Wpis z mikrobloga

Dzisiaj przebili samych siebie xd. Poczta przy Malachowskiego we Wrocławiu i pan serdeczny listonosz od jakiegoś czasu nie dostarczają listów na czas. Czekam na ważna przesyłkę od pracodawcy który wysłał ją 25 października. Codziennie siedzę w domu bo pracuje zdalnie, codziennie sprawdzana skrzynka czy jest awizo.

Dzisiaj 10:00 - sprawdzam skrzynkę. Zawiadomienie powtórne (xd) z odbiorem DO DZISIAJ. Rzucam wszystko, lecę na pocztę i odbieram…

List o 10:00 miał już pieczątkę „ZWROT” a na odwrocie info ze nie przyjąłem jej z JUTRZEJSZĄ DATĄ xd. Pierwsze awizo miało przyjść 02-11-2020 (tak, popełnili błąd z rokiem ja pieczątce ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Serio, oni się dziwią dlaczego przegrywają z konkurencją? Prądem ich potraktować

#wroclaw #pocztapolska ##!$%@?
Pobierz
źródło: comment_1637067867fBPINxca3kCwngY2LkrpDK.jpg
  • 128
@Perzi: Ja u nich miałem bardzo ciekawie jak miałem list odebrać w tej placówce (z data odbioru na ,,juz") :D nie miałem dowodu osobistego itp bo mi portfel ktoś zajumał. Miałem papier z urzedu który działa coś jak dowód tymczasowy ( do czasu wyrobienia nowego) i można sie nim legitymować np policji czy cos. Pani w okienku stwierdziła że mi nie wyda listu, to porosiłem o kogoś wyżej - to samo
@Perzi: Też teraz niestety podlegam oddziałowi poczty z listonoszem, który nawet nie zadzwoni, że przyszedł.
a) Raz dostałem tylko awizo powtórne przez co nie odebrałem przesyłki na czas (bo wyjazd).
b) Niedawno w swojej skrzynce znalazłem awizo do innego mieszkania (przerzuciłem do odpowiedniej skrzynki).
c) Niedawno było awizo niby wrzucone w dniu, w którym na 100% byłem w mieszkaniu cały dzień (nikt nie dzwonił/pukał). Do tego mam uruchomione e-awizo i do
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Perzi: pisałem skargi ostatnio na kurierów, bo teraz w poczcie to już nawet Pocztex nie działa. Szkoda czasu, nic nie robią, kurierzy się tłumaczą, że nie mogli się dodzwonić, bo nie ma numeru na przesyłce, a to na osiedlu nie ma prądu i inne bajeczki. Pracuję z domu, ciągle komputer czy tv włączone, a oni mi ściemniają, że prądu nie było xD
c) Skarga jeszcze jest rozpatrywana. Na skargę pewnie odpiszą, tak, że nie udowodnię, że ktoś był w mieszkaniu i że nie dzwoniono. Jedynie w części o e-awizo może napiszą (bo chyba dowód na to w systemie mają), że poczynią wszelkie starania, żeby się nie powtórzyło.


@kemek: pokazałem babie z poczty na nagraniu że w danym dniu i danej godzinie nikt nawet nie przechodził obok skrzynki- odpowiedź standardowa.
@haosek: Co? Jedyna firma świadcząca wysyłki listow do klienta indywidualnego? Przecież wszystkie firmy kurierskie maja możliwość wysłania czegokolwiek i do tego często dużo TANIEJ niż PP.


@NoMoRe: Pokaż mi choć jedną firmę świadczącą ogólnokrajową wysyłkę listów i to taniej od poczty polskiej. Już wymóg klienta indywidualnego Ci odpuszczę, bo i tak wiem że nie ma ani jednej.

Poczta Polska to wg mnie najgorsza, tak duża firma w tym kraju


Jest
@piker: Spróbuj wysłać coś w rozmiarze a4+ (po prostu minimalnie większe od A4) poczta Polska, poleconym priorytetem
Jakoś 18.90zl chyba
A i tak dochodzi po 2 dniach chyba i to bez gwarancji
@isInteger: mi pomogła listonosz nauczył się że mamy dzwonek i że można sprawdzić czy faktycznie puka w dobre drzwi (był z tym problem nawet numer na drzwiach nie pomógł). Od tego czasu mamy wszystko doręczone
@potrzebie: jak kiedyś złożyłem skargę że listonosz nie nosi listów tylko awizo wrzuca, a jestem w domu 24h bo praca zdalna i nigdy nie dzwoni, a tak w ogóle to nawet nie wiem jak gość wygląda, to uwaga: po miesiącu przyszedł ten listonosz mi do drzwi z listem z odpowiedzią na "reklamacje", w której nie było nic konkretnego, ręka rękę myje.
@Perzi: Mi nawet awiza już nie zostawiają, gdyby nie to że niektóre przesyłki polecone mają podany mój email to nawet bym nie wiedział że coś czeka na poczcie, bo chociaż powiadomienia dostaję XD