Wpis z mikrobloga

Dzisiaj przebili samych siebie xd. Poczta przy Malachowskiego we Wrocławiu i pan serdeczny listonosz od jakiegoś czasu nie dostarczają listów na czas. Czekam na ważna przesyłkę od pracodawcy który wysłał ją 25 października. Codziennie siedzę w domu bo pracuje zdalnie, codziennie sprawdzana skrzynka czy jest awizo.

Dzisiaj 10:00 - sprawdzam skrzynkę. Zawiadomienie powtórne (xd) z odbiorem DO DZISIAJ. Rzucam wszystko, lecę na pocztę i odbieram…

List o 10:00 miał już pieczątkę „ZWROT” a na odwrocie info ze nie przyjąłem jej z JUTRZEJSZĄ DATĄ xd. Pierwsze awizo miało przyjść 02-11-2020 (tak, popełnili błąd z rokiem ja pieczątce ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Serio, oni się dziwią dlaczego przegrywają z konkurencją? Prądem ich potraktować

#wroclaw #pocztapolska ##!$%@?
Pobierz Perzi - Dzisiaj przebili samych siebie xd. Poczta przy Malachowskiego we Wrocławiu i ...
źródło: comment_1637067867fBPINxca3kCwngY2LkrpDK.jpg
  • 128
@isInteger: potwierdzam kumpel robił 3 miesiące jako listonosz i wybitnie walił w #!$%@? a awizo rzucał jak ninja shurikenami i mimo licznych skarg dostawał słowne reprymendy od naczelnika po czym i tak rzucił tę gównorobote bo znalazł lepiej płatną w januszexie, tam nikt nie chce pracować więc dla listonosza bądzcie mili bo #!$%@? mu zrobią wasze skargi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czekam na ważna przesyłkę od pracodawcy który wysłał ją 25 października


@Perzi: to twój janusz jest nieźle upośledzony skoro nie mógł ci tego wysłać czymkolwiek innym, na pewno to w ogóle miało do ciebie dojść?
Mieszkam na wsi a w miejscowości 10 km dalej (dużo większej miejscowości) jest identyczna nazwa ulicy. Zgadnijcie gdzie notorycznie trafiają moje listy ( ͡° ͜ʖ ͡°) i tak, adres zawsze jest zapisany poprawnie
@Perzi: miałem podobnie, dostałem zawiadomienie powtórne, ale pierwszego nie było. Też pracowałem akurat z domu więc listonoszowi po prostu się nie chciało chodzić. Tylko dlatego że zadzwoniłem to mi pani zatrzymała przesyłkę.
@haosek: Co? Jedyna firma świadcząca wysyłki listow do klienta indywidualnego? Przecież wszystkie firmy kurierskie maja możliwość wysłania czegokolwiek i do tego często dużo TANIEJ niż PP.

Poczta Polska to wg mnie najgorsza, tak duża firma w tym kraju


@NoMoRe: Tak, Poczta Polska to jedyna firma, która świadczy usług LISTOWE dla klienta indywidualnego. Musisz odróżnić usługi listowe, od usług kurierskich.
I nie wyjeżdżaj tutaj dla porównania z najdroższą kombinacją listu poleconego.
@Perzi: @goovno: @kemek: @prnppp: ja we wrześniu poszedłem ze skargą bo listy z urzędów, sądów, przy okazji zmieniłem pracę więc świadectwo pracy też przyszło itd. no i sprawdzam, cały tydzień, nic w skrzynce. 7 września chłop dzwoni do mnie domofonem bo praktycznie zawsze jestem w domu. Pół piętra miał między skrzynkami a moim mieszkaniem do przejścia. To #!$%@? jedno awizo i drugie awizo z datą 1 września xD
Spróbuj wysłać coś w rozmiarze a4+ (po prostu minimalnie większe od A4) poczta Polska, poleconym priorytetem

Jakoś 18.90zl chyba

A i tak dochodzi po 2 dniach chyba i to bez gwarancji


@NoMoRe: Bo tu chodzi o to, że maszyna do automatycznego sortowania listów nie obsłuży takiej przesyłki i trzeba to robić ręcznie, później listonoszowi torby nie starcza na takie gabaryty. List priorytet do a4 i trochę powyżej to 8,7zł, później jest
@kemek: @goovno: @Cobesh: @LipaStraszna: @Firenz: Co do skarg, to polecam i zachwalam składać jeżeli macie na serio powody. Jeżeli składacie skargi we właściwy sposób. To nawet jeżeli raz was ktoś oleje, to na dłuższą metę inaczej to działa.
Po pierwsze jeżeli napiszecie skargę np. przez formularz reklamacji online, jest ona odnotowywana i idzie przez zakamarki, które są "nad" danym urzędem. Więc musi się tłumaczyć i naczelnik i
@Perzi:

Jeśli wciąż chcesz złożyć reklamację lub skargę zrób to w najbardziej dogodny dla siebie sposób:

– poprzez wypełnienie formularza on-line

Składaj skargę przez internet. Może trafia to najpierw gdzieś indziej zanim przekażą do konkretnej placówki. Będzie dużo skarg to może statystyki przestaną się zgadzać i ktoś się tym zainteresuje.
@Perzi: ja mam podobnie. Regularnie przychodzą do mnie paczki z faktura do opłacenia wewnątrz. Paczka nadana 12.10, termin płatności do 26.10, a ja dostaje awizo (jedyne i od razu powtórne) 30.10 z terminem odbioru do 31.10, a jestem codziennie w domu przez cały dzień. I potem ja mam problem i się muszę tlumaczyc, ze kazda fakturę opłacam po terminie. Rowniez Wrocław, poczta na FAT xD
@isInteger: skargę i tak warto złożyć, chociażby żeby mieć papier dla siebie, że nie miało się mozliwości odebrać przesyłki, jakby się potem okazało, że to np. nakaz zapłaty z sądu na sto baniek
@haosek: To, ze ten chory kraj musi mieć tak #!$%@? usługę jaka jest poczta Polska to nie moja wina. I ja i ty wiemy, ze gdyby kurierzy obsługiwali takie listy to by wszystko było prostsze. Pokaz mi ilu byłoby chętnych mieć polecony 3zl taniej, ale w bonusie dylać na drugi koniec miasta do poczty bo pan szanowny listonosz nosi jedynie plik z awizo.
P.S. Gdyby PP była taka zajebista, to dlaczego
@bialegomisa: Poczta powinna przestać być firmą a zostać właśnie urzędem, świadczyć tylko powszechną usługę listową jako wyznaczona w ustawie i cześć. Żadnych zniczy, gazet, ubezpieczeń i innego gówna.