Wpis z mikrobloga

Wystarczy 5 minut rozmowy z osobą, którą zarabia najniższą krajową żeby dowiedzieć się dlaczego właśnie tyle zarabia. Im starszy jestem, tym bardziej widzę że świat jest sprawiedliwy, a rynek pracy weryfikuje każdego.
Kiedy ktoś Ci #!$%@? że mało zarabia to w 99% przypadków jest leniwy, zadaj takiej osobie pytanie "co zrobiłeś w ciągu ostatnich 12 miesięcy żeby zarabiać więcej?" Gwarantuję Ci, że zapanuje cisza, albo dostaniesz zajebistą kontrę "no bo no bo..".
#!$%@?, uczcie się, inwestujcie w siebie, aby prezentować wyższy poziom człowieka niż prezentujecie aktualnie, bo to jedyna droga do lepszego jutra.

#motywacja #wygryw #lifehack #pracbaza
  • 80
@oreoo: Wydaje mi się, że zawsze największym problemem u ludzi, którzy nie są w stanie poprawić swojego statusu jest brak planowania długoterminowego.

Wiadomo, czasami ktoś ma przez całe życie wiatr w oczy i wszystko od górkę - jeśli jednak ktoś jest konsekwentny w działaniu i myśli o swojej przyszłości, planuje ją, to powinien dać radę wyrwać się z patologicznego środowiska i biedy - choćby to miało zająć i 10 lat...

Niewielu
@oreoo
Tez mialem takie rozkminy i w zdecydowanej wiekszosci jest to prawda- czasami sie trafiaja ludzie,ktorych praca to pasja i nie dbaja o zarobki,ale to pewnie z 1% wszystkich ludzi.
@ponczek721 tak, ale młodości nikt Ci już nie zwróci. Tymczasem typy co się broniły w latach 90,zarabiają 15 k ale bez zapierd#lania. Po prostu za pracę która dostali od razu po studiach i w której siedzą od 20 lat xD

W tle jeszcze przygrywała fobia społeczna, depresja, zaburzenia jedzenia i nie mając kasy ładowałam jeszcze w psychologa i psychiatrę bo stwierdziłam, że jak tego nie ogarnę to się nie podniosę.

Acha xD
@ponczek721 nie wszyscy mają predyspozycje do nauki języków, sam wiem po sobie że do dnia dzisiejszego jak mam coś powiedzieć po angielsku to mylą mi się czasy, nie wiem czy z końcówką -ing czy -s i ostatecznie nic nie mówię, kursów przerobiłem kilka tych internetowych i z lektorem kilkadziesiąt godzin ale to wszystko poszło jak krew w piach. Szkoda czasu i pieniędzy, jak ktoś jest tępy to tępy pozostanie.
lokalny rynek pracy, strach i brak środków na samorozwój są dobrymi argumentami także nie tylko lenistwo, to nie jest prosty temat.


@Rudyzzadupia: no typowe wymówki przegrywów.
Lokalny rynek może być słaby, ale to kto zabrania dojeżdżać czy się przenieść?
Tylko nie bredź mi o opiece nad rodzicami. Bo to jest śmiesznie niski procent rodziców wymagających faktycznie opieki gdy ktoś ma 18-30lat.

niby masz rację, ale generalizowanie jest domena osób którym nie
@oreoo
Rzecz w tym, że ci sami ludzie w innych krajach zarabiają kilka razy więcej i żadną receptą nie jest wymaganie by wszyscy się doedukowali i nauczyli jakiegoś fachu bo jeśli nagle okaże się, że wszyscy coś potrafią to zarobki wyrównają się do dołu i będzie tak sama śpiewka- że są mało ambitni i powinni się rozwijać.
Inna sprawa, że Twoje odczucia co do innych osób mogą być chybione bo niekoniecznie ktoś
Często właśnie tak jest w IT, gdzie ktoś za dzieciaka się zainteresował tematem i zanim rówieśnicy zaczęli w ogóle myśleć w tych kategoriach, to ci już mieli umiejętności do wykorzystania w zawodzie.


@Silvervend: tak to oczywiście czysty przypadek, nikt nie wiedział.
Gdy jeszcze byłem w ogólniaku zacząłem sobie dorabiać zleceniami zagranicznymi, mówiłem o tym kumplom że na luzie można znaleźć zlecenia dla początkujących po ~10$/h - wtedy minimalna w pl była
Rzecz w tym, że ci sami ludzie w innych krajach zarabiają kilka razy więcej


@Errad: lol, porównywanie się do skrawka najbogatszych krajów ma sens :D
Rzecz w tym że w zdecydowanej większości innych krajów tacy niewyedukowani #!$%@?ą 16h/dobę 7 dni w tygodniu żrąc gruz i mieszkając w gównochatkach.

żadną receptą nie jest wymaganie by wszyscy się doedukowali i nauczyli jakiegoś fachu bo jeśli nagle okaże się, że wszyscy coś potrafią to
Moja Recepta na sukces jest mieć plan na wszystko. Prawdziwi zwycięzcy to ci co mają najlepszy plan B. Trzeba być energicznym no i stanowczym po sześciu latach od przyjazdu do Polski zarabiam 12 K
@geronimo80 no właśnie o to chodzi. Zainteresowałeś się tematem w ogólniaku, wcześnie, wpadłeś pewnie na to przez totalny przypadek. I to o tym mówię, a nie o ludziach, co marnują okazje. Bo czym innym jest mieć okazję i spalić temat, a czym innym okazji nie mieć, bo choćby dobiłeś do szklanego sufitu.
@Silvervend: a dotyczałeś resztę, że próbowałem innych zainteresować tematem i każdy #!$%@??
Ludzie marnują mnóstwo okazji (sam też część zmarnowałem nie powiem). O zarobkach w IT chodzą legendy od 10 lat. I do dzisiaj z ogólniaka czasem ktoś zagada, czy może "nie nauczyłbym go programować" xD
#!$%@? tysiące tutoriali za darmo i płatnych, a tutaj kolejny chce pójśc na łatwiznę, żeby ktoś go nauczył. A ja też nie mam co z