Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1333
Jak was czytam to zastanawiam się co z wami ludzie się stało?
Jest zimno, ludzie którym obiecano przedostanie się do Europy Zachodniej, gdzie według nich panuje dobrobyt, zapłacili za to życiowe oszczędności stoją teraz pod płotem którego bronią uzbrojeni profesjonalni żołnierze. Mało tego powrotnej też jest niemożliwy, sytuacja jest dramatyczna. A wy co?
Polalibyscie ich wodą... Nie wolno ich wpuścić to oczywiste, ale ludzie to nie oni stworzyli ten kryzys, oni stali się narzędziem - pionkami w grze bogatych ludzi, którzy mają ich gdzieś, a mogę praktycznie wszystko. Szkoda mi tych ludzi
#bialorus
  • 260
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bury256: Umiejetność czytania ze zrozumieniem u wykopków jak zwykle leży. Wpis o tym, że oczywiście nie wolno wpuścić uchodźców, ale nawoływanie do tego, żeby ich na mrozie teraz polewać wodą to już s-----------o, a połowa komentarzy jedzie po OP, że chce przyjmować uchodźców. (°° Świat jak zwykle czarnobiały.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bury256: Nie rób z tego żadnej wojny klasowej bo ci ludzie jak najbardziej także są bogaci. Biedaka z Iraku nie byłoby stać by wyłożyć kilka tysięcy dolarów na przemyt.
  • Odpowiedz
@jarzabek: @bury256: Dziękuję za wasze głosy, też tak uważam. Ja bardzo podupadłam na duchu przez to co tu czytam. Oczywiście jest to bańka informacyjna, ale sposób w jaki tutaj jeden człowiek pisze o drugim człowieku jest po prostu dla mnie nie do przyjęcia (bydło, ahmedy, sopelki). Do tego robienie sobie jaj z jakiegoś głodnego faceta, który publikuje filmy i desperacko chce zostać usłyszany, nawiązywanie z nim kontaktu i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lewactwo: urodziłem się w PRLu. Był reżim, były tłamszone prawa obywatelskie i była bieda. Nie mieliśmy smartfonów, markowych ciuchów i kasy na bilety lotnicze. Reżim pilnował aby obywatele nie uciekali za granicę. Mimo to niektórym udało się wyjechać i podjąć pracę na lepszych warunkach. Po 1990 roku też wyjazd na zachód i podjęcie tam pracy było problemem. Inflacja i bezrobocie szalały, zamykano zakłady pracy, kto dał radę wyjezdżał na legalu
  • Odpowiedz
@bury256 @Absurd_69_ jedno k---a pytanie. Skąd pomysł, że im się należy migracja do krajów rozwiniętych?
Ludzi tam jest więcej niż w Europie. Każdego, który nie chce żyć u siebie przeniesiesz do Europy? :)
Można im pomóc, ale tam. Natomiast z obserwacji wnioskuję, że lepiej im nie pomagać, bo więcej psujemy niż naprawiamy.
  • Odpowiedz
nie oni stworzyli ten kryzys? Dobrze się czujesz? Oni go stworzyli, bo tu przyjechali, oni najpierw sworzyli taki system społeczno religijny że teraz chcą z niego uciekać i oni próbują ten system wprowadzać u nas. Więc co ty tu piszesz?


@marcez: tak ci ludzie tworzyli ten system religijno polityczny xD Dobrze ty się czujesz? Przecież Bliski wschód był przez dekady rozwalany przez Rosję a później USA. Co ci ludzie mogą
  • Odpowiedz
  • 0
Co ci ludzie mogą mieć z tym wspólnego?
Może tam mieszkają? Może powinni wziąć odpowiedzialność za swój kraj? Czyli to, co powinien zrobić każdy rozumny człowiek z odrobiną rigczu?
  • Odpowiedz
Po prostu żal mi tych ludzi, którzy są postawieni w takiej sytuacji.


@jarzabek: @Krolowa_Nauk: widzę, że mnóstwo ludzi albo tego nie widzi albo nie chce widzieć, ale ci ludzie to przestępcy. Bo czym różni się to co robią chociażby od kradzieży? Bardzo chcę coś mieć, ale nie mogę tego kupić więc komuś ukradnę.
Nie mogą legalnie wjechać do Niemiec, ale bardzo chcą tam być więc dostaną się tam
  • Odpowiedz
@siepan: nie mówię, że mamy im pomagać i zgadzam się, że są oni przestępcami. Chodzi po prostu o to, że tu na razie nie ma dobrego wyjścia z sytuacji - najlepsza byłaby deportacja, ale jak już ktoś tu wspominał - wielu z nich nie wiadomo gdzie deportować (brak dokumentów) i do tego nadal potrzebne są środki (a zapłacą w uproszczeniu ci, którzy chcą ich deportować i nie ma na to
  • Odpowiedz
@n1c3: Ale nikt nie mówi nic o wpuszczaniu. Po prostu, po ludzku mi też jest tych ludzi szkoda, bo uważam że przynajmniej część z nich została zmanipulowana i jest wykorzystywana w rozgrywce.
  • Odpowiedz
@siepan: rozumiem twój tok myślenia, ale miej proszę na uwadze to, jak silna dezinformacja panuje (w ogóle). My mamy Internet i inne media, a pomimo tego nie wiemy jaka dokładnie jest sytuacja (wiadomości wykluczają się wzajemnie, są niepełne, celowo lub nie - poddawane manipulacji itd). Oni najpewniej w zamian za obietnicę przerzutu do Niemiec zapłacili oszczędnościami życia. Europa (zwłaszcza zachodnia) to nie jest dla nich codzienność. Wiedzą pewnie tyle, że
  • Odpowiedz
@bury256: @Absurd_69_: Dokładnie, też im po prostu współczuję. Wszyscy tutaj napieprzają narrację, jakby to była banda terrorystów w zmowie z Łukaszenką i Putinem. A w mojej ocenie przynajmniej część z nich została po prostu oszukana i wykorzystana, a jedyną ich winą jest to, że szukają lepszego życia.
Co nie zmienia faktu, że w mojej ocenie absolutnie nie możemy ich wpuścić, co więcej sytuacja jest na daną chwilę raczej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bury256: słuchaj, lecę zaraz na granice wziąć kilku imigrantów. Obiecam im mieszkanie u ciebie w domu, wikt i opierunek, wezmę od nich resztę siana i przemycę ich pod twoj dom/blok. Rozumiem że ich przyjmiesz?
  • Odpowiedz