Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1333
Jak was czytam to zastanawiam się co z wami ludzie się stało?
Jest zimno, ludzie którym obiecano przedostanie się do Europy Zachodniej, gdzie według nich panuje dobrobyt, zapłacili za to życiowe oszczędności stoją teraz pod płotem którego bronią uzbrojeni profesjonalni żołnierze. Mało tego powrotnej też jest niemożliwy, sytuacja jest dramatyczna. A wy co?
Polalibyscie ich wodą... Nie wolno ich wpuścić to oczywiste, ale ludzie to nie oni stworzyli ten kryzys, oni stali się narzędziem - pionkami w grze bogatych ludzi, którzy mają ich gdzieś, a mogę praktycznie wszystko. Szkoda mi tych ludzi
#bialorus
  • 260
@SmakoszKotow: tym co grozi śmierć:
1 - lokalna władza nie da paszportów i nie wypuści - woli ich wsadzic do wiezienia
2 - jak już wsiedli w samolot to nie mogli po prostu przyleciec i oficjalnie poprosić o status uchodzcy bez szopki z przedzieraniem sie przez lasy.

Niestety - pkt 2 odpada bo nie ma najmniejszych powodów do przyjmowania ich ani w PL ani w DE. To są najnormalniejsi emigranci ekonomiczni
@bury256:Obczaj sobie grupy na fejsie tych "uchodźców", tam są dyskusje typu "gdzie jest największy socjal", jak by im zależało na bezpieczeństwie a nie darmowym utrzymaniu przez państwo to by uciekali do najbliższego kraju i tam starali sie o azyl.
@Sinity: ale ja nie mam do nich pretensji o to, że próbują sobie polepszyć poziom życia, lol. Nie wiem gdzie to wyczytałeś w mojej wypowiedzi. Mam pretensje o sposób w jaki to robią i to mimo tego, że doskonale wiedzą jak to wygląda, bo relacje na snapie pojawiają się regularnie od kilku miesięcy i ich znajomi, którzy teraz jeszcze są na przykład w Iraku, dobrze wiedzą jak to wygląda w rzeczywistości,
@SP_Alfa_Kilo: dokładnie, jeszcze niektórym na rękę jest wpajanie takiego obrazu tym ludziom. Konflikt (Rosja?) przemyt osób (rozprzestrzenienie swojej religii?). Na pewno znajdzie się kilka środowisk, którym wabienie tych ludzi na granicę sprzyja. Dlatego podoba mi się, że ambasady Polskie w tych krajach starają się ostzegać ludzi przed taką migracją (przynajmniej takie informacje widziałam - wiadomo, wiemy tyle, ile przeczytamy w mediach, jak jest naprawdę?).

@szmichal: "chłopie", nie mówię, że oni
@bury256: typie, ale wiesz, że "ci biedni uchodźcy" płacili 6-15 razy więcej przemytnikom ludzi i gangom handlującym żywym towarem, by znaleźć się na tej granicy? Mogli normalnie wystąpić o wizę i kupić bilet do Polski/Niemiec/Szwecji/Francji (gdziekolwiek), ale był jeden maluteńki minus - BYLIBY SPRAWDZENI POD KĄTEM DZIAŁALNOŚCI TERRORYSTYCZNEJ I PRZESTĘPCZEJ ¯_(ツ)_/¯
@bury256 jakoś nie jest mi szkoda osób które są wstanie zapłacić za przemycęnie do Niemiec 4000$ i często być w ubraniach na które nie stać 95% Polaków. Tak samo jak w 2015 roku te osoby powinny się znalesc w najbliższym bezpiecznych kraju a wątpię że pierwszym bezpiecznym krajem od Iranu jest polska i przez 5000 km nie ma ani jednego bezpiecznego kraju.
@bury256: serio myślisz że jak ktoś chodzi w kurtce za 3-5 tysięcy dolarów nie wie jak wygląda rzeczywistość?
mysleli że polacy słabi jak reszta europy będzie refugees welcome a tu zonk
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bury256: ale ja im współczuję. Ale jak ktoś chce przejść tam gdzie jest nie mile widziany to albo jest debilem albo nieświadomie pcha się przez pole minowe. Nie każdy mógł się urodzić w Europie. Co zrobisz? Poszerzysz?
@ciuplowski: Chyba nie takie, bo Ci chłopcy którzy marzną na granicy, obrywają kamieniami, latają za idiotami z bronią i boją się w nocy czy jakiś się gdzieś nie przesmyrga i nie poderżnie komuś gardła to są polskie chłopaki, które mają żony, dzieci, matki i ojców, którzy też się już boją ... wskutek tej wojenki mamy tylko zaostrzony konflikt i strach w narodzie .... ja tym chłopakom mówię, miejcie w upie i