Wpis z mikrobloga

Kierwa mać no cały czas mam takie mieszane uczucia w stosunku do Mateuszka Gotówki.
Cieszę się, że repa zyskała dobrego piłkarza na pozycję, która była naszą bolączką, jest spora nadzieja, że to zrobi różnicę.
Jednak ciągle mam taki mały cringe jak go widzę. Cały czas przekonanie, że to wszystko jest takie nieszczere, że ta chęć gry dla PL jest tylko i wyłącznie z tego powodu, że w Anglii nie było szansy, żeby dostać powołanie, bo są lepsi na tej pozycji, a bycie reprezentantem podnosi Twoją wartość.
Przecież on nigdy nie był w Polsce nawet. Nie umie słowa po polsku powiedzieć. Matka to siódma woda po kisielu, tyle samo po polsku umie co i on, nawet nigdy na wycieczce w kraju pochodzenia nie byli.
Jak dla mnie to po prostu ruch dobry dla kariery, ale w sercu nic mu tam mocniej nie bije bo co może mu bić jak on nie ma żadnego związku z polską.
Teraz to chłopak ma jeszcze komfortową sytuację bo kadrą dowodzi sztab ludzi anglojęzycznych ale Sousa odejdzie, przyjdzie jakiś Probierz albo inny Michniewicz i jak taki Mati się w tym odnajdzie jak on ni słowa po polsku.
Tu nawet nie ma porównania do Cionka, który w Polsce 4 lata mieszkał i mówi biegle po naszemu.
#mecz #reprezentacja #pilkanozna
Pobierz
źródło: comment_1636555017fH5MAC5jPHRIYKcBv22TBl.jpg
  • 65
@Ekspert_z_NASA: nie wiem skąd się bierze to Wasze przeświadczenie, że gość musi mieć „polskie serducho” i inne frazesy. Ciekawe ilu reprezentantów czuje się bardziej europejczykami niż Polakami, zakładasz, że wszyscy są hurraaa husaria Polska gurom, a taki Zieliński powiedział, że jego dziecko będzie miało włoskie obywatelstwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sprawa jest serio prosta - gość jest obywatelem Polski, w połowie jest Polakiem, jeśli będzie dobrze grał
@GigaCzad: Dokładnie jak piszesz - ja mam gdzieś czy czuję się Polakiem, gdzieś mam że nigdy nie był w ojczyźnie matki. Miał prawo do obywatelstwa? Miał. Dostał? Dostał. i teraz jest sytuacja win - win, on się będzie starał (i co mnie to że na swoje nazwisko) grać dobrze przez co zyska też reprezentacja. Jedynymi przegranymi są ludzie którzy myślą że w piłce nadal liczy się patriotyzm a nie najlepszy interes
@GigaCzad: Koleś, Zieliński we Włoszech mieszka od zdaje się 15 roku życia. To jakie obywatelstwo ma mieć jego dziecko skoro się tam urodziło? Co to w ogóle za porównanie z dupy :D
Ebi Smolarek urodził się w Polsce ale wychował w Holandii i obywatelstwo Holenderskie też miał i co to zmieniło?
co to zmieniło?


@Ekspert_z_NASA: nic, kompletnie nic, bo nie ma to znaczenia: to są ludzie którzy przed czterdziestką chcą (i często - muszą) zarobić na tyle, żeby im starczyło na resztę życia. Więc pójdą tam gdzie mogą lepiej zarobić a cała reszta to bajki dla gawiedzi - Eugen wolałby grać dla Niemiec ale był za cienki więc grał dla Polski, Roger nie miał szans na grę dla Brazylii itd. itd. A
Miał prawo do obywatelstwa? Miał. Dostał? Dostał.


@Minieri: Ty myślisz, że będąc randomem, który nawet na terytorium RP nie był, to dostałby tak po prostu i tak szybko polskie obywatelstwo bo kiedyś, ktoś tam w rodzinie z polski wyemigrował 100 lat temu?
W Polsce mieszka multum ludzi chociażby z Białorusi, którzy są polskimi autochtonami z terenów dawnej RP i wcale tak łatwo nie jest im uzyskać polskie obywatelstwa. Co najwyżej Karta
nic, kompletnie nic, bo nie ma to znaczenia: to są ludzie którzy przed czterdziestką chcą (i często - muszą) zarobić na tyle, żeby im starczyło na resztę życia.


