Wpis z mikrobloga

Dzisiaj przebili samych siebie xd. Poczta przy Malachowskiego we Wrocławiu i pan serdeczny listonosz od jakiegoś czasu nie dostarczają listów na czas. Czekam na ważna przesyłkę od pracodawcy który wysłał ją 25 października. Codziennie siedzę w domu bo pracuje zdalnie, codziennie sprawdzana skrzynka czy jest awizo.

Dzisiaj 10:00 - sprawdzam skrzynkę. Zawiadomienie powtórne (xd) z odbiorem DO DZISIAJ. Rzucam wszystko, lecę na pocztę i odbieram…

List o 10:00 miał już pieczątkę „ZWROT” a na odwrocie info ze nie przyjąłem jej z JUTRZEJSZĄ DATĄ xd. Pierwsze awizo miało przyjść 02-11-2020 (tak, popełnili błąd z rokiem ja pieczątce ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Serio, oni się dziwią dlaczego przegrywają z konkurencją? Prądem ich potraktować

#wroclaw #pocztapolska ##!$%@?
Perzi - Dzisiaj przebili samych siebie xd. Poczta przy Malachowskiego we Wrocławiu i ...

źródło: comment_1637067867fBPINxca3kCwngY2LkrpDK.jpg

Pobierz
  • 128
  • Odpowiedz
@piker: co pasuje? Ty dalej nie rozumiesz o co mam pretensje. Nie oburzam się, ze są opoznienia i dostarczenie czegokolwiek trwa dłużej niż 2 dni - luz. Oburzam się, że dostaje tylko i wyłącznie awizo powtórne wydrukowane na tym śmiesznym świstku jak ze starej kasy. I według tego awizo mam tylko dwa dni na odebranie przesyłki, której w dodatku nie dostałam siedzac w domu w dniu włożenia tegoż awizo do skrzynki.
  • Odpowiedz
@ksetlak: No jeżeli wprowadzimy jeden nominał to trzeba niestety wycofać dodatkowe usługi, albo je jakoś zryczałtować. Ale usunięcie znaczków z obiegu ma też inny sens, już niedługo się wszyscy dowiedzą jaki i będzie miłe zdziwienie. Chociaż nie rozumiem czemu nie zezwolono zużyć tych znaczków do końca, jak klient już ma i sam klei to niech klei.

Co do faktury - można podpisać umowę i brać zbiorczą. Zawsze wygodniej raz w miesiącu
  • Odpowiedz
@piker: Kolega widzę pracuje w PP. Mów ile chcesz. Jako firma wysyłamy setki listów miesięcznie (tak, wiem, ze to nie jakoś dużo) i nienawidzimy PP. Gdzie tylko można ślemy kurierem. Tylko i wyłącznie z PP mamy problemy.


Skoro PP taka zła, konkurencja dobra, konkurencja tańsza i lepsza. To po co wysyłacie cokolwiek Pocztą?

A kuriozum było, jak jednego dnia pani listonoszka przyszła i powiedziała, ze poleconych już nie można wysyłać ze
  • Odpowiedz
@Perzi: To nic. Ja wygrałem w sądzie sprawę z pocztą polską, wyrok się uprawomocnił, a po prawie 2 miesiącach dostałem telefon z sądu o cofnięciu uprawomocnienia, bo przyszło pismo z odwołaniem nadane 1,5 wcześniej. Bez wątpienia nikt nie sfałszował daty stempla pocztowego. #!$%@? państwo w państwie.
  • Odpowiedz
@NoMoRe: nie poszło się ebać, bo przecież znaczki są nadal ważne i prawidłowe. Pogadajcie po rodzinie i znajomych i sprzedajcie. A termin wycofania znaczków na poleconych był przesuwany co najmniej dwukrotnie, żeby każdy zdążył zużyć zapasy ( ͡° ͜ʖ ͡°) XD
  • Odpowiedz
@potrzebie: Mało jest kurierów? U mnie codziennie przejeżdża dpd, inpost, a przynajmniej raz w tygodniu dhl i inne. Niby zadupie, a szybciej dostanę paczkę od kuriera niż rachunek z rąk pp.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Perzi: najlepsze jak czekasz na ważne dokumenty z sądy czy urzędu, albo sam wysyłasz poczta, bo sąd za dowód uznaje tylko potwierdzenie z poczty, i nie masz zielonego pojęcia czy termin zostanie zachowany. Pismo idzie tydzień priorytetem, potem dwa razy awizo, bo po co dostarczyć list, adresat nie ma czasu stać w kolejce na poczcie... A na koniec iebną coś w stylu "Adresat nie mieszka pod tym adresem i #!$%@?" list
staryhaliny - @Perzi: najlepsze jak czekasz na ważne dokumenty z sądy czy urzędu, alb...

