Wpis z mikrobloga

Pracowity gość vs bananowy oskarek.
Ciężka praca vs dobre urodzenie
Brak ojca vs stary prawnik forsujący "talent" synka
Ciężka praca fizyczna w trybie trzyzmianowym vs spanie do południa i czasem pośpiewanie i przerobienie głosu przez komputerek
Minimalna krajowa + ew. bonus/ miesiąc vs wielokrotność minimalnej krajowej w kilka dni za pokazanie mordy w reklamie

Ale pamiętajcie, przeszłość i urodzenie nie ma znaczenia, a ciężką pracą ludzie się bogacą xD

#przegryw #takaprawda #feels #normictwo #normikivsprzegrywy
Pobierz LajfIsBjutiful - Pracowity gość vs bananowy oskarek.
Ciężka praca vs dobre urodzenie...
źródło: comment_1636884804S0bUDeTSe0ORmGBVMpGLgN.jpg
  • 59
@LajfIsBjutiful:
Jezu ale macie ból dupy, przecież jakby wasi starzy byli bogaci to też by chcieli dla was jak najlepiej.

Znam typa co ma siana w lodu, starzy lekarze ale on nigdzie w polsce się nie dostał więc studiuje gdzieś na słowacji, czechach czy ukrainie i łożą na jego edukację 50 tys PLN na semestr - ale zostanie w końcu tym lekarzem.

I znam też typka co ojciec ma wielką firmę
Pieniądze szczęścia nie dają. Sądząc po tym o czym rapuje Mata to Terka jest pewnie szczęśliwszy od niego.


@trevoz: ja #!$%@?ę niezły odlot.

kto tak niby powiedział?


@Leithain: każdy normik rzucający hasełkami o byciu kowalem swojego losu, wszelkiego rodzaju "liberałowie" ekonomiczni, janusze biznesu, typowe p0lki w odniesieniu do przegrywów etc. Serio chcecie teraz zastosować kartę "ale przecież nikt tak nie mówi" xD?

bogactwo buduje się pokoleniami. Nie ma w tym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szwedes: myślę, że ojciec, który za uszy mnie ciągał na korki nie pozwoliłby mi zostać raperem - a to akurat duża zaleta Matczaka i tu faktycznie młodemu się poszczęściło, że rodzice go wspierają w wyborach życiowych
@kodecss: Bo to to takie myślenie bardzo zamknięte. W rapie, czy tez ogólnie w muzyce jedni sie wybijają drudzy nie. Od zawsze tak było. Mata i tak by sie wybił - wszystko zależy od chwytliwości materiału. Generalnie podejście ideologiczne typu bananowiec bylo od zawsze - kiedyś taką łatkę miał Tede. Tez mówiło się ze to bananowiec z dobrym zapleczem, a cala reszty rapsceny mówiła o biedzie i ciezkiej sytuacji. Niektórzy ludzie
@Neater: jedno nie wyklucza drugiego, można być spoko rodzicem pozwalającym realizować pasje, a jednocześnie cisnąć edukację. Zwłaszcza, jak finansowo jesteś ustawiony, więc czy będziesz raperem za 5 zł czy wielką gwiazdą, to i tak sobie poradzisz w życiu