Wpis z mikrobloga

#it #programista15k #programowanie #rebranding #zmianabranzy
Czołem mirki. Już niedługo lvl 30 Here. Od dłuższego czasu wygaszam moja działalność i przymierzam się do przejścia do IT. W wolnych chwilach coś tam sobie działam w c# jednak nie mam ciśnienia na wskoczenie od razu do świata 15k. Tak wiec żeby wejść w ta branże myślałem żeby zacząć od zwykłej pracy w jako it specjalist. I tutaj moje pytanie. Jakieś pojęcie na tematy związane z it mam, uzupełniam podstawowa wiedzę z kursów z udemy plus czytam nowości w necie. Czy warto robić jakiekolwiek certyfikaty aby łatwiej zaczepić się o pierwsza prace, jeśli tak to jakie? Widzę ze nawet na zwykły helpdesk często potrzeba doświadczenia min 1 rocznego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@marek-125: @Malkof: @Gennwat: trochę zdemotywowały mnie rozmowy ze znajomymi rekruterami it. Ponoć niedoświadczonych devow jest na pęczki. U mnie brakuje wyższego wykształcenia informatycznego. Ogólnie plan jest taki żeby zaczepić się ogólnie do it. Staram się być mocno elastyczny i czy skończę jako sys admin czy jakiś penetrator to będzie ok. Programowanie idzie jako tak z boku, jakieś podstawowe projekty już commituje
  • Odpowiedz
@Fr0g6ster: byłem w podobnej sytuacji, tylko że już pracowałem jako IT support. Finalnie zdecydowałem się na studia w PJATK i dostałem niedawno pracę jako junior .net deweloper. Z perspektywy czasu trochę żałuje że nie poszedłem odrazu na jakiś bootcamp programistyczny, bo na studiach sporo kasy wydałem i więcej uczyłem się głupot, które pewnie mi się nie przydadzą. W Twojej sytuacji polecam porobić jakieś kursy na udemy i nauczyć się sql +
  • Odpowiedz
  • 0
@hyperionx: Może nie wyraziłem się do końca jasno w temacie jak teraz tak czytam. Do końca roku prowadzę działalność. Do tego czasu raczej nie zdążę znaleźć pracy jako junior i praca jako support miała być jako pierwsze kroki w branży, ale równocześnie jest w niej na tyle czasu wolnego ze nie będzie problemem pouczyć się dalej programowania. Na razie i tak pracuje po 11h dziennie. W międzyczasie staram się uczyć nowych
  • Odpowiedz
@Fr0g6ster: @Malkof: @Gennwat:

Przebranżowiony here.
Rzuciłem pracę u Janusza i poszedłem na helpdesk. W helpdesku pracowałem tylko 4 miesiące i w tym czasie nauczyli mnie obsługi Actice Directory, maszyn zdalnych i wirtualnych i trochę z dziedziny Identity. Praca lekka więc był czas na naukę po pracy i rozsyłanie CV do firm już na programistę. Może i service desk nie jest idealny ale wciąż jest to jakaś tam działka It,
  • Odpowiedz
  • 0
@Aryo: mój plan na najbliższy rok wyglada właśnie tak jak opisałeś swój ( ͡° ͜ʖ ͡°) z jakiej branży przeszedłeś? Czy brak studiów inf w czymś przeszkodził? I długo szukałeś pracy? I mógłbyś rozwinąć temat tych spotkań entuzjastów it? W jaki sposób można się dowiedzieć o takich? W sumie brzmi ciekawie a pierwsze słyszę. Dzięki za pomoc
  • Odpowiedz
@Fr0g6ster: Geologię skończyłem.

I długo szukałeś pracy?


- 1 miesiąc szukania czegokolwiek IT gdy pracowałem jeszcze w innej firmie poza IT
- jak dostałem pracę w SD to nadal kontynuowałem poszukiwania, ale zawęziłem wysyłanie CV do stanowisk programistycznych - 4 miesiące.

I mógłbyś rozwinąć temat tych spotkań entuzjastów it?

W jaki sposób można się dowiedzieć o takich?


Masz np. meetupy organizowane przez entuzjastów. Chodziłem bardzo często. Początkowo chodziłem na wszystkie możliwe
  • Odpowiedz