Wpis z mikrobloga

Prawo do informacji jest zagrożone, 17 listopada 2021 roku Trybunał Konstytucyjny może wydać wyrok o niekonstytucyjności niektórych przepisów ustawy o dostępie do informacji publicznej.
Dlatego tego dnia o godz. 11.15 spotkajmy się pod Trybunałem Konstytucyjnym, by zamanifestować naszą niezgodę na ograniczenie prawa do informacji.

Rozprawa przed TK została wyznaczona w przyspieszonym trybie (nie zachowano standardowych 30 dni na doręczenie uczestnikom postępowania zawiadomienia o jej terminie). Jest presja. Dlaczego? O tym na naszej stronie:
https://siecobywatelska.pl/protestpodtk/

Wołam:


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska
WatchdogPolska - Prawo do informacji jest zagrożone, 17 listopada 2021 roku Trybunał ...

źródło: comment_16364613386Hoi5HhSF0qhDNAZoJnlZH.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlatego tego dnia o godz. 11.15 spotkajmy się pod Trybunałem Konstytucyjnym


@Watchdog_Polska: źle to robicie. Powinno to brzmieć tak:

Rząd Prawa i Sprawiedliwości próbuje potajemnie przegłosować w trybunale konstytucyjnym przepisy, które ograniczą prawa polskich kobiet i matek do informacji publicznych, którymi urząd ma obowiązek się dzielić z obywatelkami. Ratujmy wolność
cecyl - > Dlatego tego dnia o godz. 11.15 spotkajmy się pod Trybunałem Konstytucyjnym...

źródło: comment_1636468452gobF6XLo4WkF7pYXGtmET1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Jeśli jeszcze ktoś miał złudzenia, że TK Przyłębskiej nie wydaje wyroków politycznych, to właśnie powinny się rozwiać.
Hitem będzie, jeśli w składzie będzie Pawłowicz, która już dawno pokazała jaki ma stosunek do Watchdoga.

@Watchdog_Polska: Jak wygląda to od strony prawnej? Prawo przestaje obowiązywać od momentu wyroku czy od orzeczenia?
  • Odpowiedz
@SlimKirby: Sponsoring jest rzeczywiście wiadomy, bo sami publikujemy informacje o nim. W tym roku to m.in. 1% podatku od podatników od 1 do 31 października 2021 - 1 017 191 zł i darowizny od 1 stycznia do 31 października 2021 - 277 606 zł.

Wybiórcze działania, hm, nie jesteśmy sami w stanie zająć się wszystkim. Jeśli ktoś szuka pomocy w zakresie naszej działalności - prawa do informacji i zgłasza
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shmoikel: antypolskie xd bo antywałowe xd co za łeb

@ukruszony__kubek: antypolskie bo watchdogi wspierają Łukaszenkę w wojnie hybrydowej z Polską i domagają się wpuszczenia tych nielegalnych nachodźcow z granicy z Białorusią.

U mnie stracili na całej linii i wiem, że już nie będę przeznaczał swojego 1% na organizację destabilizującą mój kraj oraz jawnie namawiającą do łamania prawa wbrew UE, NATO, Fronteksowi i polskiej racji stanu.

Ha tfu na
  • Odpowiedz
Wybiórcze działania, hm, nie jesteśmy sami w stanie zająć się wszystkim. Jeśli ktoś szuka pomocy w zakresie naszej działalności - prawa do informacji i zgłasza się do naszej bezpłatnej poradni prawnej, staramy się pomóc. I dziękujemy, że mimo ,,gardzenia", wpadłeś wyrazić swoje poparcie i podbić zasięg wpisu.


@Watchdog_Polska: populistyczne bzdury. Jesteście kolejną niby oddolną inicjatywą sponsorowaną przez organizacje ujmując kulturalnie promujące lewicowy światopogląd, a ujmując wprost neokomunistyczne. Politykom oczywiście powinno
  • Odpowiedz
populistyczne bzdury. Jesteście kolejną niby oddolną inicjatywą sponsorowaną przez organizacje ujmując kulturalnie promujące lewicowy światopogląd, a ujmując wprost neokomunistyczne. Politykom oczywiście powinno się patrzeć na ręce jednak wszystkim, a nie tylko tym niewygodnym dla konkretnej opcji. Można powiedzieć więc, że jesteście nową formą takich mniej lub bardziej świadomych pożytecznych idiotów. Dlatego też uczucie pogardy jest jednak silniejsze od poparcia.


@SlimKirby: ty chyba spałeś albo nie miałeś praw wyborczych jak Watchdog
  • Odpowiedz
ty chyba spałeś albo nie miałeś praw wyborczych jak Watchdog działał podczas rządów PO że aż pawłowicz się nimi zachwycała. Pamięć złotej rybki to częsta przypadłość u wykopków.


@Andrzejuniedenerwuj: sp****olone odpowiedzi pokroju twojej to jeszcze częstsza przypadłość u wykopków. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Prawa wyborcze miałem, pamiętam również, że zajmowali się nie tylko miłościwie panującym nam PiSem. Jednak ich działalność była wtedy zdecydowanie mniej zawzięta. Tak
  • Odpowiedz
sp****olone odpowiedzi pokroju twojej to jeszcze częstsza przypadłość u wykopków. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Prawa wyborcze miałem, pamiętam również, że zajmowali się nie tylko miłościwie panującym nam PiSem. Jednak ich działalność była wtedy zdecydowanie mniej zawzięta. Tak więc twoja wypowiedź jest w 100% oparta na twoich własnych urojeniach.

Klasyczny wykop, zmykaj na czarną listę. ¯_(ツ)_/¯


@SlimKirby: dzięki za merytoryczny komentarz, tylko potwierdzasz że prawa strona to
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: Może na swojej stronie powinniście dać odnośniki do kilku wygranych spraw związanych z artykułami, które są kwestionowane. W ten sposób łatwiej przesłać wiadomość niezorientowanym z wyjaśnieniem o co chodzi.
  • Odpowiedz