Wpis z mikrobloga

Wystarczy 5 minut rozmowy z osobą, którą zarabia najniższą krajową żeby dowiedzieć się dlaczego właśnie tyle zarabia. Im starszy jestem, tym bardziej widzę że świat jest sprawiedliwy, a rynek pracy weryfikuje każdego.
Kiedy ktoś Ci #!$%@? że mało zarabia to w 99% przypadków jest leniwy, zadaj takiej osobie pytanie "co zrobiłeś w ciągu ostatnich 12 miesięcy żeby zarabiać więcej?" Gwarantuję Ci, że zapanuje cisza, albo dostaniesz zajebistą kontrę "no bo no bo..".
#!$%@?, uczcie się, inwestujcie w siebie, aby prezentować wyższy poziom człowieka niż prezentujecie aktualnie, bo to jedyna droga do lepszego jutra.

#motywacja #wygryw #lifehack #pracbaza
  • 80
lokalny rynek pracy, strach i brak środków na samorozwój są dobrymi argumentami także nie tylko lenistwo, to nie jest prosty temat.


@Rudyzzadupia: a #!$%@?, pochodze ze wsi na podkarpaci gdzie do 18 roku zycia moim glowny zajeciem było przerzucanie gnoju po polu i #!$%@? na żniwach, ale miefzy czasir skonczylem mechatronikę na jakiejś gowno uczelnie gdzie po prostu trzeba było być bo nie miałem komfortu ze moge sobie spokojnie studiować tylko
@oreoo: ok przykład żony mojego kumpla która zarabia minimalną.
On 22 lata, ona 20. Ona zachodzi w ciążę, kumpel łapie się każdej pracy aby utrzymać rodzinę i związać koniec z końcem. Mieszkają w mieście powiatowym w Polsce B gdzie 3,5k na rękę to są w choyyyyy duże zarobki. On pracuje a ona w domu z dzieckiem, dziecko często choruje więc przedszkol odpada. Ona idzie do pierwszej klasy jak dzieciak kończy 5
@oreoo: a co jak ktoś zarabia najniższą krajową i mu to pasuje? Nie uczy się, nie #!$%@?, nie biega w kołowrotku dla zakupu gówna wszelkiego, tylko odpali swoje 8h, a potem grzeje stopy w słońcu. Do tego wybiera cały swój urlop, a stres zawodowy to dla niego fizyka kwantowa.
Malo tego, jak straci pracę, to ma wciąż w sobie niezmacony spokój, bo gorzej nie będzie.
Serio, nie dla każdego kościołem jest
@Silvervend: Jedyne o co mi chodziło, to że jeśli uważasz, że zarabiasz mniej niż powinieneś, to powinieneś to pokazać ¯\_(ツ)_/¯ Ja też byłem w podobnej sytuacji, ogarniałem więcej od reszty, a pensja ta sama albo czasem nawet mniejsza. Dopiero jak #!$%@? rzuciłem wypowiedzenie to znalazł się awans i lepsze pieniążki. Nikt nigdy w pracy do Ciebie nie podejdzie i nie powie Ci "zauważyłem, że uczysz się i ogarniasz więcej niż inni
@papaj42 ale przecież napisałem, że w mojej branży nie ma czegoś takiego jak podwyżki, jeżeli nie siedzisz w patusiarni, gdzie i tak nie warto siedzieć. Wszyscy mają takie same stawki, bo związki zawodowe ustalają taki standard i nikogo kompletnie nie obchodzi co umiesz, bo jesteś tylko numerem w systemie.
Wystarczy 5 minut rozmowy z osobą, którą zarabia najniższą krajową żeby dowiedzieć się dlaczego właśnie tyle zarabia.

Kiedy ktoś Ci #!$%@? że mało zarabia to w 99% przypadków jest leniwy,


@oreoo: Dużo racji, ale mimo wszystko nie robi wrażenie, że wiesz jaki jest powód jak w sumie zawsze jest to lenistwo XDD
lokalny rynek pracy, strach i brak środków na samorozwój są dobrymi argumentami także nie tylko lenistwo, to nie jest prosty temat.


@Rudyzzadupia: lol, obecnie masz nawet angielski za darmo w internecie. Trzy kliknięcia i możesz uczyć się po przez rozmowę z hindusem z drugiego końca świata, oglądać video o różnych stopniach trudności jezyka, masz darmowe tutoriale do wszystkeigo, nawet jeśli cię nie stać, a książki się szybko przedawiają i biblioteki publiczne
@matwes: > niestety bywa tak, że ambitne plany zostają storpedowane przez sytuacje takie jak ta. Co z tego, że możesz być obiecującym studentem, aspirującym np. do takiego #programista15k jak życie zmusi Cię do jak najszybszego podjęcia jakiejś gównopracy po której nie będziesz mieć sił i ochoty aby wrócić do swoich pierwotnych ambicji.

@matwes: jestem kropka w kropkę przykładem tego co napisałeś, więc nawet sytuacja do dupy w wieku 19 (od
25lwt na karku, brak studiów i doświadczenia zawodowego i miejsce zamieszkania w którym rynek pracy praktycznie nie istnieje. Powiedz jak ma ona zarobić więcej?


@SzukamNlcku: 25 lat to jeszcze nie emerytura ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wielu ludzi w tym wieku nie ma doświadczenia, bo studiowało. Ci, co studiowali gównokierunki, z którymi ostatecznie nie chcą mieć nic wspólnego, czy ich ze studiów wyrzucono, więc muszą się przekwalifikować, są