źródło: comment_1637133199kwj2PfTnTVqogoNmqvV6eA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@potrzebie: Mało jest kurierów? U mnie codziennie przejeżdża dpd, inpost, a przynajmniej raz w tygodniu dhl i inne. Niby zadupie, a szybciej dostanę paczkę od kuriera niż rachunek z rąk pp.


@nophp: Paczkę od kuriera Pocztexu też dostaniesz szybciej niż rachunek z rąk pp. Nie wiem czemu kogokolwiek dziwi że lepsza jest usługa droższa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Perzi: Problem jest ciekawy. Poczta to instytucja strategiczna dla państwa. W razie upadku sieci telekomunikacyjnej i innych środków komunikacji pozostaje poczta. Będą ja dotowali nawet gdyby była totalnie niewydolna.
Ten sam problem jest z służbą zdrowia i sądownictwem.
  • Odpowiedz
Przygotowują tak przesyłki do oddania na następny dzień żeby tego nie robić na szybko rano, tylko się wtedy wrzuca i gotowe. Dlatego pieczątka z dniem następnym i info o zwrocie


@Loloman:
To po co w ogóle to nabijanie pieczątek? Po co codziennie ktoś marnuje XX roboczogodzin przybijając pieczątki na listy, skoro te pieczątki i tak nie niosą sobą żadnej informacji?

Jeżeli proces przeszkadza w normalnej pracy, to należy zmodyfikować i zoptymalizować
  • Odpowiedz
Serio, oni się dziwią dlaczego przegrywają z konkurencją? Prądem ich potraktować


@Perzi: Listonoszom gówno płacą, a pracy przybywa. Wiem co mówię - pracowałem jako listonosz.
  • Odpowiedz
@Papudrak: Tylko że Poczty nie dotują. Gdyby dotowali operatora wyznaczonego, który musi utrzymać nawet nierentowne placówki, to sprawa wyglądałaby inaczej. A tak to Poczta ma koszty, tnie je na wynagrodzeniach listonoszy, ci się zwalniają, pozostali muszą robić za trzech - i stąd problemy opisywane w wątku.

Powtórzę: Poczty nikt nie dotuje. Dlatego właśnie przepisy siostry Eutanazji są do kupienia w każdej placówce. Dlatego listonosze mają sprzedawać słodycze itp. w rejonie.
  • Odpowiedz
@Perzi: Ja kiedyś reklamacje napisałam, że moja przesyłka nie dotarła. Zwracałam do sklepu sukienkę za 300 zł. Zamiast zadzwonić do sprzedawcy czy dotarła spojrzałam na śledzenie. Wynikało z niego, ze paczka gdzieś utknęła. Złożyłam reklamację na Poczcie, po kilku dniach przyszło od nich z prośbą o oświadczenie, czy ta przesyłka DO MNIE DOTARŁA. Tłumaczyłam listonoszowi, że jestem nadawcą, ale mówił, żeby wypisać jak chcą. Oczywiście, ze nie dotarła ( ͡°
  • Odpowiedz
  • 0
@Perzi Mnie też tak skur*** kiedyś załatwił. Paczka za 300zł z Chin, a dzban ostatniego dnia mi awizo zostawił. Na szczęście udało mi się odebrać. Wejdź na stronę poczty polskiej i napisz solidną skargę na urząd pocztowy i listonosza. Nie #!$%@? się z nimi w tańcu. Niektórzy myślą że #!$%@? to da, ale to jak z wyborami - najpierw #!$%@?, a później żale że jest źle. Ja napisałem i o dziwo dostałem
  • Odpowiedz
Bo tu chodzi o to, że maszyna do automatycznego sortowania listów nie obsłuży takiej przesyłki i trzeba to robić ręcznie, później listonoszowi torby nie starcza na takie gabaryty


@DRESIARZZ: No rzeczywiście, temat nie do ogarnięcia. Szkoda, że dowolną firmą kurierską mogę nadać abso-#!$%@?-lutnie wszystko i dojdzie następnego dnia w mniejszych pieniądzach xD
  • Odpowiedz
"Czemu listonosz wrzucił awizo, skoro ktoś był w domu?" to klasyk w tym zawodzie. Ludzie mają pretensje do listonosza za to, że nie słyszą dzwonka ani pukania, bo są zajęci oglądaniem TV albo graniem na kompie.


@ksetlak: Szkoda, że z żadnym kurierem nigdy mi się tak nie zdarzyło a listonosza jakoś nigdy nie słyszę i zawsze jest awizo xD Dwie osoby w mieszkaniu żeby nie usłyszały dzwonka to naprawdę niefart xD
  • Odpowiedz