Wpis z mikrobloga

#bolt #uber #pytanie

Zacząłem jeździć Boltem parę dni temu, mam parę dylematów:
- Muzyka: tak, nie? Głośniej, ciszej? Jakie gatunki, wykonawcy?
- Rozmawiać czy d--a cicho? Do tej pory robilem tak, ze pytalem jak minął dzien / cos o pogodzie / jakis small talk, jak ktos odpowiada tylko uprzejmosciowo to nic juz wiecej nie mowie az do zakonczenia kursu
- Przekraczanie prędkości - tak czy nie? Staram sie zeby pasażerowie czuli sie bezpiecznie - jak podjeżdżam do czerwonych świateł / ronda / z podporządkowanej to zwalniam wczesniej, nie biore za szybko zakrętów. Ale mimo to jeżdżąc nocą zdarza sie jechac te 70/75kmh po miescie. Myślicie ze przegięcie?
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

- Muzyka: tak, nie? Głośniej, ciszej? Jakie gatunki, wykonawcy?


@studentasp: ostatnio zdarzyl mi sie kierowca, ktory mial wlaczone radio na jakichs piosenkach z lat 50 i okolic, ale na wstepie spytal czy nam to nie przeszkadza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zrobiłem kilka tysięcy kursów na Bolcie/Uberze, więc tu masz moje przemyślenia. Dodam, że nigdy nie zszedłem poniżej średniej oceny 4,9

Muzyka - temat rzeka, każdy ma jakieś upodobania. Zależy od nastroju, pory dnia, wyglądu paszera. Wiadomo, że masz pełną zdolność do słuchania czego Ci się podoba, ale z doświadczenia wiem, że własna muzyka, a przede wszystkim specyficzny gust w połączeniu z poziomem głośności, nie sprzyja niektórym pasażerom. Najlepiej odbierane są kawałki znane,
  • Odpowiedz
@studentasp: Korale na fotel kierowcy, bursztynowa gałka na dźwignię biegów, płyta cd na lusterku, disco polo z kaset kupionych w 1997 na targu, najlepiej, żebyś się ze trzy dni nie mył, w samochodzie było najarane szlugami i napierdziane, a rozmowę zaczynaj na cały bęben kiedy tylko klient trzaśnie drzwiami i koniecznie o ruchaniu od pierwszego zdania.
  • Odpowiedz
Muzyka: tak, nie? Głośniej, ciszej? Jakie gatunki, wykonawcy?


@studentasp: Czytałem kiedyś, że kierowcy z muzyką klasyczną statystycznie więcej napiwków dostawali, ale to było w USA. Wolę jak muzyka gra niż jak nie.

Rozmawiać czy d--a cicho? Do tej pory robilem tak, ze pytalem jak minął dzien / cos o pogodzie / jakis small talk, jak ktos odpowiada tylko uprzejmosciowo to nic juz wiecej nie mowie az do zakonczenia
  • Odpowiedz
@studentasp: muzyka nie za głośno, a co ma lecieć - to ja np lubie jak leci jakaś własna playlista kierowcy, a nie radio. Poznaje wtedy nowe kawałki, jest jakiś klimat, zapamiętuję wtedy tę chwilę jakkolwiek.

Miło jak kierowca spyta czy mi nie za ciepło/zimno albo czy ma się spieszyć czy jedziemy na spokojnie. A potem jak dla mnie warto jakimś jednym pytaniem czy ktoś chce porozmawiać - czy to takim
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@inszynier: To ciężkie pytanie. Zależy na jakich warunkach, kogo autem, kiedy, gdzie i od zaangażowania oraz czasami szczęścia. Powiedz ile i w jakich godzinach to mogę jakieś kwoty dać. Jednak ja jeżdżę po Krakowie i w innym mieście będzie inaczej. Tutaj faktycznie były momenty gdzie na własnym aucie w miesiąc można było mieć ponad 10 tysięcy na czysto, a jak ktoś jeździ mało w kiepskich godzinach w słabym okresie z
  • Odpowiedz
@studentasp: ej z ciekawości, jak się wkręciłeś w bolta ? Po prostu pobierasz apkę, wpisujesz danę, zgarniasz z jakiegoś miejsca koguta i jeździsz ?

No i jak z pozwoleniami, jeździsz bez czy bolt coś załatwia ?
  • Odpowiedz
@studentasp ludzie od początku cenili ubera, że nie ma tego p---------a o niczym, każdy temat jest super pasjonujący, ale jak już dojechaliśmy to nara i nie jest takie ważne, nie trzeba dokończyć myśli, zdania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To usługa polegająca na transporcie z punktu A do B
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Chris_Karczynski: Niestety sporo jest takich ludzi którzy mają wywalone na innych. Warto być czasami otwartym na drugiego człowieka i serio można na wiele tematów porozmawiać. Niektórzy są niestety antyspołeczni i myślą, że z obcą osobą można tylko o pogodzie porozmawiać i w ogóle po co rozmawiać.
  • Odpowiedz
@LIBED: jakim Priusem jeździsz, 2 czy 3? Swój czy wynajmujesz?

Ja kupiłem niedawno dwójkę i zamierzam też trochę pojeździć, jestem na etapie załatwiania miliona spraw i czekania, obecnie mam zalatwiony przeglad taxi, zalatwione badania lekarskie, czekam tylko na zaświadczenie o niekaralności i można lecieć do urzędu po licencję :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LuxEtClamabunt: Jednak kupiłeś? Jakiś czas temu ci komentarz o tym na pół strony a4 chyba napisałem. Prius 2 tylko i wyłącznie swój. Wynajem jest dla d.. albo dla kogoś kto chce tylko spróbować. Na dłuższą metę kupno grata, leasing albo coś jak prius. Jak chcesz jakieś porady to śmiało priv. Sprawy serwisowe tego samochodu znam dosyć dobrze. P3 też ma kilka bolączek jednak ogólnie na dłuższy czas jest lepszy. Wejdź
  • Odpowiedz