Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 807
Pod wpisem o podniesieniu stóp procentowych połowa wykopków wręcz cieszy się, że ludzie którzy chcieli mieć własne mieszkanie mogą mieć problemy ze spłatą kredytów ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Piękny wasze obraz, zajadłości i nienawiści.

#finanse #ekonomia #nbp #polska #pieniadze #inflacja
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ludzie, którzy kredytowali się pod korek przy tak niskim poziomie stóp procentowych są sami sobie winni.


@Koloses: inflacja w Polsce jest wynikiem tego, że rząd PIS wpompował setki miliardów złotych bez pokrycia, w tym 200 miliardów tylko w zeszłym roku na "walkę" z covidem.
Podkręcanie śruby kredytobiorcom, którzy znowu mieliby spłacić wyborcze obietnice PISu, bez cięcia wydatków centralnych to za mało. Nie jesteś w stanie wyciągnąć ponad 60 mld od
  • Odpowiedz
@Leniek: bo wtedy byłaby to zmowa cenowa, co innego podnoszenie cen w reakcji na zmiany koniunktury a co innego sztuczne windowanie cen...
  • Odpowiedz
@thomasss: Ja brałem kredyt przy stopach 3,5% prawie 10 lat temu (z marżą miałem oprocentowanie prawie 6%) ale weź pod uwagę co PiS zrobił z polską gospodarką, socjalem i społeczeństwem.
  • Odpowiedz
@PanBulibu: nie ludzie, którzy chcieli mieć własne mieszkanie, a ludzie niemający pojęcia o ekonomii i biorący kredyt pod korek, bez najmniejszego pomyślunku.
  • Odpowiedz