Wpis z mikrobloga

Wystarczy 5 minut rozmowy z osobą, którą zarabia najniższą krajową żeby dowiedzieć się dlaczego właśnie tyle zarabia. Im starszy jestem, tym bardziej widzę że świat jest sprawiedliwy, a rynek pracy weryfikuje każdego.
Kiedy ktoś Ci #!$%@? że mało zarabia to w 99% przypadków jest leniwy, zadaj takiej osobie pytanie "co zrobiłeś w ciągu ostatnich 12 miesięcy żeby zarabiać więcej?" Gwarantuję Ci, że zapanuje cisza, albo dostaniesz zajebistą kontrę "no bo no bo..".
#!$%@?, uczcie się, inwestujcie w siebie, aby prezentować wyższy poziom człowieka niż prezentujecie aktualnie, bo to jedyna droga do lepszego jutra.

#motywacja #wygryw #lifehack #pracbaza
  • 80
@oreoo: niby masz rację, ale generalizowanie jest domena osób którym nie chce się wyjść poza swoje środowisko. Widzisz, nie zarabiam najgorzej, więc otaczam się takimi ludźmi i jakbyś mnie spytał czy znam kogoś kto gorzej zarabia byłoby mi ciężko takie osoby znaleźć, jednak gdzieś tam są tacy ludzie. Na ścianie wschodniej tak to często wygląda że Syn jest sposobiony do roli a córki idą na studia, bo tak. Albo ktoś miał
powiedzmy że rodzic zaczyna chorować i taka osoba nie będzie szukać czegoś lepszego bo nigdy nie wiadomo czy się utrzyma itp takie gadanie że samorozwój, że można wyjechać za pracą nie zawsze dadzą proste odpowiedzi.


@dziqs1987: niestety bywa tak, że ambitne plany zostają storpedowane przez sytuacje takie jak ta. Co z tego, że możesz być obiecującym studentem, aspirującym np. do takiego #programista15k jak życie zmusi Cię do jak najszybszego podjęcia jakiejś
nie każdy ma potencjał intelektualny


@plonace_kalosze: znam TOTALNYCH DZBANÓW I WIEŚKÓW, którzy zarabiają kupę kasy, parę przykładów:
- mechanik samochodowy który ledwo potrafi się podpisać,
- glazurnik który nie skończył podstawówki i chyba ledwo potrafi czytać,
- gość co robi instalacje wodne, wymienia piony itd, to nawet żadnych pozwoleń nie wymaga...

Nie trzeba być geniuszem żeby zarabiać pieniądze, ale trzeba zrobić pierwszy krok i czasem #!$%@?ć te 12-14h na dobę na
@oreoo znam mnóstwo ludzi, którzy zarabiają duży hajs, a inteligencją nie grzeszą. Całe ich życie bazuje na okazji, która im się trafiła.

Często właśnie tak jest w IT, gdzie ktoś za dzieciaka się zainteresował tematem i zanim rówieśnicy zaczęli w ogóle myśleć w tych kategoriach, to ci już mieli umiejętności do wykorzystania w zawodzie.

To samo jest z wieloma firmami na zachodzie. Aż dziw, jak te średnie przedsiębiorstwa funkcjonują, jak są prowadzone
Też widzę po ludziach w pracy, że ja się staram, uczę, dokształcam i #!$%@? mi z tego, jak wszyscy wokół zarabiają tyle samo


@Silvervend: No ale czyja to wina? Opcje są dwie, albo sobie na to pozwalasz i boisz się pytać o podwyżkę/zmienić robotę, albo wcale jednak tak nie odstajesz od reszty jak Ci się wydaje ¯\_(ツ)_/¯
@oreoo: w sumie post mnie zmotywował trochę, ale z drugiej strony wiem że jednym z większych moich problemów to niepewność siebie. Jak już jej nabiorę trochę i dobrze mi idzie w czymś, to bardzo łatwo mnie zgasić. Inni to wyczuwają. Nie wiem jak nad tym pracować, bo jakkolwiek się nie rozwijam to ta niepewność jest zawsze i byle błąd sprowadza mnie to poziomu "wstyd mi ze pomyslalam ze jestem w czyms
@papaj42 xD

O podwyżki nie pytam, bo wszyscy mają tyle samo i w mojej branży jak są nierówne płace, to zazwyczaj jest patola w pracy i nie warto tam siedzieć.

Najdłużej w jednej pracy siedziałem 3 lata, bo nikt w całej Europie nie płacił lepiej. Nie że mi, ale w ogóle nie było ofert. Pracę zmieniam jak tylko pojawia się coś lepszego.

Czy odstaję na plus, to niestety nie mam jak udowodnić.
Wystarczy 5 minut rozmowy z osobą, którą zarabia najniższą krajową żeby dowiedzieć się dlaczego właśnie tyle zarabia. Im starszy jestem, tym bardziej widzę że świat jest sprawiedliwy, a rynek pracy weryfikuje każdego.

Kiedy ktoś Ci #!$%@? że mało zarabia to w 99% przypadków jest leniwy, zadaj takiej osobie pytanie "co zrobiłeś w ciągu ostatnich 12 miesięcy żeby zarabiać więcej?" Gwarantuję Ci, że zapanuje cisza, albo dostaniesz zajebistą kontrę "no bo no bo..".
ExitMan - > Wystarczy 5 minut rozmowy z osobą, którą zarabia najniższą krajową żeby d...

źródło: comment_1636226005FTtUlOmjkXq5fmOTNGqcGJ.jpg

Pobierz