Wpis z mikrobloga

Niedawno w ramach #mirkowyzwanie czytałam książkę "Wywiad z wampirem" i pisałam krótką recenzję na ten temat. Dzisiaj obejrzałam film stworzony na podstawie książki i jestem zawiedziona ( ͡° ʖ̯ ͡°) Był całkowicie pozbawiony tego, co mnie najbardziej w tej książce urzekło. Tak spłycony, że gdybym zdecydowała się najpierw go obejrzeć, to na pewno nie czułabym zachęty do tego, aby przeczytać książkę. O scenie w teatrze nawet nie będę pisać ze szczegółami, bo szkoda strzępić ryja, odegrali ją po prostu w sposób żenujący i nie mam na myśli jedynie poziomu gry aktorskiej. Nie chodzi o to, że ten film ma 27 lat, jest przecież sporo naprawdę dobrych filmów z lat 90, czy nawet z lat wcześniejszych. Ale tym się zawiodłam mocno, jedynie Tom Cruise jakoś go wyratował wczuciem się w rolę i uszczypliwym sarkazmem, dobrze odzwierciedlającym osobowość książkowego Lestata. Mała Kirsten Dunst jak na 12 letnie wtedy dziecko też wypadła nieźle.
Książka 10/10, film jedynie 5/10. Nie polecam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#ksiazki #film
Sandrinia - Niedawno w ramach #mirkowyzwanie czytałam książkę "Wywiad z wampirem" i p...

źródło: comment_1636385837Ow4boDBHLiZGtkX6IZ925O.jpg

Pobierz
  • 35
@Sandrinia dokładnie... Może Lestat i Louis trochę nadrabiali swoją grą bo dobrze oddali swoje postacie.
Ale jak to cię odrzuciło to nie oglądaj królowej potępionych. Całkowita zmiana fabuły co do książki. Przeczytaj wszystkie części bo trochę tego jest i są bardzo dobre :D
@Cancer84 niedoczekanie

@Sandrinia film w swoim gatunku jest jednak o kilka poziomów wyżej niz konkurencja. Wyjątków jest malo. Dracula, nosferatu, pare perelek z przelomu lat 80/90.

Wśród wampirowych lekko mocne 8/10

Ksiazki nigdy lepiej nie przerobisz.
No chyba, ze jesres mlodym Fincherem i bierzesz sie za fight club ¯_(ツ)_/¯
@Sandrinia poza tym Annie Rice wydała jeszcze serie dość marnych erotyków o królewnie Śnieżce xD ale to naprawdę jest zapychacz w stylu Graya. Jak lubisz spędzić czas na guilty pleasure to nawet dobre to to jest xD