Urzędu Pocztowego, a nie żale na portalu ze smiesznymi obrazkami.


@potrzebie: no, te skargi sa super. Raz napisalam, odpowiedz brzmiala, ze listonosz sie dopiero uczyl i dlatego doszlo do takiej pomylki.
A sytuacja podobna jak tutaj, o tym ze przesylka czeka dowiedzialam sie jak poprosilam sprzedawce na allegro o numer przesylki. W trackingu bylo info o zawiaodmieniu i o zawiadomieniu powtornym. U mnie zadnego awizo. Odebralam paczke, jakos
  • Odpowiedz
@Perzi: też pracuje zdalnie i listonosz zaczął przynosić mi listu jak napisałam na skrzynce że jestem w domu cały czas z prośbą żeby nie zostawiać awizo. I zadziałało
  • Odpowiedz
Chodziło o czas. Mało kto naklejał sam na listy znaczki, zazwyczaj musiały to robić asystentki - co przy mnogości usług dodatkowych powodowało konieczność klejenia co najmniej dwóch trzech, wyszukania ich w klaserze itd.


@piker: Poczta zawsze kombinowała z tymi znaczkami. Jeśli dobrze pamiętam, to ludzie kupowali znaczki A, B, a potem okazywało się, że są już nieważne. A to właśnie jedynie znaczki typu "polecony" powinny być w obrocie, a nie żadne
  • Odpowiedz