Wpis z mikrobloga

#bolt #uber #pytanie

Zacząłem jeździć Boltem parę dni temu, mam parę dylematów:
- Muzyka: tak, nie? Głośniej, ciszej? Jakie gatunki, wykonawcy?
- Rozmawiać czy dupa cicho? Do tej pory robilem tak, ze pytalem jak minął dzien / cos o pogodzie / jakis small talk, jak ktos odpowiada tylko uprzejmosciowo to nic juz wiecej nie mowie az do zakonczenia kursu
- Przekraczanie prędkości - tak czy nie? Staram sie zeby pasażerowie czuli sie bezpiecznie - jak podjeżdżam do czerwonych świateł / ronda / z podporządkowanej to zwalniam wczesniej, nie biore za szybko zakrętów. Ale mimo to jeżdżąc nocą zdarza sie jechac te 70/75kmh po miescie. Myślicie ze przegięcie?
  • 54
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 427
@studentasp: IMO z punktu widzenia pasażera
1. Muzyka - cokolwiek, puszczaj coś co tobie odpowiada byle nie za głośno. (Pro tip - jak masz w swoim wozie głośniki z przodu i z tyłu, możesz przestawić rozłożenie dźwięku bardziej na przód, ty będziesz miał głośniej, pasażerowie ciszej)
2. Jak delikwent nie zaczyna sam rozmowy, to raczej nie zagaduj, kupa osób ceni aplikacje tego typu za właśnie to że jesteś "robotem"
3. Tak
  • Odpowiedz
@studentasp Ja lubię jak jest muzyka ale nie za głośno, lubię jak się do mnie nie mówi (znam od groma takich ludzi więc mogę się wypowiedzieć też i za nich) oraz lubię jeździć bezpiecznie ale nie mam problemu z przekraczaniem prędkości, irytuje mnie natomiast za.wolna jazda typu 40-50 na godzinę i wtedy taki kierowca nie dostaje ode mnie gwiazdek ani napiwku ;P
  • Odpowiedz
@studentasp:
Muzyka - słuchaj radia sobie, nie za głośno dla pasażera
Przepisy- jeździsz normalnie, stosuj zasadę „czy ja bym...” w tym wypadku jeździł (czyli czy ty byś się czuł komfortowo jako pasażer kiedy twoje alter by prowadziło)
Talki- obecnie ludzie nie potrafią rozmawiać i jak trzeba się odezwać to ich pot oblewa. Jak pasażer nie zacznie to się nie odzywaj, bo słuchasz radia. I żeby nie było ze on westchnie a
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@studentasp: podpisuje sie pod poradami wyżej:
1. Jaka Ci pasuje, nie za głośno.
2. Jak pasażer nie zagaduje to raczej Ty nie zaczynaj rozmowy
3. Jest ok, bez zamulania ale bez szarpania i jeżdżenia jak w F1
  • Odpowiedz
@studentasp: W pracy jeżdżę bardzo dużo boltami, dziennie po kilka razy. Co do muzyki, strasznie mnie wnerwia jak lecą rapy na pełen regulator, gdzie co drugi wers jest o ćpaniu, jaraniu trawy i do tego przeplatany #!$%@?, ale to zwykle specyfika kierowców, którzy wyglądają jakby sami byli pod wpływem środków odurzających i do tego trzy dni wcześniej opuścili zakład karny. Najlepiej gdy leci radio, bo to w mojej opinii jest najbardziej
  • Odpowiedz
Rozmawiać czy dupa cicho? Do tej pory robilem tak, ze pytalem jak minął dzien / cos o pogodzie / jakis small talk, jak ktos odpowiada tylko uprzejmosciowo to nic juz wiecej nie mowie az do zakonczenia kursu


@studentasp: ja tam lubię czasem pogadać bo wtedy szybciej kurs leci.
  • Odpowiedz
@studentasp: co do prędkości to ludzie bardziej zwracają uwagę na przyspieszenia. dopóki nie przyspieszasz i nie zwalniasz zbyt intensywnie, i w zakrętach przeciążeń nie czuć to raczej nikt się nie będzie zwracał uwagi na prędkościomierz. Chociaż osobiście wolę wolniej pomimo że sam jeżdżę dynamicznie.

To co najbardziej cenię u kierowców bolta czy ubera to korzystanie z buspasow i dobre dobieranie trasy a nie jazda ślepo na nawigacji, no ale za tym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@studentasp: 1. Muzyka to najlepiej coś najbardziej neutralnego. Z radiem prędzej idzie zwariować jezdząc tyle godzin i co chwilę słuchając reklam o wiadomo czym. Polecam play listy z Spotify itp.
2 Rozmawiać? Sam raczej nie zaczynam rozmowy, ale dosyć często klienci zaczynają rozmowę i można na wiele tematów porozmawiać szczególnie z ciekawymi ludźmi i obcokrajowacami. U siebie rok temu zamontowałem elektroniczne lusterko i masa osób o to pyta no i jeszcze
LIBED - @studentasp: 1. Muzyka to najlepiej coś najbardziej neutralnego. Z radiem prę...

źródło: comment_1635757993ckMIsTO9F1nRYOK9LOii1z.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz