Wpis z mikrobloga

@kaaban: Spoko, może teraz nie będą tego budować, albo nazwa inaczej..
Nawet znajomy kupił coś ok 18m2 w Lublinie pod wynajem i miał problem z odbiorem. Nie wiem jak się skończyło.

Ja mieszkałem w takim sprzed kilkudziesięciu lat
@hpiotrekh: już to robią :D
albo jest to lokal użytkowy, albo po wybudowaniu mieszkanie się dzieli na pół, za głównymi drzwiami daje mini przedsionek i wejścia do dwóch mieszkań i każde jest miniaturką, ale opłaca się bardziej niż wynajęcie jednego większego
@kaaban: nadal mówisz o martwym prawie - co z tego że oficjalnie to nazwiesz lokalem użytkowym żeby budynek przeszedł odbiór, skoro i tak jest mieszkanie?


@l_Grela_l: To, że w papierach to nie jest i nie będzie mieszkanie. A to rodzi szereg problemów, od dużo wyższego podatku od nieruchomości zaczynając, przez inne umowy na wywóz odpadów a kończąc na KONIECZNOŚCI ZGŁOSZENIA PRZEZNACZENIA z lokalu na mieszkanie. Jeśli tego nie zrobisz to
To, że w papierach to nie jest i nie będzie mieszkanie. A to rodzi szereg problemów, od dużo wyższego podatku od nieruchomości zaczynając, przez inne umowy na wywóz odpadów a kończąc na KONIECZNOŚCI ZGŁOSZENIA PRZEZNACZENIA z lokalu na mieszkanie. Jeśli tego nie zrobisz to jet to normalna samowola budowlana.


@kaaban: xD nadal mówisz o przepisach, a rynek rynkiem i takie coś istnieje ¯\_(ツ)_/¯

Te nomenklaturę słyszę tylko tutaj, bo to wy