Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1333
Jak was czytam to zastanawiam się co z wami ludzie się stało?
Jest zimno, ludzie którym obiecano przedostanie się do Europy Zachodniej, gdzie według nich panuje dobrobyt, zapłacili za to życiowe oszczędności stoją teraz pod płotem którego bronią uzbrojeni profesjonalni żołnierze. Mało tego powrotnej też jest niemożliwy, sytuacja jest dramatyczna. A wy co?
Polalibyscie ich wodą... Nie wolno ich wpuścić to oczywiste, ale ludzie to nie oni stworzyli ten kryzys, oni stali się narzędziem - pionkami w grze bogatych ludzi, którzy mają ich gdzieś, a mogę praktycznie wszystko. Szkoda mi tych ludzi
#bialorus
  • 260
trzeba być debilem, żeby zainwestować w coś takiego i oczekiwać rezultatów nie biorąc pod uwagę, że coś takiego jak Straż Graniczna istnieje.


@RzutKamieniem: oni nie wiedzieli ze łapiąc się samolotu spadną i zginą, więc czego Ty wymagasz?
Ta cała sytuacja przypomina trochę "dylemat wagonika" - z jednej strony, mamy ludzi, idzie zima, głupi czy nie, winni czy nie - trzeba im jakoś pomóc. Ale z 2giej strony wiemy, ze każda oznaka słabości, przyjęcie 1000 ludzi dzis, spowoduje ze za 3 miesiace bedzie tam ich 10tysięcy itd. Niestety nie ma dobrej odpowiedzi, natomiast ja jestem za zasadą "z terrorystami się nie negocjuje", a co do wagonika, tez jest łatwiej, bo
@bury256: Zaraz zaraz...

Skoro sam piszesz, że "nie wolno ich wpuścić", a z drugiej strony ci ludzie fizycznie szturmują granicę, to jaki masz pomysł na polską reakcje? Co powinni robić żołnierze na granicy, konkretnie?
@Lucius: nic nie będę wymyślał bo to prawda ¯\_(ツ)_/¯ jak wyjaśnisz, że niektóre ze zidentyfikowanych osób na portalach społecznościowych mają zdjęcia z których wynika, że prowadziły u siebie życie na bardzo dobrym poziomie?
@bury256: Zapominasz o jednym- świadomie wybrali drogę nielegalnego przekroczenia granicy. Każdy musi liczyć się z konsekwencjami swoich decyzji. Poszli na łatwiznę, czyli przerzut przez przemytników. Każdy jest mniej lub bardziej świadom ryzyka, im zaś przyjdzie płacić za to ryzyko wysoką cenę. Niestety, ale takie jest życie.
90% osób uciekających to tchórze, faceci którzy po przyjeździe do europejskiego kraju śmieją się w pysk ludziom, że żyją za darmo dodatkowo potrafią w kilka osób atakować kobiety i osoby starsze. Nie mówiąc o tym że w tym lesie dmuchają dziecku dymem na twarz żeby wzbudzić litość a jedyny problem który w lesie mają to brak wifi...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bury256: Czyli nic nowego, ktoś jednak partię doskonale odzwierciedlającą taką mentalność do władzy powołał. ( _) To nie tak, że nagle coś się stało, tacy jesteśmy, to my, husaria, uurraaa.
Jest zimno, ludzie którym obiecano przedostanie się do Europy Zachodniej, gdzie według nich panuje dobrobyt, zapłacili za to życiowe oszczędności stoją teraz pod płotem którego bronią uzbrojeni profesjonalni żołnierze. Mało tego powrotnej też jest niemożliwy, sytuacja jest dramatyczna. A wy co?


@bury256: nawet śmieszna byłaby ta wasza bezmyślna, krótkowzroczna empatia gdyby nie to, że wy tak na poważnie i na tak dużą skalę. ()
@Krolowa_Nauk kurde, no ciężko mi w to trochę uwierzyć. Mają komórki, nawet z internetem (wrzucają filmiki, dzwonią na Skype etc) i na pewno chociaż część z nich korzysta z jakichś mediów z których można się dowiedzieć czy faktycznie tak łatwo dostać się z Białorusi do Niemiec... Albo faktycznie zebrano tam kilka tysięcy idiotow, albo w większości są to cwaniaki, którzy myślą, że grając karta "rodzina z dziećmi / wojna/ etc" dostaną wszystko