Wpis z mikrobloga

#bolt #uber #pytanie

Zacząłem jeździć Boltem parę dni temu, mam parę dylematów:
- Muzyka: tak, nie? Głośniej, ciszej? Jakie gatunki, wykonawcy?
- Rozmawiać czy d--a cicho? Do tej pory robilem tak, ze pytalem jak minął dzien / cos o pogodzie / jakis small talk, jak ktos odpowiada tylko uprzejmosciowo to nic juz wiecej nie mowie az do zakonczenia kursu
- Przekraczanie prędkości - tak czy nie? Staram sie zeby pasażerowie czuli sie bezpiecznie - jak podjeżdżam do czerwonych świateł / ronda / z podporządkowanej to zwalniam wczesniej, nie biore za szybko zakrętów. Ale mimo to jeżdżąc nocą zdarza sie jechac te 70/75kmh po miescie. Myślicie ze przegięcie?
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No i jak z pozwoleniami, jeździsz bez czy bolt coś załatwia ?


@Desxon: dzisiaj 10k kary za jeżdżenie bez licencji xD trzeba w urzędzie pozałatwiać, uzbroić auto, zapłacić 5x wyższe oc, badania, przeglad taxi i licencje koszt też pod 1k kosztowo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LuxEtClamabunt: Gdzie licencja 1k? Chyba w kilku miastach np. Na Śląsku. Normalnie koszt to około 270zł na 15 lat. Kara za brak 12k jednak można pod partnerem jezdzic na jego licencji.
  • Odpowiedz
@LuxEtClamabunt aż tak źle nie jest, wystarczy odpis licencji od partnera, który w moim przypadku był darmowy. Taksometr jest w aplikacji, co do OC pełna zgoda. U mnie zwyżka z 1300zl na 3300zl.
  • Odpowiedz
Gdzie licencja 1k? Chyba w kilku miastach np. Na Śląsku. Normalnie koszt to około 270zł na 15 lat.


@LIBED: mam na myśli, że żeby dostać licencję to trzeba około 1k wyłożyć- badnia lekarskie 360zł, orzeczenie o niekaralności, elementy potrzebne na pojazd taxi + przegląd taxi + cena licencji i wychodzi prawie 1k
  • Odpowiedz
@LuxEtClamabunt no niestety, u mnie na niekorzyść działa wiek - 24 lata. Niektóre oferty w ogóle były z kosmosu ok. 5-6k. Ale wiem też, że tym starszym kierowcom OC w ogóle nie rosło mimo dodania do niego taxi albo było to jakiś symboliczny wzrost.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@irish71: Odpowiem za OPa, bo dopiero zaczyna. Zależy w jakim mieście. W Wawie zarobisz z 6000 zł za 40h/tyg. (3 razy nocki). W Krakowie ok 3500-4000 zł zależy jak dobierzesz godziny.
  • Odpowiedz
@studentasp: Włącz sobie jakieś randomowe Radio cicho. Jak ktoś gada to z nim gadaj, jak nie to tylko dzień dobry i tyle. Jeździj zawsze przepisowo. Jeden mandat i robisz dzień za darmo.
  • Odpowiedz