Wpis z mikrobloga

@francuskie: ale w 2004 to dacia rzeczywiście była gównem przy którym polonez to dobre auto xd

Dopiero jak jakoś w 2010 wchodził logan to jakoś trochę lepiej zaczęło to wyglądać
@lolens: ja nie mowie ze sa wadliwe czy malo wytrzymale bo mozgowcy z renault juz je odpowiednio wyliczyli zeby trzymaly sie planu napraw i robily te 300k a moze wiecej.
ja uwazam tylko ze downsizing oraz uzywanie 3 cylindrowych silnikow w autach psuje motoryzacje
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
@francuskie: z Dacii to najbardziej śmieją się jeżdżący autobusem i posiadacze gruzów pic rel

I 14-letni eksperci motoryzacyjni z wykopu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@lewymaro: chłopie akurat w cenie takiego 21-letniego gruza w dobrym wyposażeniu to można szukać Dacii Sandero z 2010-2012 roku xD
@Bajo-Jajo: teraz mówisz, że mają trzymać 300k lub więcej to może jakieś dane co to mają potwierdzać? Bo jak dla mnie kogokolwiek się nie pytam go każdy mówi "no tak, downsizing zabije te silniki", a jak proszę o jakieś dane to nikt nic nie wie. Ja się nie znam, więc się pytam. Słyszę straszenie ale nikt nie potrafi podać żadnych argumentów poza emocjami.
@francuskie: Dacie są całkiem ok. Nowe są też stylistycznie bardzo ładne (poza dusterem, jak dla mnie odstaje on od nowego sandero, logana i zapowiedzianego joggera).

Szkoda tylko, że: z automatem już nie jest tak tanio ( ͡° ͜ʖ ͡°) i że nie ma logana z automatem ( ͡° ʖ̯ ͡°).

Jeździłem po Islandii wypożyczonym sandero poprzedniej generacji i było całkiem ok jak na
@francuskie: ale szpagat myślowy, co tam jest rumuńskie? chyba tylko lokalizacja , ile żabojady musiały wpompować hajsu żeby markę postawić na nogi, a rosnące płace i popyt wymusiły jeszcze inne ruchy , dzisiaj dacia to produkt z afryki
@swinkapl: @Bajo-Jajo: @voucher_z_biedry: @francuskie: @buczubuczu: @lewymaro: @majk_emigrant: @wiktorek_pl: @dsomgi00:
Jak ktos kupuje tanią Dacie to rozumiem, bo chce sie tanio przemieszczac.
Prawdzimy kretynami sa ludzie co biora BMW/Audi/Merca i biora typowe golasy. Manuale, bez grzania żopy i kiery, polowa deski to zaślepki a telewizorki bez funkcji, do tego jakis smieszny silnik.
Chyba wiekszosc kupujacych w PL takie gowno kupuje.
Czyzby wiecznie zywe -
@francuskie: obaj znamy historię marki i doskonale wiemy że Francuzi wpompowali moc kasy w tą markę na wzór niemców i skody , wiec zapytam czy skoda jest czeska? miałem od modelu 100mb do felicji wszystkie modele skody do momentu kiedy była skodą , czy dzisiaj to nadal skoda?
a do składania w afryce zero odniesienia ? :)
@loczyn: no ale w czym problem, to tylko kwestia wyborów jakie wykonujemy na podstawie własnych preferencji. Grunt żeby posługiwać się budżetem na jaki nas stać i tyle. Jak ktoś woli golasa BMW zamiast wypasionej skody to jego brożka. Może to podbija jego ego i dzięki temu czuje się lepiej? Dlaczego nie? :)

a do składania w afryce zero odniesienia ? :)


@sailor_73: ta "Afryka" to próba manipulacji z twojej strony.
@lewymaro: jeździłem 3 modelami Dacii i jakoś po tym Dramacie dalej się śmieje z tej marki. Więcej wad niż zalet. Auto przy 20 000 przebiegu było podsterowne i nadsterowne, a wyposażeniowo dużo biedniejsze od Lanosa którego miałem swego czasu. A o awarii skrzyni biegów w aucie które nie miało roku to nie wspomnę.
@francuskie "Doceniam twoje szerokie horyzonty motoryzacyjne i ogromne doświadczenie w tej materii, naprawdę.
Niestety nam Dacia nie chciała się zepsuć z sama z siebie."

Jak jeździcie Dacią do testu to się nie dziwię że się nie zepsuła. Swego czasu robiłem w firmie gdzie woziłem części tak ok 400 km dziennie robiłem Dacią i miałem notorycznie problem wyskakujący nagle i nagle znikający kiedy, auto samo z siebie gubiło biegi. Również same z siebie
@Lardor: Mieliśmy 5 lat Sandero Stepway 0,9 TCE od nowości - bezproblemowo. Nasz współpracownik jeździ Dusterem 1.5 dCi, od 2014 do dzisiaj zero awarii. Ale nie twierdzę, że problemy się nie zdarzają - pisaliśmy np. o kłopotach naszego czytelnika (i wykopka przy okazji - @szczurek_87 ) ze skrzynią biegów. Także nie do końca wiem do czego zmierzasz, nikt nie mówi, że to samochody 100% bezawaryjne bo takich nie ma. Teraz akurat
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@loczyn: oj tak, branie najtańszych aut miało sens nie wiem, 20 lat temu, kiedy rzeczywiście Polacy byli biedniejsi (średnio), niż są obecnie. Wtedy się wygrywało życie jakimś tedeikiem co brał 5/100.
Akurat ja takim śmigam po dziś dzień i brak wyposażenia solidnie juz #!$%@?. Nie potrzebuje grzania dupy, ogrzewanej kierownicy itd, ale głupie sterowanie lusterek nie działa w tym aucie 10 lat i czwarty rok nie jestem w stanie zdobyć części