Wpis z mikrobloga

Piękny wasze obraz, zajadłości i nienawiści.


@PanBulibu: Klasyczny wykop. Smieją się z januszy i nosaczy ale są takimi samymi jak i oni xD.

ludzie się cieszą raczej z tego, że podjęto przynajmniej jakiekolwiek (spoznione) działania, zeby wyhamować inflację


@matteo_moravietzky: Spójrz na tag nieruchomości sprzed paru dni. Cały tag zasrany wcale nie oczekiwaniem na to, żeby wyhamować inflacje a tym, żeby osoby mające kredyt sobie głupi ryj rozwaliły. Większość komentujących tag
@Akke: Możliwe nie czytam tych tagów. Czytam za to nieruchomości i podzielam zdanie @PanBulibu. Oczywiście zaraz przyjdzie ktoś i będzie usprawiedliwiał, że on wcale nie chce by wszyscy mieli gorzej tylko ci fliperzy/spekulanci/rentierzy i fundusze inwestycyjne ale prawda jest taka, że koniec końców po dupie dostaną de facto wszyscy łącznie nawet z biedną babcią która już 30 lat temu spłaciła własne mieszkanie.

Ci ludzie tak samo cieszyli się na wieści
W każdym razie, nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.


@matteo_moravietzky: A gdzie ja wrzuam wszystkich do jednego wora? Twierdzisz, że ludzie się cieszą na zahamowanie inflacji co jest bzdurą bo większość wykopków nie cieszy się gdy on będzie miał dobrze a gdy inny będzie miał gorzej od niego co tagi nieruchomości i ekonomia idealnie pokazują. I jak widać po wpisie opa nie tylko ja mam takie spojrzenie.
Większość komentujących tag na #nieruchomosci wcale nie chce zahamowania inflacji tylko, żeby kto inny miał gorzej. Syf aż przykro czytac.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Ja tam widziałem, że chcą podniesienia stóp, żeby kredyciarze biorący pod korek przestali pompować ceny nieruchomości i żeby ponieśli konsekwencje swoich nieprzemyślanych decyzji. Sorry, ale biorąc kredyt w banku jesteś informowany o ryzyku a mimo to ludzie brali pod korek nabijając kabzę deweloperom i napędzając podwyżki cen. No i dostaną
Ja tam widziałem, że chcą podniesienia stóp, żeby kredyciarze biorący pod korek przestali pompować ceny nieruchomości i żeby ponieśli konsekwencje swoich nieprzemyślanych decyzji


@Koloses: Jeśli zwiększysz przedsiębiorcy koszty prowadzenia biznesu to on w pierwszej kolejności przerzuci te koszty na odbiorcę końcowego. Takie są odwieczne prawa rynku.

Sorry, ale biorąc kredyt w banku jesteś informowany o ryzyku


@Koloses: Serio? Jutro mi napiszesz, że Hitler był nazistą a krzesło to taki taboret