Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1333
Jak was czytam to zastanawiam się co z wami ludzie się stało?
Jest zimno, ludzie którym obiecano przedostanie się do Europy Zachodniej, gdzie według nich panuje dobrobyt, zapłacili za to życiowe oszczędności stoją teraz pod płotem którego bronią uzbrojeni profesjonalni żołnierze. Mało tego powrotnej też jest niemożliwy, sytuacja jest dramatyczna. A wy co?
Polalibyscie ich wodą... Nie wolno ich wpuścić to oczywiste, ale ludzie to nie oni stworzyli ten kryzys, oni stali się narzędziem - pionkami w grze bogatych ludzi, którzy mają ich gdzieś, a mogę praktycznie wszystko. Szkoda mi tych ludzi
#bialorus
  • 260
  • Odpowiedz
@bury256: Jeżeli atakują nasze granice to nie za bardzo zamierzam się przejmować ich powodami i kto ich wkręcił.
Natomiast to, że chętnie wskoczyli do szalupy Lukaszenki i uczestniczą w tej tarasie tylko utwierdza mnie w tym, że lanie tylko wodą to nagroda.
  • Odpowiedz
Jest zimno,


No i co z tego? Niech się tym martwi kraj, na terenie którego są ci ludzie w tej chwili.

ludzie którym obiecano przedostanie się do Europy Zachodnie


@bury256: i jako Polska mamy się zgodzić na to, żeby weszli na teren naszego kraju nielegalnie, niezgodnie z procedurami i siłą? Mądry Ty #!$%@? jesteś?
  • Odpowiedz
@bury256: byli świadomi, że popełniają przestępstwo. A nawet jeśli nie byli, to niewiedza nie usprawiedliwia łamania prawa. Teraz już mają pewność, że przekraczanie granic jest nielegalne, niech próbują zawrócić.
  • Odpowiedz
@bury256: Jak ich nie zniechęcisz, to bedą koczowali pod granicą, aż zaczną chorować i umierać. Polewanie wodą, może nie jest najlepszym pomysłem, ale odczytaj to jako sposób na zniechęcenie do wejścia do Polski.
  • Odpowiedz
Szkoda mi tych ludzi


@bury256: Mi też, ale bliższa ciału koszula - mnie i moich bliskich szkoda mi jeszcze bardziej. Co zrobiłbym? Nie wpuszczałbym do siebie. Jasno i wyraźnie dawał do zrozumienia, że nie spotkają się tu z dobrym przyjęciem i sygnalizował, aby zostali, gdzie są (albo wracali, skąd przyszli). Jednocześnie obstawałbym przy zdaniu, że winni tej sytuacji są: reżimy Putina i Łukaszenki, przemytnicy ludzi oraz oni sami, decydując się
  • Odpowiedz
Pomagając im przekazujesz pieniądze Łukaszence, informacja ma iść w świat że nie można przejść przez granicę, a nie że Białoruś to droga otwarta do Niemiec i dalej. Mówili żeby wpuścić te 200 osób wcześniej, teraz już wpuścić 20 tysięcy, a potem ile ? 200 tysięcy? 2 miliony? Ludzi chcących się dostać do Europy są niebotyczne liczby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bury256:
Tak, przyznaję się - to moja wina, że szmatogłowi przylecieli na białoruś i to ja kazałem im nielegalnie przekraczać granicę.
  • Odpowiedz
@bury256: Mogli siedzieć pod palmą w Iraku i paść kozy, wybrali nocowanie w lesie w ziemie w Europie Środkowej... jak zejdą to będzie to zwykły dobór naturalny...
  • Odpowiedz