@slapdash: Żeby im starczyło na resztę życia latania prywatnymi helikopterami nie zapomnij.
Bo aktualnie to w jeden sezon zarabiają więcej, niż ty z rodziną przez 30 lat pracy
@Ekspert_z_NASA jako że jego matka, dziadek i babcia mieli polskie obywatelstwo to według polskiego prawa on również mógł się o takie ubiegać. Problemem było jedynie dostarczenie odpowiednich dokumentów a nie to że były jakieś wątpliwości.
@Ekspert_z_NASA: To chyba oczywiste, że gdyby mógł grać w Anglii to wybrałby Anglię tylko co z tego? Szczerze, to ja wolę piłkarza, który nie zna ani jednego słowa po polsku, ale godnie nas reprezentuje na boisku. Kogo wolisz piłkarza, który jest w 100% Polakiem i wali wódę na zgrupowaniu z kolegami, a potem nie ma siły biegać po boisku czy typa w którym jest w 100% profesjonalistą i będzie #!$%@?ł przez
Jedynymi przegranymi są ludzie którzy myślą że w piłce nadal liczy się patriotyzm a nie najlepszy interes obu stron.


@Minieri: Czy wy naprawdę macie taki problem ze zrozumieniem na czym polega rywalizacja międzynarodowa?
No teoretycznie polski prezydent może z dupy nadać każdemu obywatelstwo. Jednak te rozgrywki mają tak długo sens, jak długo się takich praktyk nie stosuje i jest domniemanie, że jednak wszyscy będą w miarę uczciwie do tego podchodzić.
Jeżeli
@CzaryMarek: Wolę żeby w reprezentacji Polski grali ludzie, którzy podchodzą do tematu poważnie. Jeżeli ktoś leci na zgrupowanie walić wódę to jaki to ma sens co z niego ze reprezentant kraju? Poza tym gdzie napisałem, że wole oglądać lepszych? Pisałem jedynie o profesjonalnym podejściu do piłki
@CzaryMarek Po pierwsze nie wiem z kim Maty rywalizuje o skład, bo selekcjoner może wystawić sobie go wszędzie według własnej wizji. Po drugie Jóźwiak i Bereś mogą mieć kontuzje, więc jeżeli Matt to ich konkurent to lepiej mieć więcej opcji do wyboru. Po trzecie nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Nie sugeruję kto kontrektnie pił wódkę na zgrupowaniu, tylko że taki fakt miał kilka razy miejsce. Przecież trener nie wyjdzie do kamer i
@ekjrwhrkjew: Po prostu używasz populistycznego argumentu, odnoszącego się do tego, że kiedyś ktoś gdzieś tam, więc teraz ja wolę Casha. Po pierwsze, nawet jeżeli ktoś pił na kadrze 15 lat temu, to i tak zawsze można pijącego Polaka zastąpić niepijącym i to nie jest żaden argument za łamaniem dobrych obyczajów rywalizacji międzynarodowej.

Jak Jóźwiak i Bereś będą kontuzjowani to jest jeszcze Gumny, Kamiński i Frankowski.
Tylko że ja oglądam mecze kadry,
@CzaryMarek: W takim razie trzymam za słowo, że przestaniesz oglądać reprezentacje, jak będzie więcej takich przypadków. Mi to osobiście nie przeszkadza, ty masz swoje zdanie, ja swoje, możemy się kłócić godzinami ale to nie ma sensu, pozdro!
@CzaryMarek ale przecież Cash jest w połowie Polakiem, to gdzie tu nadawanie obywatelstwa komu popadnie? Matka jest 100% Polką, to chyba może uczciwie reprezentować Polskę? Co jest bardziej uczciwe pod kątem takich rozgrywek, Wilfredo Leon w reprezentacji Polski, który jest w 100% Kubańczykiem i gra w reprze bo niejako się „zaasymilował” czy Cash który w 50% jest Polakiem z krwi i kości?
ale przecież Cash jest w połowie Polakiem, to gdzie tu nadawanie obywatelstwa komu popadnie? Matka jest 100% Polką, to chyba może uczciwie reprezentować Polskę?


@GigaCzad: Chodzi o to, że on słowa po Polsku nie umie powiedzieć, nigdy nawet nie był w Polsce. Podobno tak od lat wszyscy w rodzinie chcieli, żeby grał dla PL a przez 24 lata jego życia nie wpadli na pomysł, żeby wsiąść w samolot i weekendowy spacer