Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1333
Jak was czytam to zastanawiam się co z wami ludzie się stało?
Jest zimno, ludzie którym obiecano przedostanie się do Europy Zachodniej, gdzie według nich panuje dobrobyt, zapłacili za to życiowe oszczędności stoją teraz pod płotem którego bronią uzbrojeni profesjonalni żołnierze. Mało tego powrotnej też jest niemożliwy, sytuacja jest dramatyczna. A wy co?
Polalibyscie ich wodą... Nie wolno ich wpuścić to oczywiste, ale ludzie to nie oni stworzyli ten kryzys, oni stali się narzędziem - pionkami w grze bogatych ludzi, którzy mają ich gdzieś, a mogę praktycznie wszystko. Szkoda mi tych ludzi
#bialorus
  • 260
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bury256 jeśli typ na ulicy grożąc ci nożem, możliwe że raniąc kradnie ci portfel, bo w domu ma głodne dzieci, to jesteś w stanie oddac mu resztę majątku bo ci go szkoda? To są przestępcy tacy sami jak on, łamiący prawo chcąc nielegalnie przekroczyć granicę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Cernold: ale wy tutaj nie rozumiecie mojego przekazu. Nie chodzi o to, że ja chce im pomagać. Ale o to jakimi zwierzętami są ludzie którzy chcą ich polewać wodą za to, że dali się oszukać. Oni nie wiedzieli, że nie przejdą granicy
  • Odpowiedz
@bury256 Nie zapominaj o Afryce, tam jest półtora miliarda ludzi często żyjących w fatalnych warunkach. Co z nimi? Nie sądzisz że powinniśmy zorganizować im loty bezpośrednio na Okęcie i transport pod niemiecką granicę?
  • Odpowiedz
@Cephalopoda_Ammonoidea: na całym świecie ludzie mają telefony i internet, a jednak jest dużo osób wierzących w płaską Ziemię i różne spiski czy rzeczy przeczące nauce. Zwróć uwagę, że ci ludzie nie znają Polskiego, więc polskie media nie są ich źródłem informacji (z tego co wiem polskie ambasady w krajach, z których ci ludzie napływają organizują akcje informacyjne, ale umówmy się - jak często słyszysz komunikaty od obcych ambasad w Polsce?),
  • Odpowiedz
Ale niech sie troszczy ten co obiecywal. Oprocz wody jeszcze dmuchawy z piaskiem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Serio myślisz ,że są ofiarami i nie zdawali sobie sprawy na co się piszą?


@Axim: Przecież są już dostępne wywiady z tymi ludźmi. Całość jest profesjonalnie zorganizowana, już na etapie promocji na FB, gdzie same pozytywne opisy ludzi, którym się udało. Że jest łatwo i przyjemnie, nie ma się czego obawiać itp. Myślisz, że nasz rząd ogarnął coś takiego, by siedzieć na FB na jakiś arabskich grupach i dementować to?
  • Odpowiedz
@bury256: ja bym udawał że ich nie wpuszczamy, przymykał oko na ich przejścia, podstawiał busy, za hajs co jadą pod granicę Niemiecką i elo. Oni mają na tyle oleju w głowie żeby w Polsce się nie osiedlać, wolą Niemcy 3x lepsze życie, więcej ludzi co po arabsku gada.
  • Odpowiedz
to nie oni stworzyli ten kryzys, oni stali się narzędziem - pionkami w grze bogatych ludzi


@bury256: Przede wszystkim, to próbują dokonać czegoś nielegalnego - więc jak najbardziej są sobie winni. Nie mam zwyczaju żałować przestępców, tym bardziej, jeżeli cynicznie wykorzystują sytuację wojny w ościennym państwie (bo większość to Irakijczycy, którzy mogą podróżować na Białoruś bez wizy) by przedostać się do UE.

To, że Baćka o wszystkim wie i to
  • Odpowiedz
@jarzabek: Dziękuję za twój komentarz. Czuję podobnie. Nie chcę się wypowiadać jak ekspert, bo jestem tylko obserwatorem w dość uprzywilejowanej pozycji. Wielu rzeczy nie wiem i wielu mogę nie rozumieć, ale myślę że potrzeba nam więcej takich wyważonych wypowiedzi.
  • Odpowiedz
  • 1
@bury256 nie oni stworzyli ten kryzys? Dobrze się czujesz? Oni go stworzyli, bo tu przyjechali, oni najpierw sworzyli taki system społeczno religijny że teraz chcą z niego uciekać i oni próbują ten system wprowadzać u nas. Więc co ty tu piszesz?
  • Odpowiedz