Wpis z mikrobloga

Właśnie zostałem "zwyzywany" od niedzielnego kierowcy, bo:
- jechałem 50 km/h w terenie zabudowanym, a nie #!$%@?łem jak wszyscy 70-80, bo "warunki na to pozwalają", czyli deszcz i pełno liści na drodze;
- nie wyprzedziłem rowerzysty na drodze, na której przejścia dla pieszych są co 30m, okolice szkoły i akurat dzieciaki zaczynały do niej iść;
- nie #!$%@?łem się nikomu pod maskę na skrzyżowaniu, tylko grzecznie poczekałem 20 sekund (!) aż ktoś mnie wpuścił;
- zatrzymałem się na stopie;
- zatrzymałem się na pomarańczowym.

A osoba która mnie zwyzywała ma 30 lat doświadczenia za kółkiem i prawo jazdy na każdą kategorię xD I jak na drogach ma być w tym kraju dobrze.

#motoryzacja #polskiedrogi
  • 184
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vosemite: za wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, a w konsekwencji nie stosowanie się do znaków poziomych, ale jak ktoś wyżej napisał - takie małpy za kółkiem nie widzą niczego dalej niż metr przed maską.
@Klemens_anon: Prawidłowo Miras, #!$%@? wykopowych ekspertów od wszystkiego i mistrzów kierownicy w jednym. Straciłeś może 1 minutę na całej trasie bo z napinaczami i tak byś się spotkał na następnych światłach.

Ja się nie mogę doczekać, aż będą debilom dowalać po 2-3k PLN za #!$%@? w terenie zabudowanym i powiażą składki OC z punktami.

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vosemite: powiedz to tym, którzy zginęli na pasach, bo nie zachowałeś ostrożności i myślałeś tylko o wyprzedzeniu cyklisty, a oni pewnie biegli 120km/h, bo przecież wtedy się umiera na ulicy.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Klemens_anon: matko jedyna, na jak niskim poziomie trzeba mieć samoocenę żeby uznawać jeżdżenie swoim trupem o 20 km na godzinę szybciej niż jest to legalne za męski, powtarzam MĘSKI czynnik? xD
Bo patrząc tutaj po wielu komentarzach wiele osób naprawdę tak uważa

"Jeździsz jak #!$%@?, ja w swoim passacie pluję na takich, stanowicie jeszcze większe zagrożenie, jestem MACZO, ROZUMIESZ, SAMIEC ALFA ROMEO"
@Vosemite: > a wiem, że wykop to zbieranina dzieciaków (co 3 wykopek to k0nfabulant co tylko potwierdza), ale skoro jesteście w trakcie kursu albo przejechaliście w życiu 1000 kilometrów po waszej wiosce, to oszczedzcie swoich wypocin, bo nie macie pojecia o czym mowicie. Ewentualnie po prostu nie nadajecie się do samochodu, skoro stosujecie się w 100% do przepisów i uwazacie ze gdybyscie tego nie zrobili, to byscie kogos zabili bo hehe
To nie to, to brak wyobraźni


@Vosemite: nie zgodze sie, to byla po prostu czysta glupota. A zaraz po zrobieniu prawka robilem jeszcze glupsze rzeczy (typu wyprzedzanie na wysepce, bo przeciez nikogo nie bylo na przejsciu dla pieszych no to jaki problem). Na szczescie nic nikomu nie zrobilem. Teraz korzystajac z jezdni jako inny uczestnik ruchu widze co sie dzieje. Czekanie w nocy na przejsciu dla pieszych machajac latarka zeby sie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@p4wl: Nie, jadą znacznie poniżej dozwolonej prędkości przez co zwykle nie zdążą przed zmianą świateł na kolejnym skrzyżowaniu, a nawet jeśli mogliby przyspieszyć o 10km/h i spokojnie zdążyć na wczesnych pomarańczowych, Ci wolą się zatrzymać i stać czasem kilka minut. Może w Pcimiu dolnym z 1 skrzyżowaniem nie ma takich problemów ale w większych miastach, pomnóż sobie ilość skrzyżowań między tobą a celem podróży i dodaj po kilku takich kierowców w
Ale też codziennie spotykam się z tym, że ktoś przejedzie na żółtym, a potem osoby stojące na środku skrzyżowania z niego zjeżdżają i trwa to na tyle długo, że inni mają już zielone. I nie mówię, żeby hamować w miejscu z dużej prędkości jak tylko zobaczy ktoś, że zapala się żółte.


@mwioaaa: dobra ale te odróżniamy bezmyślne wjechanie na żółtym jak jest skrzyżowanie zapchane i nie ma opcji z niego zjechania
@Klemens_anon: nie rozumiesz ze dzialasz jak zator w żyle? przez takich filutów jak ty wszyscy stoja w korku
zauważ że przed 6 rano kiedy robole jada do pracy nie ma praktycznie korkow ani wypadkow a kazdy leci te 70-80km/h
nagle wybija magiczna godzina 6:30 i wszystkie baby wjezdzaja na drogi jada przepisowo i "bezpiecznie" i od razu powstaje korek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
rower nie zaslania widocznosci i nie zmusza do wjazdu na lewy pas, takze troche wyobrazni kolego


@Vosemite: Wyprzedzając rower / motocykl należy zachować odstęp bezpieczny, co najmniej 1-metrowy, co w praktyce oznacza konieczność zjechania na drugi pas. Wyprzedzanie bezpośrednio przed i na przejściu o ruchu niekierowanym jest zabronione zawsze, niezależnie od kształtu pojazdu wyprzedzanego jak i wyprzedzającego. W dodatku rower jak najbardziej może zasłonić widoczność na strefę przejścia. Był tu gdzieś
@Klemens_anon serio nie potrafisz wyprzedzić rowerzysty na odcinku 30m? Jeśli nie masz kompletnej pewności jazdy, to może warto rowerem jednak jechac, w sumie co za różnica jak autem i tak za nim jedziesz. Rozumiem jakby komuś się samochód zesrał pomiędzy tymi przejściami albo gdzieś by była ciągła linia to byś czekał aż gościa laweta odholuje? xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@angela09: raz w dupę jak stałem przed rondem, babka wjechała w samochód za mną i ten siłą fizyki wjechał we mnie, a raz z przodu jak typ skręcał w lewo, a ja jechałem prosto (w lekkim korku więc powoli, ale byłem zasłonięty, nie widział mnie i zaryzykował).
Wow, nikt się nie dosrał do tego, że zatrzymałem się na stopie? ( _) Przecież to norma, że ludzie traktują znak STOP bardziej jako sugestię, niż znak zakazu.


@Klemens_anon: najwyraźniej nie jest to normą. A rowerzystę na pasach, zgodnie z przepisami mozna wyprzedzać