Wpis z mikrobloga

@ZiobroTyPrzestan:

Moim zdaniem dietetyka to wciąż obszar w którym jest wiele do badania, ponieważ narracje zmieniają się często. Może jeszcze za naszego życia uda się ustalić coś więcej, oby.

100% się podpisuję pod tym.

Co do diety ketogenicznej to działa podobnie jak post na komórki rakowe ale postu nie da się długo utrzymać, bo człowiek nie ma skąd
  • Odpowiedz
@acidd: @Deftonez
Ja właśnie zawsze się zastanawiam, czy te wszystkie nowsze wymysły, przetworzone, nie są gorsze od świeżego mięsa.
Czy lepiej jest mieszankę teksturowanego białka i ekstraktów, czy po prostu na szybko obrobionego cieplnie, świeżego kurczaka z dobrego źrodła.
Bo ten skład który wklejasz wcale nie wyglada super zachęcająco, ale tez nie znam się na tyle.
  • Odpowiedz
To się dzieje, gdy człowiek naprawdę nie je mięsa:


@DanteTooMayCry: xDDDDD, spójrz sobie na Grzegorza Sobieszka, który jest trenerem tajskiego boksu (prowadzi popularną szkółkę w Warszawie) i jest zatwardziałym weganinem.

A wieeeele rzekomych wege zostało przyłapanych na jedzeniu mięsa. I dlatego powstały określenia oszukujące ludzi, gdzie dana osoba jest wege ALE je mięso xD. np. semiwegetarianizm czy fleksiwegetarianizm. Tych nazw jest cała masa, a szaraczki dają się robić w jajco.
  • Odpowiedz
@szpongiel: Co do cukru (dla uproszczenia), to fakt. Moja mama pierwsze co powiedziała jak się dowiedziała czegoś na temat diety jaką powinna stosować to to, że ona odchodzi już całkowicie od słodyczy, bo sprzyja to rozwijaniu się nowotworu.

Dzięki za garść informacji. Postaram się dowiedzieć co nieco na temat diety kieto, ale o charakterze fleksi/wegetarianskim.

Co do różnych teorii zdrowotnych dla organizmu jeżeli chodzi o dietę - jakiś czas temu w jednej książce nawet zetknąłem się, że post stosowany w religiach może być korzystny dla organizmu, ponieważ (w głębokim skrócie) ograniczając radykalnie spożycie pewnych potraw przez pewien okres czasu dochodzi do umocnienia się organizmu, ponieważ słabe komórki są wypierane przez te mocniejsze (jak wspomniałem, uprościłem temat, bo dla niektórzych może brzmieć to irracjonalnie). To tylko teoria, której nie próbowałem na sobie, choć zainteresowała mnie, ale tak jak wspomniałem - jest jeszcze wiele do
  • Odpowiedz
post stosowany w religiach może być korzystny dla organizmu, ponieważ (w głębokim skrócie) ograniczając radykalnie spożycie pewnych potraw przez pewien okres czasu dochodzi do umocnienia się organizmu, ponieważ słabe komórki są wypierane przez te mocniejsze


@ZiobroTyPrzestan: tu bardziej chodzi o taki post, gdy się nie je w ogóle (albo niemal w ogóle). Choć diety eliminacyjne właśnie potrafią mieć analogiczny efekt (patrz: keto).
Słowo klucz to autofagia i zdaje się, że jest już całkiem nieźle ugruntowane na polu naukowym, że post zwiększa autofagię w
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@DanteTooMayCry: weź co ty #!$%@? w ogóle, pokazałeś jakieś skrajny przykład, gdzie ewidentnie widać, że to ludzie z zaburzeniem odżywiania i próbujesz wmówić sobie czy innym, że tak się kończy niejedzenie mięsa. Dlaczego w moim przypadku to się tak nie skończyło? Nie jem mięsa, nie jem też przetworzonego Wege żarcia, które jest #!$%@? jakości. Mam to szczęście, że gotuje mi żona, która sama jest weganką a ja natomiast wegetarianinem (zbyt
k.....0 - @DanteTooMayCry: weź co ty #!$%@? w ogóle, pokazałeś jakieś skrajny przykła...

źródło: comment_16366359185ycFGf9Us3aU5LJTVRUX3j.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@sepuqqu: ale fikołek xD może i mógłbym ale czego to dowodzi? Fakt jest taki, że nie jem mięsa i nie wyglądam jak te vege psychole, które są pokazane wyżej. po prostu nie zgadzam się z tezą, że trzeba jeść mięso bo inaczej człowiek wygląda jak trup.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@sepuqqu: wam? Tzn komu? Co to za chory podział na was i nas? Ziomek ja tylko odniosłem się do stwierdzenia ' tak się dzieje, gdy człowiek nie je mięsa' a ty się uczepiłeś jajek i nabiału. Ja nie jem mięsa bo jak spróbowałem kuchni wege to zauważyłem , że lepiej się czuję i wcale nie brak mi energii. Tylko tyle i aż tyle.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@sepuqqu: hmm ok xD wychodzi na to, że te średnio 10-15 jajek oraz 3-4 opakowania twarogu wędzonego (akurat na niego mam zajawkę od jakiegoś czasu) na miesiąc ratują mnie przed krzywdą i sprawiają, że widać jakiś tam efekt ćwiczeń xDDD muszę szybko powiedzieć żonie, która jest weganką od 5 lat, że jak tak dalej będzie ćwiczyć ze mną to zrobi sobie krzywdę, no chyba że zje kilka jajek albo sera
  • Odpowiedz