Wpis z mikrobloga

Prawo do informacji jest zagrożone, 17 listopada 2021 roku Trybunał Konstytucyjny może wydać wyrok o niekonstytucyjności niektórych przepisów ustawy o dostępie do informacji publicznej.
Dlatego tego dnia o godz. 11.15 spotkajmy się pod Trybunałem Konstytucyjnym, by zamanifestować naszą niezgodę na ograniczenie prawa do informacji.

Rozprawa przed TK została wyznaczona w przyspieszonym trybie (nie zachowano standardowych 30 dni na doręczenie uczestnikom postępowania zawiadomienia o jej terminie). Jest presja. Dlaczego? O tym na naszej stronie:
https://siecobywatelska.pl/protestpodtk/

Wołam:


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska
WatchdogPolska - Prawo do informacji jest zagrożone, 17 listopada 2021 roku Trybunał ...

źródło: comment_16364613386Hoi5HhSF0qhDNAZoJnlZH.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@wizard3:

Co się stanie ze sprawami rozpoczętymi przed wyrokiem? W zeszłym tygodniu złożyłem kilka wniosków i zastanawiam się jakie mam szanse na pozytywne rozpatrzenie.


@wizard3: Trudno powiedzieć. Na razie wnioski są procedowane raczej normalnie. Co będzie po wyroku, zobaczymy. Zależy, od jego treści i tego jak będą reagować podmioty zobowiązane do udzielania informacji, sądy i prokuratury. Cokolwiek się wydarzy, jesteśmy i będziemy do dyspozycji z naszym bezpłatnym poradnictwem prawnym z
  • Odpowiedz